Neler yeni

Bootra1n ile Checkra1n yükleme (VoidLinux) Linkler yenilendi

ermenuss

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@ermenuss iphone ayarlardan touch-id içinden parolayı kapattınızmı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Parola kapalıydı zaten ama bir kaç defa daha denedim toplam da 20’yi geçmiştir başarılı bir şekilde jailbreak kuruldu. İos sürümüm 13.3.1’dir.

darkness

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@murat.toksoz Ben de birkaç kabloyla denedim olmuyo checkra1n in 0.9.7 sürümü oluyo fakat 0.9.8 olmuyor.

Son düzenleme:

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam herşeyi yaptım BIOS flashı görmüyor boot edemiyorum az önce galiba yanlış şeyleri seçtim bunun yüzünden Windows onarıma girdi.

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@CanerK biosa tekrar girip bios ayarlarını orjinale döndürün, (restore defaults) sonra usb takılıyken tekrar bios tan boot seçeneklerini yapılandırın, yada google'dan pc modelinize-anakartınıza uygun yardım alın..

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@CanerK biosa tekrar girip bios ayarlarını orjinale döndürün, (restore defaults) sonra usb takılıyken tekrar bios tan boot seçeneklerini yapılandırın, yada google'dan pc modelinize-anakartınıza uygun yardım alın..

Rufus yerine etcher ile isoyu yazdım bu sefer oldu teşekkürler.

Esterg0n

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@murat.toksoz selamlar öncellikle cok guzel bir bilgi paylasımı olmus tesekkur ederız . Bir konuda bilginize ihtiyacım olacak bu işlemi yaptıktan sonra verilerim uygulamalarım telefonumdan silinecek midir ?

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
B0C4813B-7321-468C-95F0-4F92FE70A25C.jpeg
Şimdide böyle bir hata çıktı menüden de çıkamıyorum

mkagan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Aynı hata bende de veriyor sabahtan beri 0.9.8 ile iphone 5S cihazımda ios 12.4.5 için deniyorum yapamadım halen , acaba 0.9.7 sürümü olan için link varmı onu usb içine yazdırıp onla denesek bazı arkadaşlar 0.9.7 ile oluyor demişler.. @murat.toksoz

Son düzenleme:

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Aynı hata bende de veriyor sabahtan beri 0.9.8 ile iphone 5S cihazımda ios 12.4.5 için deniyorum yapamadım halen , acaba 0.9.7 sürümü olan için link varmı onu usb içine yazdırıp onla denesek bazı arkadaşlar 0.9.7 ile oluyor demişler..
Sanırım iPhone 5s'ler için genel bir durum. Ben de 12.4.2 sürümünde bu hatayı alıyorum. Ekrana hiçbir şey gelmiyor checkra1n logosu falan. Deneye deneye telefonun şarjı bitti acaba imkanın varsa bir de ayarlardan güvenli olmayan cihazlar için seçeneğini aktif edersek çalışır mı?

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@CanerK hocam sizin sorununuz ile ilgili bilgim yok, hiç karşılaşmadım. Muhtemelen bi yerde sorun var. Farklı pc'de yada usb deneme imkanınız varsa deneyin, yabancı kaynaklarda bakacağım şimdi, çözüm bulursam bilgilendiririm.

mkagan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Sanırım iPhone 5s'ler için genel bir durum. Ben de 12.4.2 sürümünde bu hatayı alıyorum. Ekrana hiçbir şey gelmiyor checkra1n logosu falan. Deneye deneye telefonun şarjı bitti acaba imkanın varsa bir de ayarlardan güvenli olmayan cihazlar için seçeneğini aktif edersek çalışır mı?
Bahsettiğiniz işlemi nasıl yapacağız hocam ? Nerden gireceğiz ?
Mesaj düzenlendi:

@CanerK hocam sizin sorununuz ile ilgili bilgim yok, hiç karşılaşmadım. Muhtemelen bi yerde sorun var. Farklı pc'de yada usb deneme imkanınız varsa deneyin, yabancı kaynaklarda bakacağım şimdi, çözüm bulursam bilgilendiririm.
iphone 5S de İOS 12.4.5 için bu Checkra1n 0.9.8 sürümüyle jailbreak yapabilen olmusmu hocam hiç ?

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bahsettiğiniz işlemi nasıl yapacağız hocam ? Nerden gireceğiz ?
Mesaj düzenlendi:

iphone 5S de İOS 12.4.5 için bu Checkra1n 0.9.8 sürümüyle jailbreak yapabilen olmusmu hocam hiç ?
Hocam ayarlardan "Verbose Boot" seçeneğini açınca oldu diyenler var. Ya da çoğu sizin dediğiniz gibi 0.9.7'den yapıyor. Genel bir sorun yani. Eğer şimdi bu "Verbose Boot" seçeneğiyle deneme imkanınız varsa bizi de bilgilendirebilir misiniz şuan yapma imkanım yok da yarın tekrar deneyeceğim.

mkagan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@CanerK şuan Verbose seçeneğini açıp denedim yine Right Before Trigger adımında durdu ilerlemedi..

darkness

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@mkagan Ra1nusb 0.9.7 sürümünü kullanıyor onu yapabilirsin ama biraz uğraştırıcı o. Ve evet 0.9.7 sürümü iPhone 5s de çalışıyor.(kendim denedim)

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Yeni sürümü beklicem yada bootraini yapan kişiye ulaşıp 0.9.7'yi eklemesini isterim belki yapar

orhanerdas

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ohh be sonunda yapabildim aylar sonra bin defa denememe rağmen su jailbreak oldu. Hepinizden allah raZı olsun. 🤣🤣 bu arada o error codelerden defalarca çıktı sürekli kablo değiştirdim ve checkranın optionundan verboseyi seçerek yaptım hep oyle oldu arkadaşlar bilginize

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Orjinal kablo olduğundan eminsen, farklı portlarda dene. Her port değiştirdiğinde VoidLinux’u USB’den yeniden boot et.
Hocam illa orjinal kablomu gerekiyor jailbreak için

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@CanerK diğer araçlarda sorun olmuyordu fakat Checkra1n de sorun oluyor, yabancı kaynaklarda sürekli bu yönde çözümler sağlanmış..

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
ya bende seçecegimiz bootra1n dosyası secme kısmına gelmiyor ilk refuse ayarlarında.ne yapmam gerekiyor?

Tips
Tips
Üst Alt