Neler yeni

Bootra1n ile Checkra1n yükleme (VoidLinux) Linkler yenilendi

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@Jrokez kablo orjinal olsun. Ucuz kablolar genelde yapıyor bunu. Kablo orjinalse teldeki parolayı kaldır, son yüklendiği yerde kalmışsınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@Jrokez hocam pc deki usb noktasından da olabilir, usb portu değiştirip deneyin. Oda olmazsa başka bir pc de deneyin, başka pc de olursa sizin pcden kaynaklanıyor. Bunları bütün herşeyi sorunsuz yapıp jb telefona sorunsuz yüklenirken bekleme ekranında hata aldığınızı varsayarak yazıyorum.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
merhabalar,
bootrain üzerinden checkrain yüklemeye kalktığımda en sonunda error code 79 hatası ile karşılaşıyorum.
telefon:Iphone 6 64GB
ios: 12.4.6
bootrain:10.1

bu hata ile karşılaşan veya çözümünü bilen cevaplayabilirse çok sevinirim iyi günler
Aynı hatayı ben de aldım. checkn1x kullanınca herşey sorunsuz oldu.

sydneyfunnel

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Aynı hatayı ben de aldım. checkn1x kullanınca herşey sorunsuz oldu.
deneyeceğim teşekkürler ilgin için
Mesaj düzenlendi:

ne yazik ki ayni hatayi aliyorum

Son düzenleme:

Ghjkl

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhabalar arkadaşlar iphone 7plus kullanıcısıym jailbreak yaptım Ve sonra telefonum dondu bir tweak yüzünden ve yeniden başlatmak Zorunda kaldım ve tekrar yapayım dedim Jailbreaki ne yapıyorum ne ediyorum olmuyor. Restore yapmak istemiyorum Rica ediyorum yardımı olursanız sevinirim Canlar

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
deneyeceğim teşekkürler ilgin için
Mesaj düzenlendi:

ne yazik ki ayni hatayi aliyorum
Parolanızı kaldırdınız mı? Ayrıca bootra1n açılış ekranından USB Safe mode ile dener misiniz?
Mesaj düzenlendi:

Merhabalar arkadaşlar iphone 7plus kullanıcısıym jailbreak yaptım Ve sonra telefonum dondu bir tweak yüzünden ve yeniden başlatmak Zorunda kaldım ve tekrar yapayım dedim Jailbreaki ne yapıyorum ne ediyorum olmuyor. Restore yapmak istemiyorum Rica ediyorum yardımı olursanız sevinirim Canlar
Safe moddan yüklediğin tweaki kaldırmalısın.

sydneyfunnel

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Parolanızı kaldırdınız mı? Ayrıca bootra1n açılış ekranından USB Safe mode ile dener misiniz?
Mesaj düzenlendi:

Safe moddan yüklediğin tweaki kaldırmalısın.
options da dark blockchain + verbose + safe modu mu açmalıyım aynı anda ? parolayı kaldırdım bu arada

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
options da dark blockchain + verbose + safe modu mu açmalıyım aynı anda ? parolayı kaldırdım bu arada
Hepsini deneyerek dene ben hepsini teker teker her modu denedim olmayınca da checkn1x ile denedim ve tek seferde oldu.

yasinozmeen

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@murat.toksoz abi öncelikle çok sağol valla uzun zamandır arıyorum , tekte jailbreak oldu fakat telefon birkaç tweakı aynı anda yüklemeye çalışırken kendini dfu moda soktu ekranın üstüne basıp resetleyince hiçbi şekilde düzelmedi bende telefonu kaptıp açtım şimdide chera1n gitti
cydia hala duruyor tekrar jailbreakmı yapmam lazım yoksa başka yolu varmıdır
bide kalıcı olarak yapamazmıyız bunu (mac sahibi değilim telefonum ip7 sistem 13,4,1)

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@murat.toksoz abi öncelikle çok sağol valla uzun zamandır arıyorum , tekte jailbreak oldu fakat telefon birkaç tweakı aynı anda yüklemeye çalışırken kendini dfu moda soktu ekranın üstüne basıp resetleyince hiçbi şekilde düzelmedi bende telefonu kaptıp açtım şimdide chera1n gitti
cydia hala duruyor tekrar jailbreakmı yapmam lazım yoksa başka yolu varmıdır
bide kalıcı olarak yapamazmıyız bunu (mac sahibi değilim telefonum ip7 sistem 13,4,1)
Evet kardeşim tekrar jb yapın. Yüklediğiniz tweakler mutlaka sürümünüz ile uyumlu olsun ve crackli tweak kullanmayın. Bende ip 7 var uzun zamandır jb duruyor, telefon kapanmadığı sürece jb sağlam durur.. Kalıcı jb çok eskilerde kaldı, malesef hiçbir jb aracı kalıcı değil artık (eski sürümler hariç, ios 5-6-7-8-8)

yasinozmeen

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@murat.toksoz eyvallah abi sağolasın. peki bootdan daha pratik bi yöntem varmı bilgisayara ihtiyaç duymadan mesela.
çok yeniyim bu konuda kusura bakmayın.

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@yasinozmeen bilgisayarsız sadece uncover jb var safariden ipa'sını indirip yapılıyor ama ondada sertifika sorunu vardı en son, uzun zamandır kullanmıyorum son durum nedir bilgim yok. Bence en iyisi checkra1n jb, tel kapanmazsa haftalarca kullanırsın. Uncoverde yüklesen bile 1 hafta süre var, sonra jb iptal oluyor. En sorunsuzu ise ücretli developer hesabı almak, onda bu sorunlar yok, 1 sene sorumsuz kullanırsınız. Onun içinde yönetici arkadaşlar ile irtibata geçmen lazım, ücreti en son ne oldu bilgim yok..

yasinozmeen

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@yasinozmeen bilgisayarsız sadece uncover jb var safariden ipa'sını indirip yapılıyor ama ondada sertifika sorunu vardı en son, uzun zamandır kullanmıyorum son durum nedir bilgim yok. Bence en iyisi checkra1n jb, tel kapanmazsa haftalarca kullanırsın. Uncoverde yüklesen bile 1 hafta süre var, sonra jb iptal oluyor. En sorunsuzu ise ücretli developer hesabı almak, onda bu sorunlar yok, 1 sene sorumsuz kullanırsınız. Onun içinde yönetici arkadaşlar ile irtibata geçmen lazım, ücreti en son ne oldu bilgim yok..

çok sağol tamamdır tekrar ellerine sağlık

sefarci

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Yazdığı gibi boot dan seçiyorum başlatıyorum bilgisayar normal açılıyor

yasinozmeen

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@sefarci bir kaç kere tekrar edince düzeliyor bendede oluyordu , olmuyorsa kendin kapatıp aç bilgisayarı, başlatma seçenekleri usb de iken olması lazım

TRIKAS

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iphone x 13.4.1 jailbreak olurmu usta

YvzEser

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhabalar suan bu linkler ile İphone X 13.4.1 jailbreak yapabiliyor muyuz ? Tskler

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Tsk ederim peki uyumlu tweak listesine nerden takip edebilirim ve hangi repoyu kurmami tavsiye edersiniz
Forum olarak önerdiğimiz repolara konu linkinden ulaşabilirsiniz.
Uyumlu teaklar için konu linkini kullanabilirsiniz.

YvzEser

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Forum olarak önerdiğimiz repolara konu linkinden ulaşabilirsiniz.
Uyumlu teaklar için konu linkini kullanabilirsiniz.
çok tşk ederim işin gücün rast gitsin

Tips
Tips
Üst Alt