Neler yeni

Checkra1n Jailbreak - iPhone 5s – iPhone X, iOS 12.3 ve Yukarısı

RxOS

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
arkadaş yazılım bilgisi olan birisi açıklayabilir mi Allah rızası icin.. neden macOS ile başlandı bu işe ve ikinci adım neden linux ? Kullanıcıların büyük bir kitlesi Windows sahibi değil mi ? Ben mi yanlış düşünüyorum ? Veya böyle düşünerek adamlara haksızlık mi ediyorum ? Veya macOS sistemde çok daha basit olduğu icin falan mi ? Windows da üretim çok daha mi zor
Düz mantık düşün sistem ios ve ios sistemde bunları yapmak daha kolay linux açık kaynak kodlu sistem olduğu için windows da ki gibi karışık kodlama ve hatalar daha az oluyor olan hataları da çözmek daha kolay oluyor windows sürücüleri yüzünde ve hatalarından ötürü zorluyor

furkanmermi07

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Düz mantık düşün sistem ios ve ios sistemde bunları yapmak daha kolay linux açık kaynak kodlu sistem olduğu için windows da ki gibi karışık kodlama ve hatalar daha az oluyor olan hataları da çözmek daha kolay oluyor windows sürücüleri yüzünde ve hatalarından ötürü zorluyor
Bu durum hakkında az buçuk bilgim var ama bu uç işletim sistemi arasında en uğraştıni Windows mu yani 🤔

ibrababa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Aslında linux kurulumu basit hackintosh gibi değil

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR
Aslında linux kurulumu basit hackintosh gibi değil

linux basit
hatta bizimkilerin ürettiği pardus var denemek isteyen varsa onu ikinci işletim sistemi olarak da yükleyebilirsiniz.
başlangıçta hangisini seçerseniz o açılır.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Checkra1n aracının Windows üzerinde çalışma yolunu açmak için yayınlanan bir araç diyelim...

Gereklilik: Ubuntu > Linux

yani Windows üzerine ubuntu kurulup ve ubuntu ile linux çalıştırmak..

Windows aracını beklemek en sağlıklı yoldur..

Checkra1n aracı gittikçe geliştiriliyor ve ilerde
„raspberry pi 4 usb boot“ aracıda eklenirse PC’ye ihtiyaç kalmaz.. USB Stick tak çıkart bitti... acele yok :)

RxOS

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Checkra1n aracının Windows üzerinde çalışma yolunu açmak için yayınlanan bir araç diyelim...

„raspberry pi 4 usb boot“ aracıda eklenirse PC’ye ihtiyaç kalmaz.. USB Stick tak çıkart bitti... acele yok :)
Ubuntu olması şart değil yani herhangi bir linux sistemde olur ?

patriot_83

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

bilgilendirme için teşekkürler ben ve benim gibi acemiler şimdi anlamıştır diye tahmin ediyorum

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR

rpi 3 ve rp zero var. birini domain olarak diğerini de apple home kit için bridge olarak kullanıyorum.
eğer zero ile uyumlu olursa insanlar 50/100 liraya alıp kullanabilir.
zaten eninde sonunda heö windows için çıkacak hem de untethered olacaktır ;)

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
rpi 3 ve rp zero var. birini domain olarak diğerini de apple home kit için bridge olarak kullanıyorum.
eğer zero ile uyumlu olursa insanlar 50/100 liraya alıp kullanabilir.
zaten eninde sonunda heö windows için çıkacak hem de untethered olacaktır ;)

rpi 4 aşağısı Boot görevini yapmadığı için rpi 4 şart.. yoksa DFU dan çıkmaz cihaz... yinede zamana bırakalım...

Zaman derken şöyle anlayalım:

1. Checkra1n aracı açık kaynaklı bir araç değil

2. Checkra1n Jailbreak aracı teknik olarak Windows da çalışmıyor/çalışamaz

3. Windows için mutlaka bir patch (yamalanmış) yeni bir Windows aracı çıkacaktır..

4. Her çıkan araçlara hemen güvenip test etmeyin , çünkü artık yazılımsal olarak müdahale etmiyorsunuz..

5. Checkra1n aracı ile Donanımsal müdahale ettiğiniz için geriye dönüşü olmayan hatalarla karşılaşabilirsiniz bu tür yeni çıkan araçlarla..

*yani olası bir hatayı donanımdan kurtarmak için DFU yetmez ve duvar örmüş olursunuz (iphone bricked) durumuna düşersiniz*

Atescan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Kardeş 13.2.3 desteklenmiyor diyor...
Böyle saçma şey mi olur ya şimdi windows desteği gelse 13.2.3 olanlar yine jailbreak yapamayacak mı? Donanımsal açıktan faydalanarak bunu yapıyorlar ise 13.2.3 ü desteklememesi çok saçma geldi bana.

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Böyle saçma şey mi olur ya şimdi windows desteği gelse 13.2.3 olanlar yine jailbreak yapamayacak mı? Donanımsal açıktan faydalanarak bunu yapıyorlar ise 13.2.3 ü desteklememesi çok saçma geldi bana.
Üzgünüm.

VodkaMann

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Aslında destekliyor ancak test yapmadıkları için kullanıcı arayüzü ile yapamıyoruz komutlarla yapabiliyoruz diye biliyorum ve onun için de destek gelecektir arayüze

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hocam bu atar kime böyle ? Araştırsan yapıldığını görürsün zaten. Daha bi kaç gün önce birisi senin gibi 13.2.3 yapamadı, başkası nasıl yapılacağını söyleyip jb yaptı.

19D7F13E-75C3-49FC-9186-33926D7ADE88.png
Kardeş 13.2.3 desteklenmiyor diyor...
Sende yanlış bilgi verme hocam.

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Hocam bu atar kime böyle ? Araştırsan yapıldığını görürsün zaten. Daha bi kaç gün önce birisi senin gibi 13.2.3 yapamadı, başkası nasıl yapılacağını söyleyip jb yaptı.

Ekli dosyayı görüntüle 15075

Sende yanlış bilgi verme hocam.
Kardeş yanlış bilgi kafamdan attığım bilgidir. Adamın attığı ss de desteklememektedir diyor ingilizce ile ilgili sorunun varsa bana laf atma checkra1n destek hattına yaz onlardan çıkar gazını...

Restless

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hackintosh ya da Linux ile nasıl yapıldığına dair bir rehber var mı acaba?

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Kardeş yanlış bilgi kafamdan attığım bilgidir. Adamın attığı ss de desteklememektedir diyor ingilizce ile ilgili sorunun varsa bana laf atma checkra1n destek hattına yaz onlardan çıkar gazını...
Doğru olmayan her bilgi yanlış oluyor kardeş. İngilizceyle sorunum varsa sen mi düzelteceksin hayırdır ?

bybatr10

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Doğru olmayan her bilgi yanlış oluyor kardeş. İngilizceyle sorunum varsa sen mi düzelteceksin hayırdır ?
Arkadaşlar bende 13.2.3 kullanıyorum evet desteklemiyor diyor ama cihazı dfu modunda bağladığın zaman rahatça Jailbreak yapabilirsiniz start o zaman etkin oluyor

Karnesa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar bende 13.2.3 kullanıyorum evet desteklemiyor diyor ama cihazı dfu modunda bağladığın zaman rahatça Jailbreak yapabilirsiniz start o zaman etkin oluyor
Ben 13.3 sürümünü kullanıyorum bu sürümü jb yapabilirmiyim? Kimisi yapabilirsin diyor kimisi yapamazsın diyor kafam patatese döndü Windows sürümünü bekliyorum gelirse jb yapabilirmiyim net bilgi varmı bu konuda?

jakin33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bence burdaki asıl soru şu şuanda versiyon kaç kaça kadar ? Destekliyor ? Benim anladığım kadarıyla cihaz açıkken notsupported dese bile, recovery alınca sanırım son versiyonda jb oluyor. Tek şey heralde tweakler uyumlumu uyumsuzmu onları ayıklamak zor, iş yazılımsal değilde donanımsal olunca ortalık 56 :D

Tips
Tips
Üst Alt