Neler yeni

checkn1x En Basit ve Hızlı checkra1n Aracı

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Hayır hocam 14.7 Beta'da bile checkra1n oluyor, doğru denediğinizden emin misiniz? 14.6'da da olması gerek.

Durum bu. Ayarı falan var ise bilemiyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
allow untested versions ayarını açmanız gerek

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
allow untested versions ayarını açmanız gerek
14.6 için google de quit den çıkarak dan checkra1n -c komutunı girip cihazı manuel olarak dfu mod’a alarak yapın yazıyor. Denedim 6s plus ips 14.6 jb. başarılı.

A7/A11 destekler yazıyor.

Son düzenleme:

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
14,6 ya kadar anlamında demiş yani 14.6 olmuyor anlamında :(
6s plus ios 14.6 jailbreak’i başarılı olarak yaptım.

Son düzenleme:

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bu jailbreakin kolay metodu yokmu

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
selamlar. dev. ipa. alarak en kolay ve sorunsuz çözüme ulaşabilirsiniz. Bilgi almak ve diğer işlemler için 0535 463 01 78. iyi forumlar.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Sanırım usbye düzgün yazılmamış rufus ile yaptıysanız etcher ile yapın etcherle yaptıysanız rufus ile yapın

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sanırım usbye düzgün yazılmamış rufus ile yaptıysanız etcher ile yapın etcherle yaptıysanız rufus ile yapın
Kardeşim 12.4 Yüklü İphone 8 Plus Cihazım Var Jailbreakli Kullanıyorum Fakat Çok Geride Kaldığım İçin Bir Çok Uygulama Tweak Yükleyemiyorum Sizden Ricam Şuan Cihazımı Son Sürüme Güncellersem 14.7.1 Jailbreak Yapma İmkanım Varmı??Yardımcı Olursanız Sabah İnternet Kafeye Gidip Yapacam

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Kardeşim 12.4 Yüklü İphone 8 Plus Cihazım Var Jailbreakli Kullanıyorum Fakat Çok Geride Kaldığım İçin Bir Çok Uygulama Tweak Yükleyemiyorum Sizden Ricam Şuan Cihazımı Son Sürüme Güncellersem 14.7.1 Jailbreak Yapma İmkanım Varmı??Yardımcı Olursanız Sabah İnternet Kafeye Gidip Yapacam

Olur ama touch id kullanamazsın

merenkisa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
arkadaşlar iphone X için ios 14.7.1 checkra1n ile JB yapmaya çalışıyorum USB tool ile ancak "error connecting to lockdownd 19" hatası alıyorum, telefon kilidini kapatıp denedim ama yine düzelmedi, çözümü olan var mı acaba?

kartal180

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Kesin çözüm olmamakla birlikte iPhone’umu bul seçeneğini kapat ve iCloud’dan çıkış yapıp dene iphone8 cihazda bende sorun yaşadım bu işlemlerden sonra oldu just tech checkra1nx ile

Son düzenleme:

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Parolanızı ve faceid açıksa kapatıp checkra1n ayarlarından skip a11 checki açmanız lazım

merenkisa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
aslında bir kez jb yapmayı başardım just tech ile, yalnız telefon açılıp tweakleri kurduktan sonra parolamı tekrar açmak istedim, telefon restart yapınca jb gitti ve şimdi tekrar kuramıyorum. dediğiniz yöntemleri deneyeceğim, çok teşekkürler.

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
14.8.1 İphone 8 Plus İçin Jailbreak Varmı?

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Olur ama touch id kullanamazsın
Kral Bir Türlü Sürümü Yükseltmedim.. Şimdi Bir Metodla 14.8.1 Yükseltirsem 8 Plus Cihazımı Jailbreak Yaparmıyom?

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus

checkn1x

Bootra1n alternatifi, daha kolay, hızlı ve kullanıcı dostu, checkra1n için yapılmış bir araçtır. Linux/MacOS sistemi olmayanlar içindir.

- Linux, Macintosh, Hackintosh hatta Windows bile gerektirmez.
- En eski sistemlerde bile çalışır herhangi bir gereksinimi yoktur.
- Dosya boyutu ~27MB'tır.
- Bootra1n'den daha hızlıdır, Bootra1n'deki gibi komut girmeniz gerekmez checkra1n hemen açılır, uğraştırmaz.
- Kuruluma gerek yoktur. Geriye cihazı takıp jailbreak yapmak kalır.
NOT: Bu araç checkra1n gibi sadece iPhone 5S - iPhone X arası cihazları, iOS 12 ve üzerini destekler.

BİLGİLENDİRME: (iPhone 5s'te şu anlık çalışmamaktadır, konunun altındaki mavi kutucuğu okuyunuz)

USB Flash Belleğimizi Hazırlama

- checkn1x'i indirelim.
- checkn1x son sürüm (checkn1x 1.1.7 / checkra1n 0.12.4)
- adlı programı kuralım. (İsteyenler ile de yapabilir)
- USB Flash Belleğimizi bilgisayarımıza takalım.
- Kurduğumuz programı açalım.
- "Select from file" isimli butondan verdiğim linkten indirdiğimiz .iso uzantılı dosyamızı seçelim.
- "Flash" isimli butona basıp .iso uzantılı dosyayı USB Flash Belleğimize yazdıralım.
NOT: Bu işlemden sonra USB Flash Belleğiniz sıfırlanır ve içindeki tüm veriler silinir. İşlemden önce varsa tüm dosyalarınızı yedekleyiniz. (Herhangi bir sorundan biz sorumlu değiliz)

checkn1x İle Jailbreak İşlemi

- İşlemi yapacağımız bilgisayar açıksa kapatalım.
- USB Flash Belleğimizi takalım.
- Bilgisayarı açalım.
- Bilgisayar açılış ekranından boot sekmesine girelim.
Bilgisayar açılış ekranında genelde hangi tuş olduğu aşağı kısımda yazar. Yine de hiç bilmeyenler için:

Gigabyte Anakartlar İçin: F12 Tuşu
Asus Anakartlar İçin: ESC Tuşu
Msi Anakartlar İçin: F11 Tuşu

Laptop kullanıcıları veya başka marka anakart sahipleri internetten boot tuşunun hangi tuş olduğunu araştırabilirler.
- Boot ekranından USB Flash Belleğimizi seçelim. Eski anakartlarda Hard Drive'ın yanında + tuşu olur, oradan enter tuşu ile girip USB Flash belleğimizi seçelim.
- Yükleme ekranında "GRUB loading..." yazılı bir yer gelecek birkaç saniye sonra ise checkn1x arayüzü açılacak.
- checkra1n arayüzü açıldıktan sonra istediğiniz gibi jailbreak yapabilirsiniz. İyi forumlar.

A7 yani iPhone 5S, iPad Air, iPad Mini 2, iPad Mini 3 cihazları için şuan checkra1n'in son sürümünde bir problem yaşanmaktadır. Cihaz jailbreak işleminde "Right Before Trigger" kısmında takılı kalmaktadır. checkra1n'in kullanarak jailbreak yapın. "Right Before Trigger" kısmında takılı kaldığında cihaza takılı kabloyu hızlıca çıkartıp tekrar takın. İşlem devam edip "Done" deyip tamamlanacaktır. (Kabloyu çıkarınca ekrana bazı garip yazılar gelebilir "DFUSync Upload -1" gibi. Endişelenmenize gerek yok, işlem devam edecektir.

Ayrıca bkz. checkra1n odysseyn1x (odysseyra1n aracı)
Diğer konularım:
Installer 5.1 iOS 12 Karanlık Mod Rehberi
Caner Başkan 8 plus 14.8.1 Bu Sistemle Jailbreak Yapabilirmiyim?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus

checkn1x

Bootra1n alternatifi, daha kolay, hızlı ve kullanıcı dostu, checkra1n için yapılmış bir araçtır. Linux/MacOS sistemi olmayanlar içindir.

- Linux, Macintosh, Hackintosh hatta Windows bile gerektirmez.
- En eski sistemlerde bile çalışır herhangi bir gereksinimi yoktur.
- Dosya boyutu ~27MB'tır.
- Bootra1n'den daha hızlıdır, Bootra1n'deki gibi komut girmeniz gerekmez checkra1n hemen açılır, uğraştırmaz.
- Kuruluma gerek yoktur. Geriye cihazı takıp jailbreak yapmak kalır.
NOT: Bu araç checkra1n gibi sadece iPhone 5S - iPhone X arası cihazları, iOS 12 ve üzerini destekler.

BİLGİLENDİRME: (iPhone 5s'te şu anlık çalışmamaktadır, konunun altındaki mavi kutucuğu okuyunuz)

USB Flash Belleğimizi Hazırlama

- checkn1x'i indirelim.
- checkn1x son sürüm (checkn1x 1.1.7 / checkra1n 0.12.4)
- adlı programı kuralım. (İsteyenler ile de yapabilir)
- USB Flash Belleğimizi bilgisayarımıza takalım.
- Kurduğumuz programı açalım.
- "Select from file" isimli butondan verdiğim linkten indirdiğimiz .iso uzantılı dosyamızı seçelim.
- "Flash" isimli butona basıp .iso uzantılı dosyayı USB Flash Belleğimize yazdıralım.
NOT: Bu işlemden sonra USB Flash Belleğiniz sıfırlanır ve içindeki tüm veriler silinir. İşlemden önce varsa tüm dosyalarınızı yedekleyiniz. (Herhangi bir sorundan biz sorumlu değiliz)

checkn1x İle Jailbreak İşlemi

- İşlemi yapacağımız bilgisayar açıksa kapatalım.
- USB Flash Belleğimizi takalım.
- Bilgisayarı açalım.
- Bilgisayar açılış ekranından boot sekmesine girelim.
Bilgisayar açılış ekranında genelde hangi tuş olduğu aşağı kısımda yazar. Yine de hiç bilmeyenler için:

Gigabyte Anakartlar İçin: F12 Tuşu
Asus Anakartlar İçin: ESC Tuşu
Msi Anakartlar İçin: F11 Tuşu

Laptop kullanıcıları veya başka marka anakart sahipleri internetten boot tuşunun hangi tuş olduğunu araştırabilirler.
- Boot ekranından USB Flash Belleğimizi seçelim. Eski anakartlarda Hard Drive'ın yanında + tuşu olur, oradan enter tuşu ile girip USB Flash belleğimizi seçelim.
- Yükleme ekranında "GRUB loading..." yazılı bir yer gelecek birkaç saniye sonra ise checkn1x arayüzü açılacak.
- checkra1n arayüzü açıldıktan sonra istediğiniz gibi jailbreak yapabilirsiniz. İyi forumlar.

A7 yani iPhone 5S, iPad Air, iPad Mini 2, iPad Mini 3 cihazları için şuan checkra1n'in son sürümünde bir problem yaşanmaktadır. Cihaz jailbreak işleminde "Right Before Trigger" kısmında takılı kalmaktadır. checkra1n'in kullanarak jailbreak yapın. "Right Before Trigger" kısmında takılı kaldığında cihaza takılı kabloyu hızlıca çıkartıp tekrar takın. İşlem devam edip "Done" deyip tamamlanacaktır. (Kabloyu çıkarınca ekrana bazı garip yazılar gelebilir "DFUSync Upload -1" gibi. Endişelenmenize gerek yok, işlem devam edecektir.

Ayrıca bkz. checkra1n odysseyn1x (odysseyra1n aracı)
Diğer konularım:
Installer 5.1 iOS 12 Karanlık Mod Rehberi
checkra1n indiremiyorum virüs var diyor bilgiyasar orjinal site linki verebilirmisin

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iphone x 15.6 downgrade ediyorum şimdi 12 ve yukarısı yazmışsınız benim cihaza jailbreak yapabilirim değil mi ?

Tips
Tips
Üst Alt