Neler yeni

Bul uygulaması açıkken jailbreak yapmak

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Merhaba, elimde 2 adet apple cihaz var. iPhone7 ios: 13.6 ve iPad Pro Gen2 sürüm: 13.4. iPad cihazım 1 yıla yakındır jailbreakli ve herhangi bir sorunla karşılaştığımı hatırlamıyorum. Hatta en son uncover v6.1.2 ile daha temiz bir jailbreak yaptım, başlarda sorun çıkarır gbi oldu ama şuan normal çalışlıyor.

Fakat iPhone7 cihazım bir türlü düzgün bir jailbreak kurulumu yapamadım sanırım. Ne kadar temiz jailbreak kurulumu yapsam da her seferinde 1 2 hafta sonra cihazda donmalar bazı uygulamaları açmama gibi sorunlar oluştmaya başlıyordu. Bende bir süredir pek ettim ve jailbreaksiz kullanmaya karar verdim. Gerçi ios 13.6 sürümüyle stabil çalışmıyor da olabilir emin değilim.

Neyse konuyu daha fazla uzatmadan soruma geçmek istiyorum. Az önce şunu fark ettim, iPad cihazımın Bul uygulaması açık olmasına rağmen cihaz jailbreakli. Normalde önceden jailbreak yapabilmek için Bul uygulamasının kapalı olması gerektiğini hatırlıyorum. Acaba benim iPhone7 cihazımda stabil çalışmamasının sebebi bu olabilir mi? Cihazın Bul uygulaması aktifken jailbreak yaptığım için.

Dr.Wave

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Hiç kapatmadan unc0ver ile jailbreak yaptım iPhone Xs'e, hatta dün Succession ile temizledim tekrar unc0ver ile jailledim. iPhone Bul gibi bir şey kapatmadım.

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
merhabalar. yeni sürüm uncover ile telefonu ucak moduna alma icloud kapatma sifre kapatma falan gibi sorunlar yok. direk jb yapabilirsiniz. sizin telefonunuzda donma kasma varsa tweaklerden veya repo listesinden olabilir.
succession ile sıfırlayıp baştan sıfır bir kurulumla devam edebilirsiniz. eğer imzanız varsa ios 14 - 14.3 arasında geçiş yapabilirsiniz. hem güncel bir sürümde jb ile devam edersiniz hemde iyi olacağını düşünüyorum. iyi forumlar.

Ahmetszn3

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar nerdeyse tüm sitelerden denesem de unc0ver yüklenmiyor şeffaf şekilde kalıyor bilgisayarsız yöntem varsa cevap verirmisiniz şimdiden çok

Temir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhabalar nerdeyse tüm sitelerden denesem de unc0ver yüklenmiyor şeffaf şekilde kalıyor bilgisayarsız yöntem varsa cevap verirmisiniz şimdiden çok
Tek yol developer hesabı gibi görünüyor 🤷🏻‍♂️ Site yöneticileri ile iletişime geçebilirsin..

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
merhabalar. yeni sürüm uncover ile telefonu ucak moduna alma icloud kapatma sifre kapatma falan gibi sorunlar yok. direk jb yapabilirsiniz. sizin telefonunuzda donma kasma varsa tweaklerden veya repo listesinden olabilir.
succession ile sıfırlayıp baştan sıfır bir kurulumla devam edebilirsiniz. eğer imzanız varsa ios 14 - 14.3 arasında geçiş yapabilirsiniz. hem güncel bir sürümde jb ile devam edersiniz hemde iyi olacağını düşünüyorum. iyi forumlar.
Cevabınız için teşekkür ederim. Sanırım bulunduğum sürümde son kez jailbreak yapmayı deneyeceğim. yapmadan öncede succession ile sıfırlayacağım daha öncesinde hep restore root ile sıfırlıyordum. Ne yazık ki imzam yok, cihazımda biraz eski olduğunuzdan üst sürümlere güncellemekten çekiniyorum.

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
succession işinizi görür hocam. iyi forumlar.

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
succession işinizi görür hocam. iyi forumlar.
Peki hocam sizce iki cihazımı da ios 14.5 e geçirmeli miyim zamanla kasma problemleri olur mu? Jailbreak desteği için acelem yok 1 yıl sonra yayınlansa da problem değil.

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Peki hocam sizce iki cihazımı da ios 14.5 e geçirmeli miyim zamanla kasma problemleri olur mu? Jailbreak desteği için acelem yok 1 yıl sonra yayınlansa da problem değil.
sürümünüz ney ve cihazınız nedir ?

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
sürümünüz ney ve cihazınız nedir ?
elimde 2 adet apple cihaz var. iPhone7 ios: 13.6 ve iPad Pro 2017 Gen2 ipados: 13.4

Size sormadan önce internette biraz araştırdım redditte vs ama emin olamadım. sizin fikrinizde önemli benim için

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
jb önemli degilse yükseltin hocam. eger imzanız varsa 14.3 yükseltin.

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
jb önemli degilse yükseltin hocam. eger imzanız varsa 14.3 yükseltin.
Cevabınız için sağolun hocam. Malesef hem imzam olmadığı için 14.3 e geçemiyorum hem de 14.5 sürümde game controller desteği geldiği için denemek istiyorum. Ben en iyisi yükselteyim jb gelene kadar da beklerim artık. Zaten çok fazla tweak kuran birisi olmadığımdan yokluğunu pek hissetmem.

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Cevabınız için sağolun hocam. Malesef hem imzam olmadığı için 14.3 e geçemiyorum hem de 14.5 sürümde game controller desteği geldiği için denemek istiyorum. Ben en iyisi yükselteyim jb gelene kadar da beklerim artık. Zaten çok fazla tweak kuran birisi olmadığımdan yokluğunu pek hissetmem.
ncontrol tweaki ile controlcüleri bağlayabiliyorsunuz. yapımda desteği ünlü luca vermişti. deneyebilirsiniz.

Tips
Tips
Üst Alt