Neler yeni

Checkra1n Jailbreak - iPhone 5s – iPhone X, iOS 12.3 ve Yukarısı

furkanmermi07

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ben elimdeki SE ve 6'yı bypass yaptım. App store kimliği olarak giriş yapıyor ama iCloud aktif etmiyor. Şebeke de gelmiyor, bilginize arkadaşlar..
youtube daki videolarda bypass sonrası filza yardımıyla sistem dosyalarıyla oynuyorlar ve şebekenin geldiğini iddia ediyorlar.. bence olay bu aşamaya kadar geldiyse 3-5 aya herşey halledilir.. sabretmek lazım

VodkaMann

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
youtube daki videolarda bypass sonrası filza yardımıyla sistem dosyalarıyla oynuyorlar ve şebekenin geldiğini iddia ediyorlar.. bence olay bu aşamaya kadar geldiyse 3-5 aya herşey halledilir.. sabretmek lazım
Arkadaşlar zaten bypass vardı ancak qwertyuiop geliştiricisi yapmamasını önerdi bu yüzden vazgeçti yayınlamaktan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Ben elimdeki SE ve 6'yı bypass yaptım. App store kimliği olarak giriş yapıyor ama iCloud aktif etmiyor. Şebeke de gelmiyor, bilginize arkadaşlar..
Nerden yaptın kardeş Windows ta oluyormu ?

Karnesa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Ya arkadaşlar bu jeilbreak ios 13.3 te çalışıyor mu? Bilginiz varmı?

Emre1999

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ya arkadaşlar bu jeilbreak ios 13.3 te çalışıyor mu? Bilginiz varmı?

kardeşim.. anlatmaktan tüy bitti dilimizde. açık donanımsal olduğu için iphone x ve önceki cihazların HEPSİNDE ve HER SÜRÜMDE Jailbreak mümkün ios 13- 12 fark etmez. açık yazılımsal değil donanımsal.

burakorhan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
tekrar yazılım attın mı bir şeyler yaptın mı çözmeye çalıştın mı neler yaptın. bir şeyler yapılırsa düzelebilir uğraşmak lazım bence uğraş bakalım ne olacak merakla bekliyoruz.
Tekrar yazılım atmadım. Cihazları kapatıp açınca kaldığı yerden devam ediyor (bypass şekilde, checkra1n'den boot etmeye gerek kalmadan), elimdeki geveyler ile şebeke için biraz uğraştım. ICCID ve IMSI kodlarını karıştırarak custom apn ile (gevey satıcılarının Türk operatörleri için yüklettiği konfigürasyon apn profilleri) internet erişimi yapabildim fakat ne arama yapabiliyor ne de çağrı alabiliyor. *101# yaptığımda numaramı falan gösteriyor ama. App store kimliği olarak giriş yapınca istediğim uygulamayı indirip kullanabiliyorum ama iCloud tarafında bağlantı sorunu veriyor. Neyse sonuç olarak bypass yapıldıysa elbet bunun da çözümünü bulurlar diye düşünüyorum.

Ne ile hangi program ile yaptığımı soran diğer arkadaşlar için cevap vereyim, fazla mesaj yapıp kalabalık oluşturmayayım. Macbook Pro 2012 ortası cihazıma Catalina yükledim checra1n ile boot edip, usbmux & terminal üzerinden uicache yöntemiyle bypass yaptım. YouTube'da çokça video var zaten. Herkese iyi akşamlar..

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Tekrar yazılım atmadım. Cihazları kapatıp açınca kaldığı yerden devam ediyor (bypass şekilde, checkra1n'den boot etmeye gerek kalmadan), elimdeki geveyler ile şebeke için biraz uğraştım. ICCID ve IMSI kodlarını karıştırarak custom apn ile (gevey satıcılarının Türk operatörleri için yüklettiği konfigürasyon apn profilleri) internet erişimi yapabildim fakat ne arama yapabiliyor ne de çağrı alabiliyor. *101# yaptığımda numaramı falan gösteriyor ama. App store kimliği olarak giriş yapınca istediğim uygulamayı indirip kullanabiliyorum ama iCloud tarafında bağlantı sorunu veriyor. Neyse sonuç olarak bypass yapıldıysa elbet bunun da çözümünü bulurlar diye düşünüyorum.

Ne ile hangi program ile yaptığımı soran diğer arkadaşlar için cevap vereyim, fazla mesaj yapıp kalabalık oluşturmayayım. Macbook Pro 2012 ortası cihazıma Catalina yükledim checra1n ile boot edip, usbmux & terminal üzerinden uicache yöntemiyle bypass yaptım. YouTube'da çokça video var zaten. Herkese iyi akşamlar..
Ne kadar güzel anlaşılabilir bir dille anlatmışsın ve detaylandırmışsın eline sağlık. Teşekkürler.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bybatr10

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
D

Dostum izlediğim bir videoda filza ile şebeke geliyordu ama denedinmi hiç

burakorhan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Ne kadar güzel anlaşılabilir bir dille anlatmışsın ve detaylandırmışsın eline sağlık. Teşekkürler.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben teşekkür ederim hocam. :)
Mesaj düzenlendi:

D

Dostum izlediğim bir videoda filza ile şebeke geliyordu ama denedinmi hiç
Filza yönteminde aynı cihazdan aktive sorunu olmayan başka bir cihaz daha gerekli anladığım kadarıyla. Yani örneğin benim elimdeki SE'ye şebekeyi getirmem için bir tane daha SE'ye ihtiyacım var. Dosya kopyalama yöntemi için yani. Ben öyle anladım, yanlış mı anladım bilmiyorum. :)

bybatr10

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Ben teşekkür ederim hocam. :)
Mesaj düzenlendi:

Filza yönteminde aynı cihazdan aktive sorunu olmayan başka bir cihaz daha gerekli anladığım kadarıyla. Yani örneğin benim elimdeki SE'ye şebekeyi getirmem için bir tane daha SE'ye ihtiyacım var. Dosya kopyalama yöntemi için yani. Ben öyle anladım, yanlış mı anladım bilmiyorum. :)
Evet aynı modelden jailbreakli bir cihaz lazım haklısın belki kopyalanan dosyaları paylaşırlar modelleriyle beraber yada bu siteden yardım alabilirsin ben 8 kullanıyorum mesela isteyene istediği dosyayı kopyalar gönderirim

burakorhan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Evet aynı modelden jailbreakli bir cihaz lazım haklısın belki kopyalanan dosyaları paylaşırlar modelleriyle beraber yada bu siteden yardım alabilirsin ben 8 kullanıyorum mesela isteyene istediği dosyayı kopyalar gönderirim
Çevremde SE kullanan kimse yok. Diğer 6'm için bir arkadaştan rica edicem akşam eğer verirse eve geçtiğimde uğraşıcam. Sonucu yazarım :)

bybatr10

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Çevremde SE kullanan kimse yok. Diğer 6'm için bir arkadaştan rica edicem akşam eğer verirse eve geçtiğimde uğraşıcam. Sonucu yazarım :)
Peki kardeşim sadece 5 s ve 6 içinmiş geçerli yoksa x e kadar baypass yapılıyormu

Atescan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba,

İstanbul anadolu yakasında mac bilgiayarı olan ve bana checkra1n ile jailbreak yapmama yardım edecek birileri var mı? Yada mac bilgisayar bulunan bir internet cafe biliyor musunuz Maltepe'de oturuyorum. İphone 6s plus 13.2.2 sürümünü kullanıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

patriot_83

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
bende aynı şekilde anadolu yakasında yardımcı olabilecek birisini arıyorum

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR
arkqdaşlar acele etmeyin.
yakında çıkar windows için olanı.
en ufak bir hata da telefon kapanırsa jailbreak gidiyor.
diğer tarqftan da 12.2 de kullandığım tweakların 1-2 tanesi hariç sorunsuz kullanıyorum.

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Benim anlamadığım olay şu arkadaşlar. Telefon kapandı restart attı vs tekrar mac bilgisayara bağlanıp checkra1n atmamız mı lazım yoksa zaten kurulu olarak telefonda duruyor mu ? Çünkü bilgisayarıma kurucam yüklüycem sonra hard diski kaldırıp windows a devam edicem. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Benim anlamadığım olay şu arkadaşlar. Telefon kapandı restart attı vs tekrar mac bilgisayara bağlanıp checkra1n atmamız mı lazım yoksa zaten kurulu olarak telefonda duruyor mu ? Çünkü bilgisayarıma kurucam yüklüycem sonra hard diski kaldırıp windows a devam edicem. Cevaplarınız için teşekkür ederim.
PC'ye bağlayıp tekrar uygulamayı yükleyeceksin. Silme bu yüzden hackintoshu.

Tips
Tips
Üst Alt