Neler yeni

Charles Proxy ile 12.1.1 Beta 3 Yükleme

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
12.1.1 beta 3 rasgele imzalanıyor. Ancak bunun hindistan serverlarında olduğu diğer serverlarda olmadığı ortaya çıktı o yüzden öncelikle işletim sisteminizin hosts dosyasını açıp aşağıdakini ekleyin hosts dosyasına
17.137.163.1 gs.apple.com

tabi dosya direk düzenlenmiyor önce masaüstüne atın düzenleyin sonra etc klasörüne atın.
Windows üzerinde C:\Windows\driver\ yolunda etc klasörünü bulabilirsiniz.

10166

12.1.1 beta 3 ipsw indirin

charles proxy indirin

Şimdi başlıyoruz.

1. Charles proxy i açın. Bekleyin program açılsın daha sonra hangi tarayıcı kullanıyorsanız gs.apple.com adresine gidin.
    [*]Charles ta gs.apple.com u göreceksiniz üstüne sağ tıklayıp
Breakpoints basın
10167

3) iTunese bağlayın telefonunuzu 12.1.1 b3 ipsw seçin restore işlemini başlatın.
4)iTunes yazılım çıkarma işleminin bitirip iPhone bekleniyor kısmına gelince charlesta gs.apple.com ve gs.apple.com:80 altında TSS adında bir alt bölüm açılacak orada controller?action=2
adında bir şey olcak ona sağ tıklayın repeat advance a tıklayın. Concurrency 10 yapın. Ok basın
10160

5) Breakpoints sekmesine girin en üsttekini seçin. Gözünüz STATUS ta olsun oranın karşısında normalde Sent request. Waiting for response yazar. Oraya dikkat edin ve en altta execute ye ard arda 10 kez basın Received response olana kadar. Orada received response yazmazsa yazana kadar execute basın. Received response olduğu an basmayı bırakın sakın basmayın.
10170

6) Edit Response basın. Daha sonra altta Text basın
STATUS=94&MESSAGE=This device isn't eligible for the requested build.
Eğer bunu Görürseniz yanıt olmamıştır.Bir sonrakini seçin onda da yoksa bir sonraki taki aşağıdaki ss teki text i görene kadar. Yanıtın kabul olması için STATUS=0 la başlamalı aşağıdaki gibi.
10180

(STATUS=0 la başlayan mesaj olanı görene kadar soldakilerden bakın hiçbirinde yoksa ard arda execute basın işlem başarısız oldu dencek Breakpoints ve session 2 yi kapatın session 1 de ilk baştaki gs.apple.com altında TSS yi silin işlemi 3.adımdan itibaren tekrarlayın)

7) Yukarıdaki gibi başarılı yanıtı görürseniz o mesajın hepsini ctrl a yaparak seçin ve kopyalayın. Ve götürüp diğer başarısız olanlardaki STATUS=94 le başlayan mesajın hepsini silin ve kopyaladığınız mesajı oraya yapıştırın. SAdece başarısız yanıt olanlara yapıştırın yeter. Başarılı olanlara yapıştırmanıza gerek yok.

8) Başarısız olanlara yapıştırdıktan sonra buraya dikkat başarısız mesaj olan kalmasın hepsinde o upuzun mesajın olmasına dikkat. Bunu kontrol ettikten sonra en baştakini seçin execute ard arda basın soldaki yanıtlar tek tek kaybolacaktır. Bitene kadar basın.

HEPSİ BU KADAR iTUNES RESTORE İŞLEMİNE BAŞLAYACAKTIR.

Ekli dosyalar

Moderatör tarafından düzenlendi:

evo35

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
host dosyasına nasıl ulaşıyoruz

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
windowsta system32 de etc klasörü var.

mehmed.ylcn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Eline sağlık hocam yararlı bir paylaşım olmuş İngilizcesi vardı Türkçesi daha iyi oldu 😊👋

evo35

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
tarayıcı da gs.apple.com yazdığım da hata veriyor charlesda görünmüyor

pepe7115

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
son durumu yazarsın o zaman
Sorunsuz tek seferde yaptım ama betada kalmak istemiyorum 12.1 sürüme geçeceğim future restore hata veriyor 3u ile dün yaptım cihaz etkinleştirme ekranında kaldı

Başka bir yol varmıdır hocam

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
futurerestore yapar ya tekrar dene win 7 bul hata alırsan yine

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Tamamiyle heyecan aramak için 12.1.2 kurulu olan iPhone 6S'i bu yöntem ile 12.1.1 B3'e restore ettim. Ardından cihazı Jailbreakleyerek Nonce ayarlayıp tekrar iOS 12.1.2 sürümüne geri döndüm.

Yöntem başarılı.
Birçok kişinin işine yarayacaktır.

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Tamamiyle heyecan aramak için 12.1.2 kurulu olan iPhone 6S'i bu yöntem ile 12.1.1 B3'e restore ettim. Ardından cihazı Jailbreakleyerek Nonce ayarlayıp tekrar iOS 12.1.2 sürümüne geri döndüm.

Yöntem başarılı.
Birçok kişinin işine yarayacaktır.
👍👍👍

evo35

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
mac ile oldu yazılım güncelleniyor yarıya kadar geldi xs max a2104 12.1.4 ten dönüyor :)

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
12.1.1 beta 3 rasgele imzalanıyor. Ancak bunun hindistan serverlarında olduğu diğer serverlarda olmadığı ortaya çıktı o yüzden öncelikle işletim sisteminizin hosts dosyasını açıp aşağıdakini ekleyin hosts dosyasına
17.137.163.1 gs.apple.com

tabi dosya direk düzenlenmiyor önce masaüstüne atın düzenleyin sonra etc klasörüne atın.
Windows ta C: Windows\driver\ daetc klasörünü bulabilirsiniz

Ekli dosyayı görüntüle 10150

12.1.1 beta 3 ipsw indirin

charles proxy indirin

Şimdi başlıyoruz.

1. Charles proxy i açın. Bekleyin program açılsın daha sonra hangi tarayıcı kullanıyorsanız gs.apple.com adresine gidin.
    [*]Charles ta gs.apple.com u göreceksiniz üstüne sağ tıklayıp
Breakpoints basın

Ekli dosyayı görüntüle 10156

3) iTunese bağlayın telefonunuzu 12.1.1 b3 ipsw seçin restore işlemini başlatın.
4)iTunes yazılım çıkarma işleminin bitirip iPhone bekleniyor kısmına gelince charlesta gs.apple.com ve gs.apple.com:80 altında TSS adında bir alt bölüm açılacak orada controller?action=2
adında bir şey olcak ona sağ tıklayın repeat advance a tıklayın. Concurrency 10 yapın. Ok basın

Ekli dosyayı görüntüle 10160

5) Breakpoints sekmesine girin en üsttekini seçin. Gözünüz STATUS ta olsun oranın karşısında normalde Sent request. Waiting for response yazar. Oraya dikkat edin ve en altta execute ye ard arda 10 kez basın Received response olana kadar. Orada received response yazmazsa yazana kadar execute basın. Received response olduğu an basmayı bırakın sakın basmayın.
Ekli dosyayı görüntüle 10154

6) Edit Response basın. Daha sonra altta Text basın
Eğer bunu Görürseniz yanıt olmamıştır.Bir sonrakini seçin onda da yoksa bir sonraki taki aşağıdaki ss teki text i görene kadar. Yanıtın kabul olması için STATUS=0 la başlamalı aşağıdaki gibi.
Ekli dosyayı görüntüle 10155

(STATUS=0 la başlayan mesaj olanı görene kadar soldakilerden bakın hiçbirinde yoksa ard arda execute basın işlem başarısız oldu dencek Breakpoints ve session 2 yi kapatın session 1 de ilk baştaki gs.apple.com altında TSS yi silin işlemi 3.adımdan itibaren tekrarlayın)

7) Yukarıdaki gibi başarılı yanıtı görürseniz o mesajın hepsini ctrl a yaparak seçin ve kopyalayın. Ve götürüp diğer başarısız olanlardaki STATUS=94 le başlayan mesajın hepsini silin ve kopyaladığınız mesajı oraya yapıştırın. SAdece başarısız yanıt olanlara yapıştırın yeter. Başarılı olanlara yapıştırmanıza gerek yok.

8) Başarısız olanlara yapıştırdıktan sonra buraya dikkat başarısız mesaj olan kalmasın hepsinde o upuzun mesajın olmasına dikkat. Bunu kontrol ettikten sonra en baştakini seçin execute ard arda basın soldaki yanıtlar tek tek kaybolacaktır. Bitene kadar basın.

HEPSİ BU KADAR iTUNES RESTORE İŞLEMİNE BAŞLAYACAKTIR.
Güzel anlatım, fakat 6. Adımdan olumsuz yanıt alınca 3. Adıma dönmenize gerek yok, tekrar repeat advance deyip 10 tane daha ekleyin, eklediğiniz 10 taneyi breakpoint menüsünden bulup execute yapın, olumlu yanıt alırsanız gelen olumlu mesajı orada oluşan toplam 20 breakpointe girin ve hepsini execute edip bitirin, 20 de olmazsa 10 daha ekleyin, en fazla 30 da olacaktır hatta 20 de oluyor genelde, execute ederken bir iki saniye beklerseniz daha iyi sonuç alırsınız. Telefon ya da itunes beklemekten hata verir diye korkmayın, benim işlem tek seferde toplam 4 etkinleştirme ile 25 dk sürdü sorun olmadı, yani demem o ki bir daha başa dönmenize gerek yok. Bu arada VPN nin bir önemi yok, ben VPN kullanmadan yaptım.

duckwinduck

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ya ben 3 gün önce sürüm kaybettim bu kadar mı şanslı olabilirim?

mertSEl

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
ARKADASLAR 12.1.3 sürümüm geri yükleyebiliyormuyum?

duckwinduck

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Sanırsam tamamen kapatıldı imzalar
Hepsinin karşısında “no” yazıyor 5 dkdır

Rac4

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
imzalar tamamen kapandı hehalde adresinde no diyor yine geçemedim

pepe7115

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
bu yöntemle 12.1.4 den 12.1.1b3 döndün ve sonun 3u restore ile 12.1 e düştüm uzun uğraşlar sonunda sorun benim pc deymiş formatladım tek seferde yaptım herşeyi
Mesaj düzenlendi:

bu yöntemle 12.1.4 den 12.1.1b3 döndün ve sonun 3u restore ile 12.1 e düştüm uzun uğraşlar sonunda sorun benim pc deymiş formatladım tek seferde yaptım herşeyi

duckwinduck

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
12.1e nasıl düşürdünüz?
Mesaj düzenlendi:

CiZViT

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
olmuyor olmuyor delirecem arkadaş niye olmuyor
Mesaj düzenlendi:

olmuyor olmuyor delirecem arkadaş niye olmuyor

by1907

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
merhabalar,

İşlem olmadı carlesta gs.apple.com:80 kısmı cıkmıyor. iphone bekleniyor geçtiğinde. ayrıca execute yaptıgımda Received response olmasına rağmen aşağıdaki gibi bir sonuc var

Tips
Tips
Üst Alt