Neler yeni

Checkra1n Jailbreak - iPhone 5s – iPhone X, iOS 12.3 ve Yukarısı

apagesatana

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İPhone X e checkrain ile jb yaptım fakat çok ısınmaya başladı bende sıfırladım. Jbsiz kullanıyorum. Checrain sizdede çok ısınma yapıyor mu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
hayır. Kullandıgınız tweakleri kontrol edebilir, temiz kurulum yaparsanız daha iyi olur

mkagan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iPhone XS Max 13.3.1 cihazım için en güvenilir şekilde nasıl yapabilirim ? tercihen Mac OS veya online ile telefon üzerinden. Windows cihazım yok ne yazık ki..

Son düzenleme:

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
iPhone XS Max 13.3.1 cihazım için en güvenilir şekilde nasıl yapabilirim ? tercihen Mac OS veya online ile telefon üzerinden. Windows cihazım yok ne yazık ki..
13.3'te olsaydınız unc0ver ile yapabilirdiniz, fakat şu anda 13.3.1 için cihazınıza uygun jailbreak maalesef yok. Beklemeniz gerekli 13.3.1 için gelene kadar.

QilyassoQ

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba telefon yeniden başladığında tekrar yapmak gerekiyor mu acaba

XentallionN

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar jailbreak'ı telefonuma kurdum telefonum iphone6 ios 12.4.5 ve cydiayı kurdum fakat cydia programına girmeye çalışırken geri atıyor ve ne kadar denesemde düzelmiyor sorunu nedir, Yardım edermisiniz?

Query

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Ben hiç bir şey anlamadım, yardımcı olur musunuz? video falan var mı ?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Merhabalar jailbreak'ı telefonuma kurdum telefonum iphone6 ios 12.4.5 ve cydiayı kurdum fakat cydia programına girmeye çalışırken geri atıyor ve ne kadar denesemde düzelmiyor sorunu nedir, Yardım edermisiniz?
Jailbreak aktif ettikten sonra SSH üzerinden bağlantı kurun ve Terminal içinden bu komutları vererek devam edin...

Login: root
Password: alpine

cd / var / mobile / Library / Cydia /"rm metadata.cb0"

Enter tıklayın bitti

XentallionN

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Jailbreak aktif ettikten sonra SSH üzerinden bağlantı kurun ve Terminal içinden bu komutları vererek devam edin...

Login: root
Password: alpine

cd / var / mobile / Library / Cydia /"rm metadata.cb0"

Enter tıklayın bitti
SSH ile bağlantı kuramadım nasıl yaparım acaba? internette aradım bir şey bulamadım da.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
A7 kullanıcılarına müjde bir sonraki sürümde artık "right before triger" hatasının düzeltileceği siguza tarafından bildirildi.

fatihkarakis

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Slm herkese
Checra1n jailbreak yapıyorum 3 veya 4 gün geçtikten sonra telefonuda kapatmıyorum kendiliğinden siliniyor tek cydia kalıyor neden olabilir

tuncarmagan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
merhabalar youtubede 13.3.4 beta ya jailbreak uygulanıyor beta ya yükledikten sonra itunes bile en son sürüm olduğu halde geri alamıyorum tuhaf bi hal oldu 13.3.4 e jailbreak yapabilen varsa kontak kurarsanız sevinirim 13.3.4 e yapılan videolar var fakat aynı şekilde deniyorum sonuç alamıyorum

aqhmet

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadasşlar iphone 11 ios 13.3.1 için jb cikti diye 1 haber okudum dogrumudur bilgisi olan varmi

tuncarmagan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Arkadasşlar iphone 11 ios 13.3.1 için jb cikti diye 1 haber okudum dogrumudur bilgisi olan varmi
Bende bekliyorum youtube deki videolarda 13.3.4 e yapıyolar diye beta yükledim gene olmuyor iTunes e de bağlanmıyor bu sefer yükseltmeyin gene bi bilgi bulursan paylaşırsin

tuncarmagan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
İPhone 11 13.3.4 e jailbreak yapabilen varmıdır

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@tuncarmagan eğer Checkra1n'den bahsediyorsanız konunun ilk mesajında Checkra1n'in hangi cihazlarla uyumlu olduğu yazıyor, lütfen yapamadım demeden önce bir göz atın.
Eğer genel anlamda 13.4 için bir jailbreakten bahsediyorsanız YouTube'da gördüğünüz her videoya inanmayın, A12 ve sonraki cihazlar için (iPhone Xs ve sonraki cihazlar yani) çıkan en son jailbreak unc0ver şu anda. O da iOS 13.3 ve önceki sürümler için. En doğru haberleri almak için isterseniz bu forumun yetkililerinin yaptığı duyuruları, isterseniz Reddit'te moderatör onayını geçmiş jailbreak haberlerini (r/Jailbreak subredditinde) takip edebilirsiniz. YouTube'da ise iDevice Central kanalını tavsiye ederim.

tuncarmagan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
@tuncarmagan eğer Checkra1n'den bahsediyorsanız konunun ilk mesajında Checkra1n'in hangi cihazlarla uyumlu olduğu yazıyor, lütfen yapamadım demeden önce bir göz atın.
Eğer genel anlamda 13.4 için bir jailbreakten bahsediyorsanız YouTube'da gördüğünüz her videoya inanmayın, A12 ve sonraki cihazlar için (iPhone Xs ve sonraki cihazlar yani) çıkan en son jailbreak unc0ver şu anda. O da iOS 13.3 ve önceki sürümler için. En doğru haberleri almak için isterseniz bu forumun yetkililerinin yaptığı duyuruları, isterseniz Reddit'te moderatör onayını geçmiş jailbreak haberlerini (r/Jailbreak subredditinde) takip edebilirsiniz. YouTube'da ise iDevice Central kanalını tavsiye ederim.
Detaylı cevap verdiğin için çok sağol dediklerinde haklısın, youtube deki videolara bakarak yorum yaptım sadece akıl karıştırıyorlar, genede teşekkür ederim bilgilendirme için.

mkagan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İphone 5s 12.4.5 cihazıma checkra1n ile mac üzerinden JB yaptım normalde sıkıntısız kullanıyordum,telefonun şarjı bitti kapandı,şarj edip tekrar açtım Şuan cydia ya girdiğimde masaüstüne atıyor açmıyor,bu sorun nasıl düzeltilebilir ?

ibocan___

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İphone 5s 12.4.5 cihazıma checkra1n ile mac üzerinden JB yaptım normalde sıkıntısız kullanıyordum,telefonun şarjı bitti kapandı,şarj edip tekrar açtım Şuan cydia ya girdiğimde masaüstüne atıyor açmıyor,bu sorun nasıl düzeltilebilir ?
Telefon herhangi bi sebeple kapandığında jailbreak gider ve aynı şekilde yeniden yapmanız gerekir.

mkagan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Telefon herhangi bi sebeple kapandığında jailbreak gider ve aynı şekilde yeniden yapmanız gerekir.
şuan cydia yüklü görünüyor ama girmiyor.Tekrar jb için şuan herhangi bir ios yükleme veya silme işlemi yapacakmıyım yoksa direkt checkra1n uygulamasını bilgisayardan açıp tekrarlayacakmıyım ? Birde kapanıp açılınca gitmeyecek bir jb yokmu şuan için ?

ibocan___

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
şuan cydia yüklü görünüyor ama girmiyor.Tekrar jb için şuan herhangi bir ios yükleme veya silme işlemi yapacakmıyım yoksa direkt checkra1n uygulamasını bilgisayardan açıp tekrarlayacakmıyım ? Birde kapanıp açılınca gitmeyecek bir jb yokmu şuan için ?
Yüklü görünmesi olması gereken, direk checkra1n ile PC den işlemi halledeceksiniz ve kaldığınız yerden aynen devam
Tweakler ayarlar hepsi

Çok eskilerde kalmış artık öyle bi JB hayal gibi maalesef her kapanıp açıldığında işlemler tekrarlanacak

Meteizm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Hocam bir tweak yükledim, telefon açılmadı uzun süre. Açıldığından beri Cydia uygulamasına giremiyorum ve Checkra1n simgesi kayboldu. Tekrar jailbreak yapmayi denedim kabul etmiyor. Format çekmeden cydia içindeki verileri nasıl silebilirim, sanırım o tweak engelliyor

Tips
Tips
Üst Alt