Neler yeni

Çamaşır kurutma makinesi öneriniz?

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Evet arkadaşlar, ilk konu dışı konum hayırlı olsun.
Çamaşır kurutma makinesi almayı düşünüyorum, kullananınız varsa öneriniz hangi marka/model dir.
Cevabınızı bekliyorum.
Saygılar.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Konu dışı dedik ama bu kadar demedik. Daha çok yazılım/bilgisayar üzerine. Beyaz eşya biraz uç kaçtı :)

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Valla bu konuda ciddiyim, bebeğin çamaşırları kışın kurumuyor, kaç gündür bakıyorum bi karar veremedim, akrabalarda da yok ki yardım alayım, varsa fikri olan çok memnun olurum

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Kış bitmek üzere zaten :) peteklere koyun. O kadar paraya kurutma makinesi almak pekte mantıklı gelmiyor.

Atorex

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Çamaşır kurutma makinelerinin üç temel tipi var;
Bacalı kurutma makinesi; Geleneksel bir tarzda kurutma makinesi. Isı ve hava sirkülasyonu yaparak giysileri kurutur. Sıcak ve nemli hava makinenin dışındaki kanal vasıtasıyla dışarı üflenir.

Yoğuşmalı kurutucu; Yoğuşmalı makinelerde özel bir havalandırma borusuna ihtiyaç yoktur; dolayısıyla onları evinizde istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Kurutma işlemi sırasında üretilen buhar suya dönüştürülerek bir kapta toplanır, kurutma işlemi tamamlandıktan sonra bu kabın boşaltılması gerekir. Toplanan suyu ütü (buharlı ütü) yapmakta kullanabileceğiniz gibi, bir tahliye borusuyla doğrudan tahliye deliğine otomatik olarak boşaltabilirsiniz. Bu işlem aynı zamanda sizi kurutma makinesini her kullanışınızda kabı boşaltma zahmetinden kurtarır.

Isı pompası kurutucular; Diğer kurutucularda mevcut olan ve enerji tüketiminin artmasında ana rol oynayan ısıtıcı (200-2500Watt) ısı pompalı kurutucuda yer almıyor. Isı pompalı kurutucularda klimalarda olduğu gibi kompresör kullanılıyor.

Kompresör içerisindeki gaz kondanser içerisinde sıkıştırılıyor. Sıkışan gazda bir ısı açığa çıkıyor. Açığa çıkan bu ısı hava yönlendiriciler ile tambur içindeki çamaşır üzerine verilerek çamaşırın kuruması sağlanıyor, yani nemi alınıyor. Çamaşır üzerine üflenen havanın nemi alındığı için kurutma daha kısa sürede ve daha az enerji sarfiyatı ile gerçekleşir.

pepe7115

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
yaklaşık 8 yıldır siemens marka kullanıyorum 2 tane çocuğum var hiçbir sıkıntı yaşatmadı bana çok memnunum

TheKingsMan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Evet arkadaşlar, ilk konu dışı konum hayırlı olsun.
Çamaşır kurutma makinesi almayı düşünüyorum, kullananınız varsa öneriniz hangi marka/model dir.
Cevabınızı bekliyorum.
Saygılar.
Babam MİELE Kayseri yetkili servisi kendi evimizde de miele marka kullanıyoruz biraz fiyatı pahalı olmasına rağmen Almanlar yapmış yani 1 kere alırsın yıllarca kullanırsın hiçbir sıkıntın olmaz tavsiye ederim marka miele olduktan sonra hiçbir model farketmez paraya göre seçin yapabilirsiniz

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Çamaşır kurutma makinelerinin üç temel tipi var;
Bacalı kurutma makinesi; Geleneksel bir tarzda kurutma makinesi. Isı ve hava sirkülasyonu yaparak giysileri kurutur. Sıcak ve nemli hava makinenin dışındaki kanal vasıtasıyla dışarı üflenir.

Yoğuşmalı kurutucu; Yoğuşmalı makinelerde özel bir havalandırma borusuna ihtiyaç yoktur; dolayısıyla onları evinizde istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Kurutma işlemi sırasında üretilen buhar suya dönüştürülerek bir kapta toplanır, kurutma işlemi tamamlandıktan sonra bu kabın boşaltılması gerekir. Toplanan suyu ütü (buharlı ütü) yapmakta kullanabileceğiniz gibi, bir tahliye borusuyla doğrudan tahliye deliğine otomatik olarak boşaltabilirsiniz. Bu işlem aynı zamanda sizi kurutma makinesini her kullanışınızda kabı boşaltma zahmetinden kurtarır.

Isı pompası kurutucular; Diğer kurutucularda mevcut olan ve enerji tüketiminin artmasında ana rol oynayan ısıtıcı (200-2500Watt) ısı pompalı kurutucuda yer almıyor. Isı pompalı kurutucularda klimalarda olduğu gibi kompresör kullanılıyor.

Kompresör içerisindeki gaz kondanser içerisinde sıkıştırılıyor. Sıkışan gazda bir ısı açığa çıkıyor. Açığa çıkan bu ısı hava yönlendiriciler ile tambur içindeki çamaşır üzerine verilerek çamaşırın kuruması sağlanıyor, yani nemi alınıyor. Çamaşır üzerine üflenen havanın nemi alındığı için kurutma daha kısa sürede ve daha az enerji sarfiyatı ile gerçekleşir.
Bacalılar olmaz çünkü bulunduğum yerde baca yok, Isı pompalıları bayağı baktım ama çok pahahı, Normal yoğuşturmalı bir makine bakıyorum.
Sıfır ya da az kullanılmış 2. El de alabilirim. Bu cihazlarda 2. El alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor acaba bilgisi olan var mı?
Bir de marka model tavsiyesi ?
Mesaj düzenlendi:

yaklaşık 8 yıldır siemens marka kullanıyorum 2 tane çocuğum var hiçbir sıkıntı yaşatmadı bana çok memnunum
Kafama yatan 2 marka Bosch / Siemens
Mesaj düzenlendi:

Babam MİELE Kayseri yetkili servisi kendi evimizde de miele marka kullanıyoruz biraz fiyatı pahalı olmasına rağmen Almanlar yapmış yani 1 kere alırsın yıllarca kullanırsın hiçbir sıkıntın olmaz tavsiye ederim marka miele olduktan sonra hiçbir model farketmez paraya göre seçin yapabilirsiniz
Fiyatı da iyi olaa markadan hiç şüphem yok hocam 😃😃

Enissss

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bosh marka kullanıyorum.
Bende çocuk için almıştım gayet memnunum.

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Valla abi harici kurutma makinesi de sıkıntı Allahtan zamanında kurutma makineli çamaşır makinesi aldımda şimdi kafa rahat :smoking:

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Valla abi harici kurutma makinesi de sıkıntı Allahtan zamanında kurutma makineli çamaşır makinesi aldımda şimdi kafa rahat :smoking:
Hocam onu araştırdım fakat kimse önermedi. Bütün beyaz eşya dükkanları aynısını söyledi.

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Ne bileyim hacım 1 senedir kesintisiz kullanıyorum ne çamaşırlarda bir yan etkisi ne de verimsizlik gibi bir sorunum olmadı belki de modelden modele değişiyordur

Tips
Tips
Üst Alt