Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

wiz4rd

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Beta aracını ubuntuda nasıl güncelleyeceğimizi bilen varmı terminalden update denedim hala aynı sürümde program nasıl güncelleyeceğiz ?

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
A7 kullanıcıları (iPhone 5s gibi) yeni çıkan 0.9.9 prerelease betasını deneyebilirler (Yalnız bu bir prerelease sürümü olduğundan başka sorunlar da olabilir elbette, denemek isteyenler için belirteyim): g
Reddit'te 5s'te işe yaradığını söyleyen bir yorum da mevcut, şimdiden denemek isteyen olursa diye paylaşayım dedim.
Kaynak:
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

ahbaay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
herşey tamam beyler telefona
spotify++ ve youtube++ yüklemek istiyorum ve otomatik imzalansın tıkır tıkır çalışsın istiyorum.

youtube++ ı repo da buldum fakat spotify i bulamıyorum yardımcı olur musunuz

bir de jailbreak yaptım diyelim bu uygulamaları yükledim imza işini ayarladım teli yeniden başlatınca sadece jailbreak iptal oluyor uygulamalar tıkır tıkır yürümeye devam ediyor değil mi?

Teşekkürler

RedLevreK

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar telefonum ios13.2.2 checkra1n jb li ama şuan hiçbir tweak çalışmıyor ve de ayarlarda hiçbir tweak gözükmüyor ilginç olan checkra1n uygulaması ve cydia açılıyor herhangi bir tweak yüklemesi kaldırması vs yapabiliyorum hatta appcake icleaner dahi açılıp çalışıyor ama tweakler ne ayarlarda gözüküyor nede çalışıyor ne yapmam gerekir?
Teşekkürler
Aynı sorunu yaşamaktayım çözümünü bilen var mı ? Her böyle olduğunda Cihazı kapatıp baştan mı açacağız ? Ki o yöntem de bende pek işe yaramıyor (13.3.1 iPhone 7)

Karnesa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
chakra1n dan safe modu açtığımda buna benzer bi durum olmuştu, chakra1n ile safe modu açmadan jb yapmayı deneyin birde, ben telefona sorunlu bi tweak yükleyip respring ekranında sıkışıp kaldığımda Checkra1n dan safe modu açıyorum sorunlu tweakı cydia da bulup sildikten sonra tekrar telefonu kapatıp chakra1n ile safe modu açmadan jeilbreak yapıyorum sizde bu şekilde yapın çünki Checkra1n da safemode açıp jb yaptığınız da tweaklarin hiç biri çalışmaz sadece cydia çalışır sizdeki durum da buna benziyor

phone 6s ios13.3.1 ' den gönderildi.

Son düzenleme:

canberkbaskaya

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Pil ile ilgili bir çözüm bulan var mı su gibi gidiyor ios 13.3.1 ipx

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ahbaay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Benim hatamda ne sade mod açılıyordu ne jailbreak yükleniyordu hiçbir şekilde Cydia SAN tweaki silemiyordum. 3utools ile format attım tele öyle düzelttim

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@Cancan32 Checkra1n; iPhone Xs, Xs Max, Xr ve sonraki hiçbir model için çalışmayacaktır. Kullanılan checkm8 exploiti donanım düzeyinde olduğundan sadece A11 ve önceki nesil cihazlarda çalışıyor (iPhone X ve öncesi).

tsunami

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
cihazı her yeniden başlattığımızda jailbreak gidiyor mu yalnış anlamadım sanırım ?!

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@tsunami Aynen öyle. Jailbreak, untethered olmadığından telefonu yeniden başlattığınızda yeniden jailbreak yapmalısınız. Fakat ilk defa yaptıktan sonra yeniden jailbreak yaptığınızda yüklediğiniz tweakler kaldıkları yerden çalışmaya devam ediyor olacaklar zaten. Hem Checkra1n'in stabil olduğunu düşünürsek çok fazla yeniden başlatma gibi bir durum olacağını sanmıyorum.

tsunami

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
@tsunami Aynen öyle. Jailbreak, untethered olmadığından telefonu yeniden başlattığınızda yeniden jailbreak yapmalısınız. Fakat ilk defa yaptıktan sonra yeniden jailbreak yaptığınızda yüklediğiniz tweakler kaldıkları yerden çalışmaya devam ediyor olacaklar zaten. Hem Checkra1n'in stabil olduğunu düşünürsek çok fazla yeniden başlatma gibi bir durum olacağını sanmıyorum.
anladım üstad çok teşekkür ederim cevap için. Peki diğer uncover ile jb yaptığımızda da bu durum aynı mı?

Cancan32

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XR
@Cancan32 Checkra1n; iPhone Xs, Xs Max, Xr ve sonraki hiçbir model için çalışmayacaktır. Kullanılan checkm8 exploiti donanım düzeyinde olduğundan sadece A11 ve önceki nesil cihazlarda çalışıyor (iPhone X ve öncesi).
O zaman eski sürümde beklemeyim hiç jailbreak gelmiyecek yani dimi

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@tsunami evet aynı. Tek fark, unc0ver'ın uygulama ile, Checkra1n'in de bir bilgisayar ile yapılıyor olması.
@Cancan32 hangi sürümdeydiniz bilmiyorum, ama olduğunuz sürümde beklemeniz en iyisi. Checkra1n desteklemese de ileride yayınlanacak açıklarla unc0ver gibi diğer jailbreak araçları cihazınız için güncellenebilir.

Cancan32

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XR
@tsunami evet aynı. Tek fark, unc0ver'ın uygulama ile, Checkra1n'in de bir bilgisayar ile yapılıyor olması.
@Cancan32 hangi sürümdeydiniz bilmiyorum, ama olduğunuz sürümde beklemeniz en iyisi. Checkra1n desteklemese de ileride yayınlanacak açıklarla unc0ver gibi diğer jailbreak araçları cihazınız için güncellenebilir.
Tamamdır teşekkür ederim sürümüm ios12.3.1

Sametformen

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8
Checkrain ile jb yaptım baya bir süre kullandım vs respring yaparken bug oldu ve telefon açılmadı bir süreliğine ben de hard reset attım telefon açıldı checkrain silindi fakat cydia ve diğer yardımcı uygulamalar duruyor ama açılmıyorlar onları nasım silebilirim silmek için checkra1n i bir daha indirmeyi denedim error verdi uygun olmayan tweak diye şu an telefon normal çalışıyor ama cydia yu flaan nasıl silerim

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Checkrain ile jb yaptım baya bir süre kullandım vs respring yaparken bug oldu ve telefon açılmadı bir süreliğine ben de hard reset attım telefon açıldı checkrain silindi fakat cydia ve diğer yardımcı uygulamalar duruyor ama açılmıyorlar onları nasım silebilirim silmek için checkra1n i bir daha indirmeyi denedim error verdi uygun olmayan tweak diye şu an telefon normal çalışıyor ama cydia yu flaan nasıl silerim
Kardeşim jb yi safemode ile yap safemode ile açılınca checkra1n den restore system yap hepsi silinir.

Sametformen

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8
Kardeşim jb yi safemode ile yap safemode ile açılınca checkra1n den restore system yap hepsi silinir.

Hocam teşekkür ederim yardımın için jb yi safe mode ile yapmak için ne yapmam gerekiyor

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hocam teşekkür ederim yardımın için jb yi safe mode ile yapmak için ne yapmam gerekiyor
Jb yaparken options kısmından safemode seçeceksin

Sametformen

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8
Jb yaparken options kısmından safemode seçeceksin

Seni boşuna meşgul etmişim kusura bakma hocam baksaymışım bulurmuşum safe mode u restore system yaptım her şey silindi jailbreaka dair ama aklıma kalan bir şey kaldı filza daki indirdiğim veriler telefonun herhangi bir yerinde olabilir mi şu anda çünkü yaklaşık 1gb falan gereksiz belge vardı

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Seni boşuna meşgul etmişim kusura bakma hocam baksaymışım bulurmuşum safe mode u restore system yaptım her şey silindi jailbreaka dair ama aklıma kalan bir şey kaldı filza daki indirdiğim veriler telefonun herhangi bir yerinde olabilir mi şu anda çünkü yaklaşık 1gb falan gereksiz belge vardı
Kalıntılar tamamen silindi diyemeyiz.su an jb tamamen temizlenmedi.bunun için cihazı dfu ile restore edip yeni bir cihaz olarak ayarlamalısın.

umutdur12

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Selamlar, xs max ios 13.3.1 kullanıyorum, windows pc var. Jailbreak yapmak istiyorum hangi yolla yapabilirim?

Sametformen

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8
Bir daha başıma gelir mi diye soruyorum checkra1n jailbreak kullanıyordum iphone 8 13.3.1 sürümünde bir tweak sorunlu çıktı ve telefon repring olmadı bir türlü yarım saat civarında bekledim açılmadı sürekli yükleniyor işareti gözüküyordu ben de hard reset attım (ses aç kıs power) boot ekranı geldi ve loopa girdi tam olarak ne zmaan yapmam gerekiyor telefonu açabilmek için ?

bir de ek olarak bu işlemlerden sonra telefona yine kurdum jb yi safe mode ile restore ettim jb yi kalan şeyler silinsin vs diye ama şu anda telefonu kapatıp açmam 1 dk ya yakın sürüyor ve bu çok rahatsız edici çözümü var mıdır
Mesaj düzenlendi:

Powermodule tweak var onu kurup onunla yapın. U işaretli yere dokunun

Hocam powermodule daki reboot düğmesi checkra1n de sorun çıkartıyor mu

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt