Neler yeni

Bunun için Tweak varmı veya Uygulama varmı ? ---Cydia ve AppStore---

onur0909

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Horhoris teşekkür ederim öncelikle yardımcı olmak istediğin için ismim onur pm at derken nasıl yapacam
Mesaj düzenlendi:

Kullanıcı adına tıklıyorum özelden nasıl mesaj atacam göremedim

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
hangi tweak daha çok şarz yiyor onu merak ediyorum öyle bi tweak var mı
Tweaklerin ne kadar şarj yediğini göremezsin hocam çünkü tweakler kendileri bir başına işlem değildir, var olan sistem servisleri üzerinde çalışan işlemlerdir. Yani XenHtml yüklediğinde bu işlem listesinde XenHtml olarak değil de, etki etmiş olduğu sistem servisi olan Springboard ve backboardd servislerinin kaynak kullanımı artıracaktır. Sistem servislerinin ne kadar pil tükettiğini Tweak - System Info ile ne kadar cpu ve hafıza kullandığını ise Tweak - CocoaTop - Sistem Kaynaklarını Görüntüleme tweaki ile görebilirsin.

Cocoatop Repo:

xihtim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Horhoris teşekkür ederim öncelikle yardımcı olmak istediğin için ismim onur pm at derken nasıl yapacam
Mesaj düzenlendi:

Kullanıcı adına tıklıyorum özelden nasıl mesaj atacam göremedim
konuşma başlat diye bi seçenek var şurada

Ekli dosyalar

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Beyler StoreSwitcher 2 bildiğiniz gibi AppStore hesabı çıkış yapmadan diğer hasaba geçiş tapılıyor bu tweak benzeri Game Center içinde mümkünmu????

thebest73

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (6.Nesil)
Oğlum shadow fight 2 oynuyor.. tabi bende oynuyorum.. iOS 12.2 JB yapılamadığı için para ve altın hilesi yapamadım.. bi dosya varmış nette gördüm ama ifunbox ile ulaşamadım tabi.. bu oyuna hile yapmanın bi yolu var mı?

iaunn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Oğlum shadow fight 2 oynuyor.. tabi bende oynuyorum.. iOS 12.2 JB yapılamadığı için para ve altın hilesi yapamadım.. bi dosya varmış nette gördüm ama ifunbox ile ulaşamadım tabi.. bu oyuna hile yapmanın bi yolu var mı?
iFunbox,iTools bunlar gibi iDevice yönetim/dosya erişim programlarından sistem/oyun vb klasörleri görüntülemeniz için jailbreak yapılı ve Apple File Conduit "2" tweak'inin yüklü olması gerekmektedir.

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
iFunbox,iTools bunlar gibi iDevice yönetim/dosya erişim programlarından sistem/oyun vb klasörleri görüntülemeniz için jailbreak yapılı ve Apple File Conduit "2" tweak'inin yüklü olması gerekmektedir.
Bazı oyunlarda hileli save dosyasını uygulamanın yedeği alındıktan sonra içine entegre edilerek jb olmadan hile yapılabilmektedir. Lakin insanlar bu forumda bununla uğraşmazlar ilgili kişileri iOSGods.com adresinde bulabilirsin.

thebest73

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (6.Nesil)
@iaunn JB bekleyecez demek ki.. tşk..
@Se7Touch.. İngilizcem çok iyi değil ama bahsettiğiniz site çok iyi bi çok link buldum.. tşk..
Mesaj düzenlendi:

Bi şey daha soracaktım.. yazdıktan sonra geldi aklıma.. JB yapınca AppStore Programlarını çalıştırabilir miyim? Yani JB yapınca oyunda bi sıkıntı olmaz veya craclı bi .ipa bulmam mı gerekir.. çok bilgim yok sorum saçma olabilir ama yaparsam burdan öğrendiklerimle ilk JB yapacam.. tşk ilginize..

Son düzenleme:

iaunn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@iaunn JB bekleyecez demek ki.. tşk..
@Se7Touch.. İngilizcem çok iyi değil ama bahsettiğiniz site çok iyi bi çok link buldum.. tşk..
Mesaj düzenlendi:

Bi şey daha soracaktım.. yazdıktan sonra geldi aklıma.. JB yapınca AppStore Programlarını çalıştırabilir miyim? Yani JB yapınca oyunda bi sıkıntı olmaz veya craclı bi .ipa bulmam mı gerekir.. çok bilgim yok sorum saçma olabilir ama yaparsam burdan öğrendiklerimle ilk JB yapacam.. tşk ilginize..
Çoğu uygulamar için jailbreak tespitine karşı "Liberty" tweak'i işe yarasa da bazıları için maalesef geçerli olmuyor bunu da "SnapBack" tweak'i ile dönmek istediğiniz şekilde bir geri yükleme noktası oluşturup ardından
işaretli olan noktaya geri yükleme yaparsanız bunun önüne geçmiş olursunuz.

Eski haline dönmek için oluşturduğunuz noktaya geri yükleme onayı verirseniz bütün tweakleriniz ve ayarlarınız işaretli noktaya geri yükleme yapmadan önceki halinde yüklenecektir.

Son düzenleme:

thebest73

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (6.Nesil)
@iaunn bu iş(JB) göründüğü kadar basit değilmiş.. baya bi yol almam lazım.. SHSH yapabilirsem komple geri dönerim diyodum ama galiba onda da uygulamalardaki kayıtlar kayboluyor(oğlumun oyunlarındaki ilerlemeler).. dediğim gibi sordukça yeni bişeyler çıkıyor.. tşk..

iaunn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@iaunn bu iş(JB) göründüğü kadar basit değilmiş.. baya bi yol almam lazım.. SHSH yapabilirsem komple geri dönerim diyodum ama galiba onda da uygulamalardaki kayıtlar kayboluyor(oğlumun oyunlarındaki ilerlemeler).. dediğim gibi sordukça yeni bişeyler çıkıyor.. tşk..
"Shsh blobu almak" denilen işlem imzası açık iOS versiyonu için aldığınız ve cihazınıza özgü olan bir işelmdir
(her versiyon Apple tarafından imzalanır imza kapalıydı o sürüme geçilemez).

Bu işlem yapıldığı taktirde telefon kurulum ekranına dönecek ve bütün içeriğinin ayarlarınız silinmiş olacak jailbreak kurulu olmayacaktır (sürümünüze jailbreak varsa yapabilirsiniz).

Oğlunuzun oyunlardaki ilerlemesine gelince eğer bu ilerlemeler iCloud'a kaydediliyorsa bir problem olmamalı.

thebest73

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (6.Nesil)
"Shsh blobu almak" denilen işlem imzası açık iOS versiyonu için aldığınız ve cihazınıza özgü olan bir işelmdir
(her versiyon Apple tarafından imzalanır imza kapalıydı o sürüme geçilemez).

Bu işlem yapıldığı taktirde telefon kurulum ekranına dönecek ve bütün içeriğinin ayarlarınız silinmiş olacak jailbreak kurulu olmayacaktır (sürümünüze jailbreak varsa yapabilirsiniz).

Oğlunuzun oyunlardaki ilerlemesine gelince eğer bu ilerlemeler iCloud'a kaydediliyorsa bir problem olmamalı.
Bilgisayarda saklıyorum iPadin bütün bilgilerini.. iTunesle tam yedek yaptım.. SHSH ile dönersem.. bu yedekle komple dönerim eski haline diye düşünüyorum ama ne kadar haklıyım bilmiyorum tabi..

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Telefona iOS 6 teması yükledim ve (Hep flat dizayn bir iOS kullandığımdan merak ediyordum, ne kadar gerçek olmasa da böyle) dock, multitasking ve bildirim çubuğu için yükleyebileceğim tweak var mı diye internette arıyordum ve en azından iOS 12'de çalışan birer tane bulamadım. Bilen veya önerisi olan varsa sevinirim 🙂 Şimdilik bu şekilde (5s, 12.1):

IMG_0014.PNGIMG_0015.PNG

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Twitter de 140 karakter üstünü yazabilmek ve hassas içerik diye görüntülenemiyor görmek için tweak veya yama var mı? Twitter ++ ile olmuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Twitter ++’a baktınız mı?

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
arkadaşlar messenger okundu bilgisini kapatan tweak var mı ya da messenger++ stabil mi ? bigboss dan kurduğum tweak çalışmadı chimera'da.

bacaci

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Selamlar ikinci icloud hesabı kurabileceğim bir tweak varmı?

bacaci

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Tekrar merhaba bir sorum daha var :) Whatsapp’ta bildirim tonları kısıtlı. İstediğimiz sesi yapmanın bir yöntemi veya tweak varmıdır?

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Chimera için reklam engelleyici tweak var mı? Gerçek çalışan bir tweak ama =)

Hakan0011

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Herhangi bir uygulamanın beni başka bir uygulamaya yönlendirmesini engelleyen bir tweak var mı? mesela safari de bir videoya tıkladığımda youtube'a yönlendirmek yerine safari'de açsın, yada bir reklama tıklayınca appstore'a yönlendirmesin beni.
LinkSafe tweak'i işimi görür gibi duruyor lakin 11.4.1de cydia üzerinden indirilemiyor. alternatifi var mıdır?
NoApp

Tips
Tips
Üst Alt