Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhabalar ilk çıktığı zaman kurmuştum mac ile fakat şimdi telefon Whatsapp ı açarkan takıldı ve kapandı cihaz ve sürüm uyumsuzluğundan dolayıda Unc0ver a geçemiyorum. tekrardan mac ile kursam tweakler veya telefondaki dataları kaybedermiyim yoksa eskisi gibi kullanmaya devam edermiyim ?
Şimdiden teşekkürler.
Hayır bir sorun olmaz. Mac ile tekrar jb yap. u0 gibi. JB gidince o şekilde yaparsın.

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
arkadaşlar merhaba jailbreak yaparken çeyrek kadar dolu gözüküyo daha ilerlemiyor safe modu açıp tekrar denediğimde -78 hatası veriyor yardımcı olur musunuz
Bilgisayarı yeniden başlatıp farklı bir USB girişinden deneyin

emre2516

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
yardım için teşekkürler cevabınızı görmeden dediğiniz yöntemi denedim oldu sağolun
Mesaj düzenlendi:

hocam bir şey daha sormak istiyorum şuan ben ortalama 20 -25 tweak yükledim kullanıyorum lakin telefon kapanırsa jailbreak siliniyor yüklediğim tweakler de normal olarak silinicek dimi bunları yedekleme gibi bi olay var mı sizler neler yapıyorsunuz bu durumda

Son düzenleme:

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
yardım için teşekkürler cevabınızı görmeden dediğiniz yöntemi denedim oldu sağolun
Mesaj düzenlendi:

hocam bir şey daha sormak istiyorum şuan ben ortalama 20 -25 tweak yükledim kullanıyorum lakin telefon kapanırsa jailbreak siliniyor yüklediğim tweakler de normal olarak silinicek dimi bunları yedekleme gibi bi olay var mı sizler neler yapıyorsunuz bu durumda
Hayır silinmez tekrar jailbreak yaptığınızda hepsi aktif olur ve ayarları aynı şekilde kalır.

ilkersenn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Arkadaşlar merhaba ben bu jailbreak olayına girmedim asphlat 9 oynuyorum ve parayla alınan bir paketi x10 şeklinde almışlar jail breakle nasıl olduğunu anlatabilir misiniz?
Videodaki olayda ilki parayla alınan sonraki 9 tane normalde yok ama jailbreak bunu sağlıyormuş?
Mesaj düzenlendi:

videoyu ekleyemedim yeni olduğum için
Mesaj düzenlendi:

3 mesaj
Mesaj düzenlendi:

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Sametbaskan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Cihazım iPhone 6 telefonu alalı bir kaç hafta oldu ve iOS sürümü 12.4.5 bilgisayarım da yok ve jailbreak yapmak istiyorum yardımcı olur musunuz? Forumlarda bu sürüm için bulamamıştım

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cihazım iPhone 6 telefonu alalı bir kaç hafta oldu ve iOS sürümü 12.4.5 bilgisayarım da yok ve jailbreak yapmak istiyorum yardımcı olur musunuz? Forumlarda bu sürüm için bulamamıştım
Bilgisayarsız olmaz maalesef.

darkhopess

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba arkilerim, İPhone 6 kullanıyorum. Sürümüm bugüne kadar 12.4’dü. Unc0ver Jailbreak kullanıyordum ve telefonu bugün itibariyle son sürüme güncelleyip Checkra1n’a geçmeyi düşündüm. Her şeyi hazırladım ve son sürüme yani 12.4.5’e başarıyla güncelledim. Unc0ver desteği bu sürüme stabil olarak henüz gelmiş değil gelene kadar Checkra1n kullanmak istedim. Yalnız bugün Checkra1n’a geçiş yaptıktan sonra bir kaç sorunla karşılaştım. Başarılı bir şekilde Jailbreak işlemini gerçekleştirdim ve yavaş yavaş tweakleri yüklemeye başladım sonra bir yerde tweakler ayarlarda görünmemeye başladı. Neyse onu hallederim derken o sırada ICleaner Pro ile bir temizlik yaptım ve respring sonrası hiç beklemediğim bir şeyle karşılaştım. Ekranda ki kamera, fotoğraflar ve saat uygulaması dışındaki her şey silinmişti. Hard Reset atmak zorunda kaldım. Sorunun neyden kaynaklı olduğunu anlamış değilim, yarın kontrolünü sağlayacağım.

MKurumanoglu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ubuntu üzerinden iphone 7 ye jb atmak istiyorum ubuntuyu bir şekilde kurdum terminali açıyorum ama konuda belirtilen terminal kodlarını yazınca birşey olmuyor sayfaları açınca 403 sayfası çıkıyor.
Nasıl yapacağım konusunda yardım edecek birisi var mı ilk defa iphone a jb yapmaya çalışıyorum

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Ubuntu üzerinden iphone 7 ye jb atmak istiyorum ubuntuyu bir şekilde kurdum terminali açıyorum ama konuda belirtilen terminal kodlarını yazınca birşey olmuyor sayfaları açınca 403 sayfası çıkıyor.
Nasıl yapacağım konusunda yardım edecek birisi var mı ilk defa iphone a jb yapmaya çalışıyorum
İnternet bağlantısı kuruyor musunuz?

MKurumanoglu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Kast ettiğiniz bilgisayarın internete bağlı olması ise evet internet bağlantısı var.
Onun dışında terminalde herhangi bi komut yazmam gerekiyor mu?

Pisst0n

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
there was an error loading the preference bundle for relocate

Tweak kurduktan sonra açınca bu hata ile karşılaşıyorum.Çözümünü bilen var mı? Sürüm 13.2

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
0.9.8.1 çıkmış yeni gördüm. iPhone 5s de 0.9.8 hata veriyordu 0.9.8.1 de deneyen oldu mu? Olmadıysa ben Ubuntu’da denemek istiyorum güncel (0.9.8.1) versiyonu nasıl kurarım?

bygamer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iphone 5s kullanıyorum 12.4.5 yazılım mevcut ubuntu'yu mevcut konu linkinden indirdim adımları uyguladım farklı bir hdd kurdum ve checkra1n kurulumunu adım adım yaptım fakat right before trigger da kalıyor. Telefon ekranına da yazı falan gelmiyor. Komple telefonu restore yaptım farklı bir bilgisayar ile daha sonra tekrar denedim yine sonuç aynı değişmedi. Neden olabilir yardımcı olur musunuz telefonuma jb yapamıyorum. ( hem ubuntu hemde checkrain 100 mb olan işletim sistem ile denedim fakat sonuç hep aynı.)

damocles3

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Linux Yöntemiyle cihazıma Checkra1n kurdum. Bir tweak yüklemeye kalkıştım (uyumsuz olsa gerek) respring ekranında kaldı. Yeniden başlattım, tekrar linux ile yapmayı denediğimde ya USBMUX error diye bir şey yazdı, ya da Apple logosunda takılı kaldı. Birkaç kere denedim olmadı. Tüm ayarları sildim iCloud'dan geri yükleme yaptım. Yine olmadı. Cydia hala ana ekranımda duruyor kaldıramıyorum. Onu kaldırabilirsem düzelir diye umuyorum. Fikriniz var mı nasıl yapabilirim?

SÜRÜM VE CİHAZ: 13.3.1 / İPhone 6s
aynı sorunu ben de yaşıyorum gerçekten aynısı, kaç kez denedim booting ekranından ileri gidilmiyor çok saçma adam akıllı yüklenmiyor bile ya sürekli uğraştırıyor booting ekranında kalıyorum ben de usbmux error diyor usb port ve pc resledim aynı

Mrscabies

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
6s telefon 13.2 sürümde uncover kullanıyorum telefon sürekli yeniden başlıyor günde en az 3 defa oluyor fakat checka1n de sorun olmuyordu nedenini bilen varmı ?

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
6s telefon 13.2 sürümde uncover kullanıyorum telefon sürekli yeniden başlıyor günde en az 3 defa oluyor fakat checka1n de sorun olmuyordu nedenini bilen varmı ?
Tweakler olabilir, u0 da sorun olabilir. Belli olmaz. Sonuçta adam 11'den 13.3'e kadar tüm sürümlere destek ekledi. Her şey olabilir. :D Tabi şu an en stabili Checkra1n. İmkanın varsa onunla devam etmeni öneririm.

Farid021

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhaba arkadaşlar şuan iphone 8 plus cihazımda ios 12.4 jb kullanıyorum. Sizce 13.3.1 geçmelimiyim?

loley00

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini 2
İpad mini 2 ios 12.4.5 e bir türlü jailbreak yapamadım, hangi aracı indirdiysem olmadı. Checkra1n de checkra1n ve apple logosunun olduğu yerde kalıyor ve hata veriyor bootingde kalıyor, resetlemek zorunda kalıyorum yardımcı olabilecek varmıdır. Ayrıca tableti şarj ederken hiç bir sorun yaşamazken mace bağladığımda sanki kablo bozukmuş gibi sürekli kopup duruyor, windows bilgisayarda şarj edilmiyor yazısı çıkıyor ancak bağlantı kopmuyor. Bu konuyla ilgili bilgisi olan varmıdır. Şimdiden teşekkürler

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Macbook air cihazım ile iPhone 5S 12.4.5 için jailbreak yapmaya çalışırken bu ekranda kalıyor ilerlemiyor.. Options dan Safe mod ve Verbose modu açıp tekrar denedim yine aynı şekilde kaldı.. Nasıl jb yapabilirim cihazıma ?
5S'ler de sorun var diyorlardı. Yani JB olmuyor diyorlardı forumda da. Güncelleme beklemek lazım.

baby22

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaşlar ubuntuyla jailbreqk yaptim. Ancak tweakler gözükmüyor. Power module yukledim o da gözükmüyor

Bycesur

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Bilgisayarım, Msi 970a-g43 uefi bioslu anakart, AMD Fx 4300 quad core işlemci ve msi N740 2 gb ekran kartlı ddr3 .
Ra1nUSB-Final-AMD direk indirip usb ye yazdırdım ve açıyorum. Options /graphics kısmında hiçbirşey seçili değil. Bu şekilde başlattığımda aşağıdaki ekran geliyor ve kalıyor. Options / config kısmında ryzen, standart hepsini seçerek denedim ama olmadı. Hata nedir. Çözümü nedir ?

Tips
Tips
Üst Alt