Neler yeni

Böyle bir tweak biliyor musunuz? (İSTEK)

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhaba,öncelikle derdimi sıralayayım.
Bazı uygulamalarda , uygulamayı sıfırlayıp geri yüklesenizde(genelde online oyunlarda) ve icloud yedeğiniz olmasada,gamecenter hesabınızı değişsenizde aynı hesaba giriş yapıyor.Yani sizin kimliğinizi okuyor,o hesabın size ait olduğunu görerek direk o hesapla giriş yapıyor.Sadece telefonu tamamiyle sıfırlayıp geri yüklediğinizde yeni hesap açabiliyorsunuz.
Öncelikle merak ettiğim şey şu;
Bu uygulamalar bizim hangi bilgilerimizi görüyor?
Seri numarası olamaz çünkü sabit ve telefonu sıfırlayınca değişmiyor.
Ip adresi olsa modeme reset atınca yeni hesap açabilirdik,ip adreside değil.
Düşünceme göre bizim mac adresimizi alıyorlar.
Bu tabiki sadece düşünce,kesin demiyorum herhangi bir bilgimde yok.
Şimdi sizlerden asıl istediğim şey,telefonu sıfırlamadan sadece uygulamayı silip yükleyerek yeni bir hesap açabilmek.

Cihazım iPhone 5s iOs 10.2.1 saigon jailbreak
@efsane6 hocam özellikle seninde bakmanı istiyorum sen kirli çıkısındır

Oynadığım oyun ise Mobile Legends:Bang Bang Oynayan varsa bilir yeni hesap açmanın zorluğunu..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Her cihazın bir UDİD numarası var..UDİD olmadan uygulama (İpa) yükleyemezsin..sorgulaması AppleServer'de Apple ID'in ile karşılaştırılır ve ordan o senin oynadığın oyun online olduğu için UDİD numaranı direk tanıyor.. tabiki o anda oyunun kendi serverinde kayıtlı olarak gözüküyor ve nerde bıraktıysan biliyorlar...

Örnek:Cydia anasayfada en aşağıda UDID numaran yazar.. Cydia'yı her açtığında udid sorgulanır ve ona göre güncellemeleri gösterir...

Kısacası UDID... onsuz imkansız..

JailbreakTR

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Peki hocam ben telefonu sıfırlayıp yeni bir cihaz olarak ayarladığımda udid numaram mı değişiyor?

efsane

Administrator
Cihaz
Peki hocam ben telefonu sıfırlayıp yeni bir cihaz olarak ayarladığımda udid numaram mı değişiyor?

UDID numası Donanımsal (Hash) bölümde oturur ve değişmez.

Sadece eskiden IOS 5'de "Udid Faker" diye bir Tweak vardı Apple serveri kandırıyordu. Tabiki mazide kaldı..

JailbreakTR

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

Sadece eskiden IOS 5'de "Udid Faker" diye bir Tweak vardı Apple serveri kandırıyordu. Tabiki mazide kaldı..

JailbreakTR
Hocam o zaman ben telefonu yeni bir cihaz olarak ayarlayıp aynı uygulamayı kurduğumda neden sıfırdan başlıyor? Aynı udid numarası sonuçta kafam karıştı

efsane

Administrator
Cihaz

JailbreakTR
Hocam o zaman ben telefonu yeni bir cihaz olarak ayarlayıp aynı uygulamayı kurduğumda neden sıfırdan başlıyor? Aynı udid numarası sonuçta kafam karıştı

Hesabın ile girmen lazım.. mutlaka hesap entegresi vardır..

JailbreakTR

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam kafam karıştı.Ben şuanda başka bir apple hesabıyla hem appstore hem gamecenter a giriş yapıp uygulamayı yeniden yükledim zaten,ama yine aynı hesaptan başladı.Fakat telefonu sıfırlayıp yeni bir cihaz yapınca(yedekten yükleyince hiçbir türlü işe yaramıyor) uygulama tertemiz istediğim gibi açılıyor.Sizin dediğiniz ise hesap+udid entegresi varsa uygulama eskisi gibi açılır...Çarpışıyor birbiriyle yani

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ek olarak gamevil antiban varmış sanırım o nasıl bir sistemle çalışıyor acaba?

efsane

Administrator
Cihaz
Ek olarak gamevil antiban varmış sanırım o nasıl bir sistemle çalışıyor acaba?

O oynadığın oyunda hesabın varsa hangi Cihazda oynarsan oyna , aynı yerden başlar.. GameCenter+AppleID de aynı olması lazım. Başka bir yol tanımıyorum

JailbreakTR

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
@efsane6 hocam, arkadaş ısrarla cihazı sıfırlayınca neden oyun temiz açılıyor diye sormuş, bilginize. Bana sorarsan, oyunda bir ilerleme kaydettiğinde cache dosyaları falan oluşturuyor telefonda, e haliyle biz JB olmayınca o dosyaları silemiyoruz. Şu an JB var, yine nasıl sileceğimizi bilmiyorum. Madem UDID değişmiyor, telefonu sıfırlayınca hep yeni iPhone olarak algılıyor o zaman.

Mehmet Gülcan

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 14 Pro
Ben çözümünü bulmuştum, clash of clans'da telefonu sıfırlamadan uygulamayı sıfırlamıştım, uygulamayı açtığımda yeni köy gelmişti, ama şuan çözümü hatırlamıyorum

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@efsane6 hocam, arkadaş ısrarla cihazı sıfırlayınca neden oyun temiz açılıyor diye sormuş, bilginize. Bana sorarsan, oyunda bir ilerleme kaydettiğinde cache dosyaları falan oluşturuyor telefonda, e haliyle biz JB olmayınca o dosyaları silemiyoruz. Şu an JB var, yine nasıl sileceğimizi bilmiyorum. Madem UDID değişmiyor, telefonu sıfırlayınca hep yeni iPhone olarak algılıyor o zaman.
Derdimi anlayan birisi

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ben çözümünü bulmuştum, clash of clans'da telefonu sıfırlamadan uygulamayı sıfırlamıştım, uygulamayı açtığımda yeni köy gelmişti, ama şuan çözümü hatırlamıyorum
Clash of Royale oynadığımdan biliyorum gamecenter değiştiğinde hesabıda değişebiliyosun ama bu nalet mobile legends öyle değil işte :/

Keremers

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 6
Hocam aynı hesap sıfırlayama olayını Six Guns oyununda da bir türlü yapamamıştım.Bayağı uğraştım şu şekilde sıfırladım;
Filzayı açıyoruz.
/var/Keychains dizinine gidiyoruz.
Orda "keychain-2.db" dosya var.
Onu sql düzenleyicisiyle açıyoruz.
Tables bölümünden "genp" e tıklıyoruz
Açılan bölümde en üstte kod yazma yeri var.
Six guns oyununda hesabı sıfırlamak için oraya yazacağımız kodlar ;
  • delete from genp where agrp = 'A4QBZ46HAP.com.gameloft.SingleSignonGames'
  • delete from genp where agrp = 94B2LB857N.com.gameloft.Bullet

• Bunları yazdığınız zaman oyun sıfırlanıyor.Burada siza düşen mobile legends oyununun ilgili dosyalarını oradan bulup silmek ama nasıl olur bilemiyorum :)

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam aynı hesap sıfırlayama olayını Six Guns oyununda da bir türlü yapamamıştım.Bayağı uğraştım şu şekilde sıfırladım;
Filzayı açıyoruz.
/var/Keychains dizinine gidiyoruz.
Orda "keychain-2.db" dosya var.
Onu sql düzenleyicisiyle açıyoruz.
Tables bölümünden "genp" e tıklıyoruz
Açılan bölümde en üstte kod yazma yeri var.
Six guns oyununda hesabı sıfırlamak için oraya yazacağımız kodlar ;
  • delete from genp where agrp = 'A4QBZ46HAP.com.gameloft.SingleSignonGames'
  • delete from genp where agrp = 94B2LB857N.com.gameloft.Bullet Bunları yazdığınız zaman oyun sıfırlanıyor.Burada siza düşen mobile legends oyununun ilgili dosyalarını oradan bulup silmek ama nasıl olur bilemiyorum :)
En azından araştırmam için bi yol sunmuşsun,sağol

icontoolu dene bi bence
Denedim,oda işe yaramadı tabiki ..

jv96

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE

JailbreakTR
udid faker super bir Tweak di, keske yine gelistirilse

moshmec

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Yöntemi şu: hatta trial programları da resetleyebilirsiniz.
2 adet appstore hesabı, account switch tweak, Apps manager programı.
İndirmek istediğiniz/resetlemek istediğimiz programı/oyunu A hesabı ile indirip, Hiç açmadan B hesabına switch yapıp açmak. Sonrasında resetlemek istediğiniz zaman, apps manager programı ile data wipe yapıp, programı kaldırıp tekrardan A hesabına geçiş yaparak aynı işlemi tekrarlamak.
A ve B hesapları appstore hesabı...

Bu arada hala udid changer mevcut hatta çok daha farklı bilgileri değiştirici tweakler mevcut ancak arkadaşın dediği şeylerde ve triallerde işe yaramıyorlar. Chain olarak uygulamalar kaydediyor verilerini o yüzden tek yöntem bu bahsettiğim yöntem...

Keremers

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 6
Yöntemi şu: hatta trial programları da resetleyebilirsiniz.
2 adet appstore hesabı, account switch tweak, Apps manager programı.
İndirmek istediğiniz/resetlemek istediğimiz programı/oyunu A hesabı ile indirip, Hiç açmadan B hesabına switch yapıp açmak. Sonrasında resetlemek istediğiniz zaman, apps manager programı ile data wipe yapıp, programı kaldırıp tekrardan A hesabına geçiş yaparak aynı işlemi tekrarlamak.
A ve B hesapları appstore hesabı...

Bu arada hala udid changer mevcut hatta çok daha farklı bilgileri değiştirici tweakler mevcut ancak arkadaşın dediği şeylerde ve triallerde işe yaramıyorlar. Chain olarak uygulamalar kaydediyor verilerini o yüzden tek yöntem bu bahsettiğim yöntem...
Gösterdiğim yerden chain leri bulabilirler aslında ordan silince oluyor.

Tips
Tips
Üst Alt