Neler yeni

Bootra1n ile Checkra1n yükleme (VoidLinux) Linkler yenilendi

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@veyso7216 siz henüz Bootra1n çalıştıramamışsınız daha. Usb takılı iken Bios ayarlarından 1. Boot kısmını usb'nizi seçerek kaydetip pc'yi yeniden başlatacaksınız. Önce boot ayarlarınızı yapın. Fazla bilginiz yoksa google dan göz atın usb ile boot ayarlama konularına. Şuan araçtayım fazla yazamıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

veyso7216

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@veyso7216 siz henüz Bootra1n çalıştıramamışsınız daha. Usb takılı iken Bios ayarlarından 1. Boot kısmını usb'nizi seçerek kaydetip pc'yi yeniden başlatacaksınız. Önce boot ayarlarınızı yapın. Fazla bilginiz yoksa google dan göz atın usb ile boot ayarlama konularına. Şuan araçtayım fazla yazamıyorum

0A2BE44F-D85D-4D0B-B18A-69717F02BF44.jpegBuraya seri üzgün bırakıyorum ☹☹

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bu kısımda elle dfu moda alarak devam edin. Yada options dan en üsttekini seçerek

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bu kısımda elle dfu moda alarak devam edin. Yada options dan en üsttekini seçerek

Hocam -78 hatası neden kaynaklanır?
ekran süresi kapalı
Parola kapalı
Farklı podlar denendi
Farklı kablo denendi
Yeniden uefi USB oluşturulup denendi yine yok yine yok olmuyor
Sürüm 13.5.1

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@Sockettor hocam 78 hata kodu aslında biraz genel bir hataya dönüştü. Tekrar bootrainde exit yapıp sudo checkra1n koduyla yeniden denememizi istiyor fakat tam olarak neyin neden olduğunu bende bulamadım.
Fakat ne zaman 78 hata kodu alsam her seferinde jb işlemide sorunsuz tamamlandı, hiç jb işlemine engel olmadı. Bu hata kodunu verdiğinde işlemi hemen kesmeyin bekleyin.
İp7 13.5.1 hiç olumsuz jb işlemim olmadı..

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ayrıca parolayı falan kapatmıyorumda, normal kullandığım haliyle yapıyorum sorunsuz. Hata alırsanız tabiki konudaki yönergelere göre kapatıpta deneyin.

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
windows kurulu olan harddiskin power veya sata kablosunu çıkar açamayınca boot ekranına giricektir direk
Mesaj düzenlendi:

amd ryzenlarda sıkıntı mı var önceden laptopla yapıyrdum ilk sürümde güncelleyim dedim şimdi masaüstünde ryzenla yapmıyorum gelmiyor bir kere seçme ekrabnı geldi bootra1n in bir daha gelmedi
windows 10 da shift e basılı tutarak yeniden başlat yap
Ayrıca parolayı falan kapatmıyorumda, normal kullandığım haliyle yapıyorum sorunsuz. Hata alırsanız tabiki konudaki yönergelere göre kapatıpta deneyin.

Çok teşekkürler hızlı cevap için hocam. -78 kodda bekliyorum, bekledim siyah ekranda kalıyor. Birkaç kere daha deneyeceğim. (Telefona zarar vereceğim diye de endişeleniyorum bir yandan) Ayrıca Yönergelerin tamamını uyguladım İlk yaptığımda bende parola veya ekran süresini kapatmamıştım bakalım nasip deneyeceğim ...

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@murat.toksoz hocam rahatsız ediyorum seni de kusura bakma ama şöyle oluyor birşey eksik yazdım.
önce this is the heap spray hatası veriyor bekliyorum bi 5-6 dakika sonuç yok
sonra tekrar dfu moduna geçip yaptığımda -78 error code hatası veriyor yine bekliyorum olmuyor.
exit yapıp sudo checkra1n yapıp tekrar baştan başladığımda yine heap sprey ve yine -78 kafayı yicem jailbreksiz yapamıyorum :D

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@Sockettor hocam kusura bakma geç yazdım. Herşeyi doğru yaptığınıza eminseniz farklı bir usb girişinde deneyin birde. Bende hiç sorun olmuyor.

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@Sockettor hocam kusura bakma geç yazdım. Herşeyi doğru yaptığınıza eminseniz farklı bir usb girişinde deneyin birde. Bende hiç sorun olmuyor.

Hocam Estağfirullah sorun değil sorun olmuyor diyorsunuz da söylediklerinizi bir bir yaptım. Sorun oluyor yani bir çözüm bulamadım dünden beridir yabancı forumları araştırıyorum 😓

oozhnt

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Eğer not supported falan derse options kısmından test yazan seçenek ile deneyin oluyor. 13.5 ve 13.6 sürümleri için böyle.

andheartman

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar ben jailbreak yaptım ama telefon bir türlü açılmadı sürekli elma gelip duruyor. Telefonum 6s plus.

Wolfgang

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Selamlar iPhone 6s Plus versiyon 13.5.1’e olmuyor. 12.3-13.5 diyor

Wolfgang

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Checkra1n Jailbreak ile ilgili konuları tekrar gözden geçirin... konular içinde çözüm sunulmuştur
Options'dan 1. Seçeneği de aktif edince oluyor. Ama sağlıklı değil falan yazıyor. Yine de oluyor

zafer1683

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Telefonun Home tuşu çalışmıyor nasıl DFU moda alabilirim.

baddili

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Telefon jb’li idi kapatıp açtım haliyle iptal oldu. Yeniden JB yüklemek istediğimde bir kaç kez kodlu hatalar verdi ve en son yaptığımda oldu cydia’ya giriyor tweek yüklüyor ama hiç bir tweek çalışmıyor sanki jb olmamış gibi ama cydia kullanılıyor.

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Bu araç İOS 13.6.1 için aktif midir?
Sorumu düzeltiyorum
•İphone 11
•İOS 13.6.1
Bu iki seçeneği kapsayan jailbreak aracı var mı?

Tips
Tips
Üst Alt