Neler yeni

Bootra1n ile Checkra1n yükleme (VoidLinux) Linkler yenilendi

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Jailbreak yaptım. cydia dan bypass yükledim. cydia ya girdiğim gibi atıyor tweak de kullanamıyorum çözümü nedir?
başka konudan destek alabilirsiniz sebebi bir çok şey olabilir ben bilemiyorum

haruns

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
iphone 7 ios 14,7,1 için güncel değil dimi arkadaşlar

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
checkn1x kullanın konusu mevcut 14.7.1 destekliyor. bootra1n öldü konunun düzenlenip kilitlenmesi lazım.

emreozcn06

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
arkadaslar bootlu başlattıktan sonra bu ekranı geçmiyor ilk kez boyle bir hata alıyorum yardımcı olabilecek varmı?

çözüldü: başka bir pc de sorunsuz halloldu

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
checkn1x kullanın konusu mevcut 14.7.1 destekliyor. bootra1n öldü konunun düzenlenip kilitlenmesi lazım.
Kral 14.8.1 jailbreak varmı ?İphone 8 Plus İçin

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max

buyrun.

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus

buyrun.
Başka forumda bir arkadaş yok dedi 14.8.1 için kafam karıştı

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Başka forumda bir arkadaş yok dedi 14.8.1 için kafam karıştı

başka forumdan cvpları dikkate alabilirsiniz. 14.8.1 checkrain ile yaparsınız başka yöntem yol vs yok cihazınıza... lütfen bu jb destekli konusunu uzatmayalım. konusu anasayfada var. her bilgi mevcut ve okuyup öğrenebilirsiniz. iyi forumlar.

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
başka forumdan cvpları dikkate alabilirsiniz. 14.8.1 checkrain ile yaparsınız başka yöntem yol vs yok cihazınıza... lütfen bu jb destekli konusunu uzatmayalım. konusu anasayfada var. her bilgi mevcut ve okuyup öğrenebilirsiniz. iyi forumlar.
8 pluslarda Checkrainden Sonra Touch idyi normale döndürme ile ilgili gelişme varmı?

ruby0077

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba,

herşeyi yaptım araçta denedim oluyor tşk ederim, Ancak telefonu kapatıp açtığım da programı açmıyor artık bunla ilgili ne yapabilirim bir çözümü var mıdır ?

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
arkadaşlar rufus programı kurdum fakat kullanıcı adı ve parola kısmını geçemiyorum acil yardım

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bootra1n ile Checkra1n Yükleme (VoidLinux)
Bilinen en kolay ve hızlı yöntem
Arkadaşlar merhaba.. Daha önce yayınlanan Checkra1n ile Jailbreak yöntemlerine göre daha pratik bir yöntem anlatacağım..
Bu yöntemin diğerlerinden farkı ve kolaylığı;
  1. Ortalama 500mb'lık bir usb yeterli
  2. UEFI desteği olmayan en eski sistemlerde bile çalışması
  3. Sadece 500mb üstü bir usb ile çalıştırılıp jailbreak yapılması.
  4. Herhangi bir kurulum/ayar gerektirmemesi
Kurmaya gerek kalmadan boot ekranında 3 adet komutla aynı işlemleri yapıyor olması.. Usb yanınızda olduğu sürece herhangi bir pc ile jb yapabilirsiniz..

intel ve Amd destekliyor ( intel atom, celeron, amd, ve 32-64 bit pc'de denedim sonuç olumlu)

Öncelikle usb'den kurulum işinden az çok anlayanlar için kısaca anlatacağım.
İlkdefa yapacak yada tecrübesi olmayanlar için aşağıda ayrıca detaylı anlatmaya çalışacağım..

İndirme Bağlantıları (Gereksinimler)

BOOTRA1N 0.10.2

Bootra1n 64 bit :

Bootra1n 32 bit :

BOOTRA1N 0.10.1 Yeni sürüm linkler
  • Bootra1n 64bit :
  • Bootra1n 32bit :
  • Bootra1n 32bit alternatif (yandex) :
  • Rufus :
  • Bootra1n 0.9.8 ESKİ SÜRÜMLER
BOOTRA1N 0.9.8
  • Bootra1n :
  • Bootra1n (32-bit) :
  • Alternatif :
  • Rufus :

Kurulum
Not: Öncelikle mutlaka İphone ayarlardan parolayı kapatınız..

1-Linkte vermiş olduğum dosyaları indirip, rufus programı ile Bootra1n iso dosyasını usb'ye yazdıralım.

2-Bios ayarlarından boot seçeneğini usb olarak ayarlayalım (biosa girerken usb takılı olsun, bazı eski sistemlerde usb takılı değilse boot menüsünde usb seçeneğini göremeyebilirsiniz) ve bilgisayarımızı usb ile başlatalım.

3-Bilgisayarımız usb'den yükleme yaparken komut satırında username ve password kısmına gelecek.

• User: anon
  • Password: voidlinux

ve ardından sudo checkra1n komutunu girince kurulum ekranı gelecek.

Gelen Görsel ekranda yapmanız gerekeni gösteriyor ve Jailbreak aracımız yüklenmiş oluyor.

Artık Checkra1n cihazımızdan açıp cydia install diyerek Jailbreak kullanmaya başlatabiliriz.

Not: Boot ekranında Checkra1n yükleme İlk denemede hata verirse ikinci kez deneyin. Ayrıca bazen kurulum sonuna doğru hata versede cihaza yükleme tamamlanmış oluyor, iphone ekranınzı kontrol edin..

Kurulum yapılan Örnek PC özellikleri
Ekli dosyayı görüntüle 16041

1-Linkteki dosyaları masaüstüne indirelim..
Ekli dosyayı görüntüle 16042

2-Rufus programını açalım ve görseldeki gibi ayarlayalım ve iso dosyamızı yazdıralım..
Ekli dosyayı görüntüle 16043

3- Yazma işlemi bittikten sonra rufus'u kapatalım. Usb takılıyken bilgisayarı yeniden başlatalım ve bios ayarlarına girelim. Bios ayarlarından boot seçeneğine gelelim ve 1. boot olarak usb belleğimizi seçelim ve ardından F10 ile kaydedip yeniden başlatalım. Bu yöntemler bilgisayarınıza göre değişiklik gösterebilir. Burada amacımız bilgisayarı USB’den boot etmek. UEFI olmayan eski sistemlerde bile çalışmaktadır.
Ekli dosyayı görüntüle 16044

Ekli dosyayı görüntüle 16045

4- Bilgisayarımız Usb'den başlayınca Checkra1n yükleme ekranı gelecek, Void linux ekranına Enter diyerek devam edelim
Ekli dosyayı görüntüle 16046

5- 30 saniye kadar sonra User ve Password kısmı gelecek
User: anon
Password
: voidlinux (password siz yazınca gözükmeyecektir, o yüzden doğru yazdığınızdan emin olun. "i" harfi yerine "ı" kullanacağınızı unutmayın
Ekli dosyayı görüntüle 16047

6- Sonraki satıra "sudo checkra1n" yazarak devam edelim ve sağ üstte Checkra1n yükleme kısmı gelecek..
Ekli dosyayı görüntüle 16049
Ekli dosyayı görüntüle 16050

7- Telefonumuzu bağlayalım ve start'a basalım. Telefonumuz Recovery moduna girecek ve ekranda sizden DFU modunuza almanızı isteyecek ve aynı zamanda nasıl alacağınıza dair tuş sıralaması ve zamanını gösteren görsel çıkacak. Görsele göre hareket edeceksiniz.. (Görselde telefon resmini görünce starta basıp hemen Power ve ses kısma tuşlarına basıyoruz, görsel 3 saniye sayacak sonra ve Power tuşunu bırakıp ses kısma tuşuna ekrandaki süreye kadar basmaya devam edin.
Ekli dosyayı görüntüle 16051
8- Checkra1n telefonunuza yüklenecek.

İlk denemede bazen başarısız olabiliyor ama ikincide hep yüklendi.

Not: Arkadaşlar yükleme tamamlanıp telefon kapanıp açılacak, bazen pc ekranda yükleme sonuna doğru hata verirse Telefona bakın, hata versede Checkra1n yüklemeyi tamamlamış olabiliyor. Aşağıdaki görselde bende code 77 hatası verdi ama yükleme sorunsuz tamamlandı Jailbreak kuruldu mesela..
Ekli dosyayı görüntüle 16052
Ekli dosyayı görüntüle 16053

Ekli dosyayı görüntüle 16054
Ekli dosyayı görüntüle 16055

Bundan sonra Telefondan Checkra1n açarak Cydia install tıklayıp cydia kurulumunu yapın, gerekli güncellemeleride cydia içinden yapıp uygun tweak repo ekleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz..
Resimlerin kalitesinden dolayı kusura bakmayın, 2 saate sığdırmaya çalıştım. Video hazırlayacaktım fakat zamanım yetmedi.. Artık birçoğumuz biliyor fakat yeni başlayanlar için biraz detaylı ve uzun tuttum kusura bakmayın. Sorularınızı, deneyiminizi pc,tel modelinizle yoruma yazabilirsiniz..

Dfu Modu merak edenler için aşağıdaki konuda yeterli açıklama mevcut..​
Olası hata mesajları için kaynak:
Örnek video :
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
Kardeşim Rufus İndirdim Kulanıcı Adı falan yazıyo o kısmı geçemiyorum sebebi ne olabilir

dogoms

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iphone 6s 15.8 kullanıyorum bunun için hangi jail yapılabilir hangisini öneriyorsunuz ?

ertas71

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
iphone 6s 15.8 kullanıyorum bunun için hangi jail yapılabilir hangisini öneriyorsunuz ?
A8-A11 ios15+ için.Sileo ve Zebra kuruluyor.

Tips
Tips
Üst Alt