Neler yeni

Bootra1n ile Checkra1n yükleme (VoidLinux) Linkler yenilendi

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hiçbir şekilde olmuyor yeniden başlatıp graphics safe seçtim usb safe seçtim ram seçtim nafile
Hocam cihazınız iPhone 5s ise right before trigger kısmında takılı kalıyorsa kabloyu hızlıca çıkartıp tekrar takın ardından olacaktır eğer yine olmuyorsa checkn1x aracını kullanın konusu forumda mevcut.

hasan21can

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba arkadaşlar ben usbye yükledim sorunsuz usbden boot yaptım herşey süper fakat
Login kısmına gelince
  • User: anon —>bu kullanıcı adını yazıyorum oluyor
  • Password: voidlinux —-> paroloya gelince klavyeden hangi tuşa bastıysam yazmadı hiçbir komut işlemiyor enter dışında yani parolayı yazamıyorum parolada kalıyor
Teşekkürler​

kirecburnucakali

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Hocam cihazınız iPhone 5s ise right before trigger kısmında takılı kalıyorsa kabloyu hızlıca çıkartıp tekrar takın ardından olacaktır eğer yine olmuyorsa checkn1x aracını kullanın konusu forumda mevcut.
Çok teşekkür ederim cihazım se ve checkn1x’le tek seferde jailbreak işlemini hallettim

kartal180

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Merhaba arkadaşlar ben usbye yükledim sorunsuz usbden boot yaptım herşey süper fakat
Login kısmına gelince
  • Password: voidlinux —-> paroloya gelince klavyeden hangi tuşa bastıysam yazmadı hiçbir komut işlemiyor enter dışında yani parolayı yazamıyorum parolada kalıyor
Teşekkürler​
Siz doğruca yazın enterleyin tam hatırlamıyorum ama şifre yazılırken ekrana yansımıyor galiba

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Login kısmına gelince
Teşekkürler​
Parola gözkmeyecek yazarken, siz voıdlınux ( i harfi olmayacak ı ile yazın) be enter deyin, sonra son kodu isteyecek onuda yazın enter deyip devam edin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hasan21can

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Parola gözkmeyecek yazarken, siz voıdlınux ( i harfi olmayacak ı ile yazın) be enter deyin, sonra son kodu isteyecek onuda yazın enter deyip devam edin.

çok teşk ederim birseferde kurulumu yaptım
iphone 6
sürüm 12.4.6

hasan21can

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba arkadaşlar kurulumu yaptım sorunsuz tweaklarıda yükledim telefonun şarjı bitti unuttum takmayı tekrar başladığında Checkra1n yok ama cydia duruyor fakat girmiyor tekrarmı yüklemem gerekiyor Checkra1n

kartal180

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Merhaba arkadaşlar kurulumu yaptım sorunsuz tweaklarıda yükledim telefonun şarjı bitti unuttum takmayı tekrar başladığında Checkra1n yok ama cydia duruyor fakat girmiyor tekrarmı yüklemem gerekiyor Checkra1n
Aynen
Mesaj düzenlendi:

checkn1x nedir acaba? ben checkra1n ile denedim ios’unuz desteklenmiyor diyor
Checkra1n ekrani geldiğinde optıon’a gir ilk seçeneği işaretle ozaman destekliyor

Ekli dosyalar

BeyazAfrikaki

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Dediklerinizi harfiyen yaptım telefonuma boot ekranı geldi kapanıp açıldı ama telefonumda chechra1n uygulaması gelmedi. Tekrar yapmak istediğim zamansa checkra1n de 78 hata kodunu alıyorum

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Dediklerinizi harfiyen yaptım telefonuma boot ekranı geldi kapanıp açıldı ama telefonumda chechra1n uygulaması gelmedi. Tekrar yapmak istediğim zamansa checkra1n de 78 hata kodunu alıyorum
Aynı hatayı ben de aldım checkn1x ile jailbrek yaparken almadım. Forumda konusu var.

yoooey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hocam telefon resetlendikten sonra gidiyor demi jB bidaha bilgisayardanmı yapmak gerekiyor

rkemalk06

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Bootra1n ile Checkra1n Yükleme (VoidLinux)
Bilinen en kolay ve hızlı yöntem
Arkadaşlar merhaba.. Daha önce yayınlanan Checkra1n ile Jailbreak yöntemlerine göre daha pratik bir yöntem anlatacağım..
Bu yöntemin diğerlerinden farkı ve kolaylığı;
  1. Ortalama 500mb'lık bir usb yeterli
  2. UEFI desteği olmayan en eski sistemlerde bile çalışması
  3. Sadece 500mb üstü bir usb ile çalıştırılıp jailbreak yapılması.
  4. Herhangi bir kurulum/ayar gerektirmemesi
Kurmaya gerek kalmadan boot ekranında 3 adet komutla aynı işlemleri yapıyor olması.. Usb yanınızda olduğu sürece herhangi bir pc ile jb yapabilirsiniz..

intel ve Amd destekliyor ( intel atom, celeron, amd, ve 32-64 bit pc'de denedim sonuç olumlu)

Öncelikle usb'den kurulum işinden az çok anlayanlar için kısaca anlatacağım.
İlkdefa yapacak yada tecrübesi olmayanlar için aşağıda ayrıca detaylı anlatmaya çalışacağım..

İndirme Bağlantıları (Gereksinimler)

BOOTRA1N 0.10.1 Yeni sürüm linkler

• Bootra1n 64bit :
  • Bootra1n 32bit :
  • Bootra1n 32bit alternatif (yandex) :
  • Rufus :
  • Bootra1n 0.9.8 ESKİ SÜRÜMLER

• Bootra1n :
  • Bootra1n (32-bit) :
  • Alternatif :
  • Rufus :

Kurulum
Not: Öncelikle mutlaka İphone ayarlardan parolayı kapatınız..

1-Linkte vermiş olduğum dosyaları indirip, rufus programı ile Bootra1n iso dosyasını usb'ye yazdıralım.

2-Bios ayarlarından boot seçeneğini usb olarak ayarlayalım (biosa girerken usb takılı olsun, bazı eski sistemlerde usb takılı değilse boot menüsünde usb seçeneğini göremeyebilirsiniz) ve bilgisayarımızı usb ile başlatalım.

3-Bilgisayarımız usb'den yükleme yaparken komut satırında username ve password kısmına gelecek.

• User: anon
  • Password: voidlinux

ve ardından sudo checkra1n komutunu girince kurulum ekranı gelecek.

Gelen Görsel ekranda yapmanız gerekeni gösteriyor ve Jailbreak aracımız yüklenmiş oluyor.

Artık Checkra1n cihazımızdan açıp cydia install diyerek Jailbreak kullanmaya başlatabiliriz.

Not: Boot ekranında Checkra1n yükleme İlk denemede hata verirse ikinci kez deneyin. Ayrıca bazen kurulum sonuna doğru hata versede cihaza yükleme tamamlanmış oluyor, iphone ekranınzı kontrol edin..

Kurulum yapılan Örnek PC özellikleri
Ekli dosyayı görüntüle 16041

1-Linkteki dosyaları masaüstüne indirelim..
Ekli dosyayı görüntüle 16042

2-Rufus programını açalım ve görseldeki gibi ayarlayalım ve iso dosyamızı yazdıralım..
Ekli dosyayı görüntüle 16043

3- Yazma işlemi bittikten sonra rufus'u kapatalım. Usb takılıyken bilgisayarı yeniden başlatalım ve bios ayarlarına girelim. Bios ayarlarından boot seçeneğine gelelim ve 1. boot olarak usb belleğimizi seçelim ve ardından F10 ile kaydedip yeniden başlatalım. Bu yöntemler bilgisayarınıza göre değişiklik gösterebilir. Burada amacımız bilgisayarı USB’den boot etmek. UEFI olmayan eski sistemlerde bile çalışmaktadır.
Ekli dosyayı görüntüle 16044

Ekli dosyayı görüntüle 16045

4- Bilgisayarımız Usb'den başlayınca Checkra1n yükleme ekranı gelecek, Void linux ekranına Enter diyerek devam edelim
Ekli dosyayı görüntüle 16046

5- 30 saniye kadar sonra User ve Password kısmı gelecek
User: anon
Password
: voidlinux (password siz yazınca gözükmeyecektir, o yüzden doğru yazdığınızdan emin olun. "i" harfi yerine "ı" kullanacağınızı unutmayın
Ekli dosyayı görüntüle 16047

6- Sonraki satıra "sudo checkra1n" yazarak devam edelim ve sağ üstte Checkra1n yükleme kısmı gelecek..
Ekli dosyayı görüntüle 16049
Ekli dosyayı görüntüle 16050

7- Telefonumuzu bağlayalım ve start'a basalım. Telefonumuz Recovery moduna girecek ve ekranda sizden DFU modunuza almanızı isteyecek ve aynı zamanda nasıl alacağınıza dair tuş sıralaması ve zamanını gösteren görsel çıkacak. Görsele göre hareket edeceksiniz.. (Görselde telefon resmini görünce starta basıp hemen Power ve ses kısma tuşlarına basıyoruz, görsel 3 saniye sayacak sonra ve Power tuşunu bırakıp ses kısma tuşuna ekrandaki süreye kadar basmaya devam edin.
Ekli dosyayı görüntüle 16051
8- Checkra1n telefonunuza yüklenecek.

İlk denemede bazen başarısız olabiliyor ama ikincide hep yüklendi.

Not: Arkadaşlar yükleme tamamlanıp telefon kapanıp açılacak, bazen pc ekranda yükleme sonuna doğru hata verirse Telefona bakın, hata versede Checkra1n yüklemeyi tamamlamış olabiliyor. Aşağıdaki görselde bende code 77 hatası verdi ama yükleme sorunsuz tamamlandı Jailbreak kuruldu mesela..
Ekli dosyayı görüntüle 16052
Ekli dosyayı görüntüle 16053

Ekli dosyayı görüntüle 16054
Ekli dosyayı görüntüle 16055

Bundan sonra Telefondan Checkra1n açarak Cydia install tıklayıp cydia kurulumunu yapın, gerekli güncellemeleride cydia içinden yapıp uygun tweak repo ekleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz..
Resimlerin kalitesinden dolayı kusura bakmayın, 2 saate sığdırmaya çalıştım. Video hazırlayacaktım fakat zamanım yetmedi.. Artık birçoğumuz biliyor fakat yeni başlayanlar için biraz detaylı ve uzun tuttum kusura bakmayın. Sorularınızı, deneyiminizi pc,tel modelinizle yoruma yazabilirsiniz..

Dfu Modu merak edenler için aşağıdaki konuda yeterli açıklama mevcut..​
Olası hata mesajları için kaynak:
Örnek video :
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
cihazımın home tuşu bozuk ne yapabilirim :(

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@rkemalk06 cihazınız ne bilmiyorum ama bu yöntemde hom tuşu gerekmiyor, cihazı dfu moda pc kendi alacak zaten. Normal kullanım için soruyorsanız ayarlardan assistiveTouch kullanın.

Kadir42

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Checra1n ile 12.4.7 jailbreak yaptım fakat, chimera, ya da uncover gibi pubg de ban sorunu varmı? Bilen varmı? Varsa ne yapmalıyım yeniyim jailbreak işlerinde

yoooey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
hocam 10.0.2 sürümünde nasıl bi yenilik car direk 10.0.1 üstüne kurabilirmiyid

quadespy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Checra1n ile 12.4.7 jailbreak yaptım fakat, chimera, ya da uncover gibi pubg de ban sorunu varmı? Bilen varmı? Varsa ne yapmalıyım yeniyim jailbreak işlerinde
jailbreakın programı farketmez jailbreak kabul etmeyen uygulamalar her zaman banlarlar bu yüzden liberty lite,flyjb tweaklerini öneririm

Kadir42

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
jailbreakın programı farketmez jailbreak kabul etmeyen uygulamalar her zaman banlarlar bu yüzden liberty lite,flyjb tweaklerini öneririm
Baktım Arama çubuğundan fakat herhangi birşey bulamadım flyjb yada libertyle ilgili, repo yüklemek isteğimde “ek”teki gibi yer var ve birçok videoda denk geldiğim şekildeki gibi repo yükleyebileceğim alan yok

Ekli dosyalar

quadespy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Baktım Arama çubuğundan fakat herhangi birşey bulamadım flyjb yada libertyle ilgili, repo yüklemek isteğimde “ek”teki gibi yer var ve birçok videoda denk geldiğim şekildeki gibi repo yükleyebileceğim alan yok
duzenleye basip sol ustte cikan ekle kismina repo adresini ekleyebilirsin

Tips
Tips
Üst Alt