Neler yeni

checkn1x En Basit ve Hızlı checkra1n Aracı

Devilhunter153

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
12.5 de ve 12.5.1 sürümüne yükselterek son çıkan sürümü denediğimde bu ekran sürekli olarak doluyor device status ready olup tekrardan bu ekrana geliyor 5 6 defa doluyor ve bitmiyor videolarda forumda aradığımda bu şekilde bir hata göremedim flash bellekten mi bir yanlışlık var kablodan mı.Telefona uygulama yüklediğimde de yüklenemiyor hatası yada hiç yüklenmeden uygulama geliyor ama giriş sağlamıyor çözümleri nelerdir ? Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
12.5 de ve 12.5.1 sürümüne yükselterek son çıkan sürümü denediğimde bu ekran sürekli olarak doluyor device status ready olup tekrardan bu ekrana geliyor 5 6 defa doluyor ve bitmiyor videolarda forumda aradığımda bu şekilde bir hata göremedim flash bellekten mi bir yanlışlık var kablodan mı.Telefona uygulama yüklediğimde de yüklenemiyor hatası yada hiç yüklenmeden uygulama geliyor ama giriş sağlamıyor çözümleri nelerdir ? Şimdiden teşekkürler.
Cihazınız nedir? 5S ise konudaki mavi kutucuğu okuyun. Değilse konudan son sürüm checkra1n'i indirin, eski sürüm kullanıyorsunuz.

Devilhunter153

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba,Şuan için iphone 6 kullanıyorum.12.2 checkrain de kullandığımda yine aynı şekilde ekranda kalmakta herhangi bir booting sağlamıyor.Apple cihaz kullanmaya yeni başladım.Daha öncesinden android ile rootlu kullanıyordum telefonu.

Devilhunter153

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
uncover ile jailbreak yapabilirsiniz. checkrain ile neden ugrasıyorsunuz @Devilhunter153
Yanlış anladıysanız çok özür dilerim.Apple sürümü 12.5.1 fakat checrain son sürüm için 0.12.2 Demek istemiş idim.Chimera ile denemeye de çalıştığımda uygulama yüklenemiyor.Cydia impactor ile denediğinde ise İPA Dosyası üzerinden "_assert( teams.empty())"Şeklinde hata alıyorum.Nereden deneme sağladı isem ne yazık ki yapamadım.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Yanlış anladıysanız çok özür dilerim.Apple sürümü 12.5.1 fakat checrain son sürüm için 0.12.2 Demek istemiş idim.Chimera ile denemeye de çalıştığımda uygulama yüklenemiyor.Cydia impactor ile denediğinde ise İPA Dosyası üzerinden "_assert( teams.empty())"Şeklinde hata alıyorum.Nereden deneme sağladı isem ne yazık ki yapamadım.
O sürümde Chimera ve checkra1n çalışıyor, dediğim gibi son sürüm checkra1n'i kullanın. Ya da AltStore ile son sürüm Chimera indirip jailbreak yapın. Cydia impactor artık çalışmıyor.

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İphone 6 12.5.1 surumu icin hangi jail reak yontemi var acaba. Link birakabilirmisimiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İphone 6 12.5.1 surumu icin hangi jail reak yontemi var acaba. Link birakabilirmisimiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
unc0ver, Chimera ve checkra1n. Üçüyle de jailbreak yapabilirsiniz.

caglar_fb

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
iPhone 6s 14.4 bu yöntemle sorunsuz yaptım ayrıntı olarak söyleyeceğim rufus ile değil de konudaki program ile yazdırdım isoyu rufus ile olmadı ve cihazı uçak moduna alıp parolayı kapattım son olarak checkra1n ekranda options seçeneğindeki “allow untested” en üstteki seçeneği aktif ettim ilk seferde jb oldu, iPhone X ve aşağısındaki cihazlar en son sürümde de olsa bu şekilde başarılı olabilir duruyor. Konu sahibinin emeğine sağlık. 👍

Son düzenleme:

joki

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
iphone 7 14.4.2 yapılabiliyor mu?

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
optionstan allow untested ve a11 likutuları işaretleyin bir üst menüye gelin start aktif olacak @joki

Miritun

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
hocam ben de iPhone 7 14.4.2 kullanıyorum ama maalesef olmadı grup ekranında kaldı işlem hiç devam etmedi
Mesaj düzenlendi:

hocam ben de iPhone 7 14.4.2 kullanıyorum ama maalesef olmadı grup ekranında kaldı işlem hiç devam etmedi
Tam burda grup loading yazısı gelmedi
- Yükleme ekranında "GRUB loading..." yazılı bir yer gelecek birkaç saniye sonra ise checkn1x arayüzü açılacak.

Son düzenleme:

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Merhabalar. bazı usb flashlarda sorunlar olabiliyor. balance etcher ile yazdırın. sorun devam ederse usb flash değiştirin.

Miritun

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhabalar. bazı usb flashlarda sorunlar olabiliyor. balance etcher ile yazdırın. sorun devam ederse usb flash değiştirin.
hocam şimdi en başta paylaşılan checkn1x-1.1.6 dosyasını balena aracılığı ile yüklemeye çalışınca flash yazmya korumaya alıyor.ve yüklemiyor.Aynı dosyayı rufus ile getirebiliyorum.Çok tuhaf bişi cidden.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
hocam şimdi en başta paylaşılan checkn1x-1.1.6 dosyasını balena aracılığı ile yüklemeye çalışınca flash yazmya korumaya alıyor.ve yüklemiyor.Aynı dosyayı rufus ile getirebiliyorum.Çok tuhaf bişi cidden.
Paragon hard disk manager programı ile usb yi formatlayın ve belena programı ile yazdırın

Miritun

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Paragon hard disk manager programı ile usb yi formatlayın ve belena programı ile yazdırın
format attım bahsedilen program ile daha sonra belena ile yazdırmayı denedim aynı usbye checkn1x i bir anda diski biçimlendir vs geldi.Arkadaşlar telefonumu checkra yapmak istiyorum ve bu bootra ile daha kolaydı ama kaç gündür bu yüzden pc bile çöktü.Artık lütfen biriniz gerçekten yardımcı olabilir mi?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
format attım bahsedilen program ile daha sonra belena ile yazdırmayı denedim aynı usbye checkn1x i bir anda diski biçimlendir vs geldi.Arkadaşlar telefonumu checkra yapmak istiyorum ve bu bootra ile daha kolaydı ama kaç gündür bu yüzden pc bile çöktü.Artık lütfen biriniz gerçekten yardımcı olabilir mi?
Belena ile Usb Yazdırma işlemi bittikten sonra (diski biçimlendirin uyarısı gelir dikkate almayın ) pc yi kapatın bios dan usb seçerek işleme devam edin.

Miritun

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Belena ile Usb Yazdırma işlemi bittikten sonra (diski biçimlendirin uyarısı gelir dikkate almayın ) pc yi kapatın bios dan usb seçerek işleme devam edin.
klavyemdeki alt tuşu çalışmıyor maalesef başka şansım var mı?

Tips
Tips
Üst Alt