Neler yeni

Bootra1n ile Checkra1n yükleme (VoidLinux) Linkler yenilendi

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@uydufly önyükleme seçimi kısmından elle siz seçeceksiniz. Video ya göz atın..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@uydufly önyükleme seçimi kısmından elle siz seçeceksiniz. Video ya göz atın..

Ayarladım fakat PC yi boot olarak USB yi ayarlıyorum kaydet çık diyorum fakat USB olarak kaydetmiyor bir türlü.tekrar hdd oluyor

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hallettim fakat burda kaldım şifreyi ve kullanıcı adını yazıyorum ama giriş yapmıyor

mkagan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@darkness Windows üzerinden ra1nusb ile yapabilirmiyiz ? 0.9.7 li ra1nusb yi Yükleyebileceğim bir adres varmı ?

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Yok şifre ekranını geçemiyorum

darkness

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@darkness Windows üzerinden ra1nusb ile yapabilirmiyiz ? 0.9.7 li ra1nusb yi Yükleyebileceğim bir adres varmı ?
İndirme linki bu ama yapılışı biraz karışık ona YouTube dan bakın onlarca video var zaten yaparsınız.
Mesaj düzenlendi:

Yok şifre ekranını geçemiyorum

Doğru yazdığına emin misin? Geçemiyorum derken ne oluyor?

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
İndirme linki bu ama yapılışı biraz karışık ona YouTube dan bakın onlarca video var zaten yaparsınız.
Mesaj düzenlendi:

Doğru yazdığına emin misin? Geçemiyorum derken ne oluyor?
Evet eminim.( anon-voidlinux )
İncorrect yazıyor.birde benim uygulamaya çalıştığım PC 32 bit ama bu bootra1n dosyası 64 bit sanırım.bundan olabilir mi.

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@uydufly konu altındaki kaynak siteyi bi incele, orada 32 bit için ayrıca bi iso dosyası verilmiş istersen onla bi dene..

darkness

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Evet eminim.( anon-voidlinux )
İncorrect yazıyor.birde benim uygulamaya çalıştığım PC 32 bit ama bu bootra1n dosyası 64 bit sanırım.bundan olabilir mi.

“İ” yerine “ı” yazdıysan yine olmadıysa @murat.toksoz ün dediği gibi 32 bit sürümünü indir

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Yes şimdi oldu

Peki içimiz bitip de tekrar Windows a dönmek istediğimizde ne yapıcaz.

sxha951

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@uydufly pc yi kapama tuşuna basılı tutarak kapat yeniden başlayacak DEL ile bios a girip windows u seçeceksin o şekilde başlayacak.

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Yes şimdi oldu

Peki içimiz bitip de tekrar Windows a dönmek istediğimizde ne yapıcaz.

BIOS ayarlarından USB boot etmek yerine, sistem desteği varsa direkt boot tuşuyla boot edip işini gördükten sonra yeniden başlatmak windowsun açılması için yeterli. (Flash belleği çıkarmakta yeterli, usb bootu sıraya aldıysan) Ayrıca tuşla kapatmak yerine checkra1n kapatıp sudo reboot yazmakta iş görür. Sistemin kendisini kapatması daha sağlıklı(USB de herhangi bir dosya bozukluğu yaşanmasın diye)

sxha951

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@murat Cydia açmaya çalışınca direkt ana ekrana atıyor. Diğer tweaklerim çalışıyor ama cydia ya giremiyorum az önce safeshutdown kurunca oldu. Nasıl düzeltebilirim?

caglar_fb

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
@efsane reis ben kullanıyorum yalnız mecburen maddiyattan maalesef, pas.kayıtsız 6s+ ile takılıyorum işte :hmmm:

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
@murat Cydia açmaya çalışınca direkt ana ekrana atıyor. Diğer tweaklerim çalışıyor ama cydia ya giremiyorum az önce safeshutdown kurunca oldu. Nasıl düzeltebilirim?
Safe modda açıp tweaki kaldır. Safede açamıyorsan Checkra1n içinden Re-Install Cydia yap. Buda olmazsa yine Checkra1n içinden restore system et. Sorun devam ederse ilgili konulardan veya yeni konu açarak devam edebilirsin.

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@sxha951 safeshutdown nerden yüklediniz? Safemoda girip son yüklediğinizi cydiadan kaldırın..

sxha951

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@murat @murat.toksoz Kurrt reposundan yükledim safe shutdown u. Checkra1n den denedim açılıp kapandı yine. iCleaner Pro ya erişimim var tüm tweakleri kapattım olmadı. Safe mode a sokamıyorum cihazı. Checkra1n den restore yaparsam jb komple gidecek sanırım doğru mu?

mert2782

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
İlk denemede başarılı bence windows gelene kadar en mantıklı yöntem

Knk742

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar ben bu checkra1n i usb ye boot ettim çalıştırdım kullanici adina anon yaziyorum sifreye voidlinux yazamiyorim yazmıyor o yzuden de geçemiyorum burayi bilen varmi bu sorunu

onrsytkn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar ben bu checkra1n i usb ye boot ettim çalıştırdım kullanici adina anon yaziyorum sifreye voidlinux yazamiyorim yazmıyor o yzuden de geçemiyorum burayi bilen varmi bu sorunu
Şifre yazmıyor gibi gözüküyor ama aslında yazıyor i leri de ı olarak yazmalısın .

Ahasaf

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İyi aksamlar arkadaslar telefonum 5s 12.4.5,jb yapmaya calisiyorum burda anlatilan yontem ile ama iki gundur ekteki hatayi aliyorum. Jailbreak konusunda daha yeniyim yardimlarinizi bekliyorum.(farkli iki usb ve orijinal iki usb sarj kablosu kullandim sonuc degismedi, ayrica iki ayri pc de denedim.)

Ekli dosyalar

Tips
Tips
Üst Alt