Neler yeni

Bootra1n ile Checkra1n yükleme (VoidLinux) Linkler yenilendi

hamzaenes2

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Selamun aleyküm iphone11 güncel sürüm bu usb boot ile jb yöntemi deneyen oldumu ?

Caeddy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Az önce 1.nesil iPad Pro 12.9 13.5 beta sürümlü cihaza bu şekilde jailbreak yaptım, şimdilik sıkıntı yok gibi gözüküyor. Bilginiz olsun. :)

frhtbzkyn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
İos 13.5 şuan telefonum da denedim jailbreak yapamadım 13.4 e kadar oluyor herhalde , nasıl yapabilirim 13.5 için bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi ?

sadisen61

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
bu hatayi aliyorum telefonu jailbreak yaptim ancak telefonu kapatmak zorunda kaldim sonra birdaha acilmadi tabi cydia tekrar jailbrek yapmaya calistigimda checkra1n error code 78 bu hata ile karsilasiyorum

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
TouchID veya telefon kilidi varsa kaldırın ve tekrar jb yapın.

sadisen61

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
TouchID veya telefon kilidi varsa kaldırın ve tekrar jb yapın.
yani şöyle söyliyim zaten jailbreak yapmıştım ancak kapatıp acmak zorunda kaldım yani telefonda şifre filan yok

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
yani şöyle söyliyim zaten jailbreak yapmıştım ancak kapatıp acmak zorunda kaldım yani telefonda şifre filan yok
Error -71: Use the (USB Safe) option in the boot menu.
Error -77: Remove your passcode before starting the jailbreak, you can set it back once done.
Error -78: Exit checkra1n and double-check you entered sudo checkra1n
Secure Boot Errors: You can disable Secure Boot in your BIOS settings.
USB Errors: Try swapping cables and changing from USB 2.0 (black port) to 3.0 (blue port) and vice versa.
Graphics Errors: Use the (Graphics Safe) option in the boot menu.
ACPI Errors: On the boot menu, select RAM mode, then press TAB and add acpi=off nomodeset to the prompt.

sadisen61

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
[QUOTE = "osY, yayın: 139948, üye: 1656"]
Hata -71: Önyükleme menüsündeki (USB Güvenli) seçeneğini kullanın.
Hata -77: Jailbreak'i başlatmadan önce şifrenizi kaldırın, bir kez bitirdiğinizde geri ayarlayabilirsiniz.
Hata -78: Checkra1n'den çıkın ve sudo checkra1n'ye girdiğinizi iki kez kontrol edin
Güvenli Önyükleme Hataları: Güvenli Önyükleme'yi BIOS ayarlarınızdan devre dışı bırakabilirsiniz.
USB Hataları: Kabloları değiştirmeyi ve USB 2.0'dan (siyah bağlantı noktası) 3.0'a (mavi bağlantı noktası) geçmeyi deneyin veya bunun tersi de geçerlidir.
Grafik Hataları: Önyükleme menüsündeki (Grafik Kasası) seçeneğini kullanın.
ACPI Hataları: Önyükleme menüsünde RAM modunu seçin, sonra SEKME tuşuna basın ve komut istemine acpi = off nomodeset ekleyin.
[/QUOTE]

usb hatası alıyorum. ama aynı slot aynı kablo ile jailbreak yapmıştım. şimdi kapatıp actım cihazı gitti tekrar yapamıyourm :/

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
İos 13.5 şuan telefonum da denedim jailbreak yapamadım 13.4 e kadar oluyor herhalde , nasıl yapabilirim 13.5 için bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi ?
İtunes ile 13.4.1 sürümünü yükleyin ve jb yapın

glrean

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Telefonum 13.4 sürüm yüklü bootra1n 64 bit usb ye yazdırdım ama 13.4 ü desteklemiyor yazdı güncel 13.4 içib bootra1n linki atar mısınız ?
Mesaj düzenlendi:

bootran1n 0.10.1 yaptım ios 13.4 ü desteklemiyor yazısı cıktı bende
Mesaj düzenlendi:

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

emresimsek

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar,cihazım İphone 6 İos sürümü de 12.4.6.Daha önce bu araç ile jb yaptım fakat telefonum şarj bitmesi sonucu kapandı ve jb gitti.Tekrar bu araç ile jb yapmat istediğimde ise booting... yazısında kalıyor ve cihazım logoda uzun süre kalıp bir iki kere de restart atıp açılıyor falat jb olmuyor.Kablom orijinal ve işlemler esnasında cihazda parola ve touch id aktif değil.Yardımcı olabilir misiniz ? Bir de cihaza restart atınca kayıp pşmauan jb sürümü var mıdır ?

kartal180

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Az önce iPhone 6 12.4.7 sürümünü 6. Cı denememde felan başarılı oldu birkaç defa daha dene olacaktır mutlaka

wymy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air
Right before trigger yazısında bekledikten sonra hata alıyorum ?

wymy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air
Bu üçüncü deneme bitsin kablo ve USB girişi değiştirip denerim
Mesaj düzenlendi:

7. Denemede oldu USB degistire değiştire bu jailbreak yeniden başlatınca gidiyor mu

Son düzenleme:

sfydn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
13.5 için chekra1n jailbreak mümkün mü birde değer mi bu sürüme geçmeye düşünceniz nedir

kartal180

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Bu üçüncü deneme bitsin kablo ve USB girişi değiştirip denerim
Mesaj düzenlendi:

7. Denemede oldu USB degistire değiştire bu jailbreak yeniden başlatınca gidiyor mu
13.5 için chekra1n jailbreak mümkün mü birde değer mi bu sürüme geçmeye düşünceniz nedir
ios 13.5 bootra1n ile jailbreak mumkun ben yaptim fakat tweaklerim arasinda iki tanesi calismadi appcake ile springtomize5

kirecburnucakali

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Bu chekra1n kadar saçma bir jailbreak görmedim. Kafasına göre bazen oluyor bazen 100 kere farklı farklı dene bana mısın demiyor. 3 kez yapabildim, en son 2 hafta önce telefona format atmam gerekti o zamandan beri usb error 77’yi bir türlü geçemedim. Unc0ver yakın zamanda çıkar umarım

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Bu chekra1n kadar saçma bir jailbreak görmedim. Kafasına göre bazen oluyor bazen 100 kere farklı farklı dene bana mısın demiyor. 3 kez yapabildim, en son 2 hafta önce telefona format atmam gerekti o zamandan beri usb error 77’yi bir türlü geçemedim. Unc0ver yakın zamanda çıkar umarım
Hata aldığınız zaman pc ve cihazı yeniden başlatın ve tekrar deneyin

Tips
Tips
Üst Alt