Neler yeni

checkn1x En Basit ve Hızlı checkra1n Aracı

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam işlemleri yaptım. Flash a yükledim rufus ile. PC yi açıp boot a girdiğimde bu ekran la karşılaşıyorum ve burada bir seçim yapamayıyorum . Burda kaldım yani. Ne yapmak lazım?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hocam BIOS ayarından değil de direkt Boot sekmesinden HDD kısmından ya da varsa USB'den flashınızı bulmanız lazım. Her anakart farklı olduğundan dolayı bilemeyeceğim, internetten araştırıp bulmanız gerek.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Böyle bir ekran geliyor sorun ne yapmam gereken nedir telefon 5s PC 32 bit win 7
Hocam 32-Bit olanı yüklediyseniz bir de 64-Bit olanı deneyin veya tam tersi bu sorunu ilk defa görüyorum, bir bilgim yok önünüze direkt checkra1n'in gelmesi gerek.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
checkn1x 1.0.6 sürümüne güncellendi, linkler yenilendi.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
linkler boş hocam
Evet, geliştiricinin sayfaları kapanmış. Nedenini bilmiyorum fakat 10 gün önceki bir mesajında yeni bir güncelleme getireceğini söylemiş o zaman konuyu güncelleyeceğim.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Linkler revize edilmiştir. 1.0.7 sürümüne güncellendi, checkn1x artık sadece 80mb ve daha hızlı! 32-Bit sürümü şu anlık bulunmamaktadır, zaten 32-Bit işlemci kullanan neredeyse kalmamıştır.
Mesaj düzenlendi:

1.0.7 sürümü Alpine bazlı olarak revize edilmiş, fakat AMD işlemcili cihazlarda çalışmadığı iddiaları var, bunun için 1.0.6 sürümünü ekledim, AMD kullanıcılar kullanabilirler. Intel kullanıcıları daha hızlı ve hafif olan 1.0.7'yi kullanabilirler.

Son düzenleme:

mwjam1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Merhabalar iphone se 2016 16gb kullanıyorum.Jb aracı ile jb yapmayı denerken acaba elmada kalma durumum olabilir mi ? yani jb yaparken aldığım herhangi bir hatadan dolayı telefonum açılmaya bilir mi ?
ios 13.6

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhabalar iphone se 2016 16gb kullanıyorum.Jb aracı ile jb yapmayı denerken acaba elmada kalma durumum olabilir mi ? yani jb yaparken aldığım herhangi bir hatadan dolayı telefonum açılmaya bilir mi ?
ios 13.6
Hayır, kalmaz fakat DFU moduna aldığınız zaman ekran simsiyah olacak endişelenmeyin, cihaz kendi kendine açılacak.

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
az önce yazdığım bir konuda iphone11 i 13.5.1 için checkrain den yapılabilir yazıyordu

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Site patlamış hocam yeni link var mı elinizde? Intel için.

aracını kullanın, sadece checkra1n kullanın oradan, link bulunca düzenleyeceğim.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
checkn1x 1.0.7 getirdiği sorunlar nedeniyle 1.0.6 sürümü eklenmiştir. Hem Intel hem AMD kullanabilir. Not 32-Bit işlemciler piyasada kimse artık kullanmadığı için kaldırdım kullanan varsa eklerim.

pay2play

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
checkn1x 1.0.7 getirdiği sorunlar nedeniyle 1.0.6 sürümü eklenmiştir. Hem Intel hem AMD kullanabilir. Not 32-Bit işlemciler piyasada kimse artık kullanmadığı için kaldırdım kullanan varsa eklerim.
Maalesef i5 10.nesilde başlangıçta hata verdi Unknown file system diye

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Maalesef i5 10.nesilde başlangıçta hata verdi Unknown file system diye
Hangi sürüm? 1.0.6'yı ekledim sorunsuz çalışması gerek. 10. nesil yeni olduğu için sanırım desteklemiyor. Geliştirici ile görüştüm yakında 1.0.9 sürümünü yayınlayacak ve son sürüm kernel olduğu için sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum, haber vereceğim.
Bu 1.0.7 sürümünü deneyebilirsiniz:

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Denemek isteyenler için 1.0.8 sürümü (Cihazı tanımada sorunlar olduğu söyleniyor, bilgisayara bağlamadan önce recovery moda manuel olarak almanız gerekiyor ve AMD'lerde çalışmıyor)

1.0.9 sürümü -18mb olup tüm sorunları düzeltecek yayınlandığında konu güncellenecek.

beracan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Merhabalar cihazım iphone 11 ios 13.6.1 sürüm mevcut ben de internet de araştırdığım kadarıyla checkra1n ile yapılabiliyormuş videolardaki kullanılan telefonlar 5 den 8 e kadar ve de X modelleri kullanılıyordu ben de problem çıkmaması amaçlı iyice araştırmak istedim ve buraya geldim iphone 11 için bulamadım jailbreak yapsam bir sıkıntı olur mu işlemciden dolayı veya da unc0ver vb gibi jailbreak yapan programların iphone 11 modellerinin desteğini mi beklemem lazım ?

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhabalar cihazım iphone 11 ios 13.6.1 sürüm mevcut ben de internet de araştırdığım kadarıyla checkra1n ile yapılabiliyormuş videolardaki kullanılan telefonlar 5 den 8 e kadar ve de X modelleri kullanılıyordu ben de problem çıkmaması amaçlı iyice araştırmak istedim ve buraya geldim iphone 11 için bulamadım jailbreak yapsam bir sıkıntı olur mu işlemciden dolayı veya da unc0ver vb gibi jailbreak yapan programların iphone 11 modellerinin desteğini mi beklemem lazım ?
Sürümünüzde jailbreak yok güncellemeyin, bekleyin. Bu araç sadece X'e kadar 11 olmaz.

beracan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Sürümünüzde jailbreak yok güncellemeyin, bekleyin. Bu araç sadece X'e kadar 11 olmaz.
13.6.1 için değil de şuan hangi jailbreak yapımcısı 11 desteği sunuyor ona göre takip edeceğim

moori

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Telefonum 6s ve sürüm 13.6.1
Bu sürümü desteklememektedir yazıyor ekranda. Ne yapmam gerekli

Tips
Tips
Üst Alt