Neler yeni

Bıktırtan TürkTelekom !

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Aynen çekmediği için test ekibini gönderemiyorruz malesef dedi yetkili

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Turkcell bu kadar düştü mü ya.. şikayet et bence, bir çözüm bulacaklardır.

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Valla önceden çok iyi çektiğini bilirdim ama son yıllarda çekmedi hep sonra da millet vodafone yöneldi adamlarda geldi karşımıza dağa vericiyi diktiler

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Malesef turkcell çekim zayıflığından dolayı gelmiyor bu beladan nasıl kurtulurum yokmu başka güzel bir yol arkadaşlar alt yapı zayıffffff çokk

kadir1009

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
Malesef turkcell çekim zayıflığından dolayı gelmiyor bu beladan nasıl kurtulurum yokmu başka güzel bir yol arkadaşlar alt yapı zayıffffff çokk

Uydu internetleri kalıyor tek çare, bunlar da maalesef çok yüksek ücretli.

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Uydu internetleri kalıyor tek çare, bunlar da maalesef çok yüksek ücretli.
Onlara da baktım hem fiyatlar çok yüksek hemde ping değerleri yüksek uyduya 36.000 km uzakta olduğu için

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Onlara da baktım hem fiyatlar çok yüksek hemde ping değerleri yüksek uyduya 36.000 km uzakta olduğu için

o zaman yapacak bişi yok, ya telekomun hezimetini çekeceksin ya da Outdoor anten alıp yüksek bir yere koyup SuperBox a bağlayıp Turkcell kullanacaksın.

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
o zaman yapacak bişi yok, ya telekomun hezimetini çekeceksin ya da Outdoor anten alıp yüksek bir yere koyup SuperBox a bağlayıp Turkcell kullanacaksın.
Bu dediğini anten muhabbetini yeni duyuyorum araştırmam gerek tam olarak ne iş yapıyor maliyetli mi ?

kadir1009

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
Bu dediğini anten muhabbetini yeni duyuyorum araştırmam gerek tam olarak ne iş yapıyor maliyetli mi ?

Arkadaş modeme takılan antenlerden bahsediyor sanırım, outdoor wifi 4g modemler için anten mevcut google’da aratarak kolaylıkla bulabilirsiniz.

kadir1009

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
Böyle bir şeymi bu hocam
Bildiğim kadarıyla bunlar ikiye ayrılıyor biri sinyal almak için birisi WiFi sinyal dağıtmak için. İkisininde girişi aynı ise ikiside kullanılıyordur tabi ki.

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Doğrusu ilk defa görüyorum bunları ama ilk önce superbox işini halletmem lazım. Çünkü dün konuştuğumuzda adresi yanlış yazmışlar ekipten arayan kişi çekim zayıf olduğu için bilerek yazmışlardır belki dedi. Yani ben bu cihazı almak için uğraşıcam ama umarım iyi sonuç verir. Test ekibini eve kadar getirtebilsem ona göre karar vericem ama adam adres yanlış dedi öylece kaldı şimdi arayacağım birdaha

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Böyle bir şeymi bu hocam
Bu cihaz olmaz, bu zaten accesspoint, sade anten değil
Mesaj düzenlendi:

Outdoor 4g anten olarak arama yapabilirsin, örnek olarak
Mesaj düzenlendi:

Son olarak da bu anteni yükseğe koyman lazım, yani çatı felan olabilir, etrafı açık olması lazım

Son düzenleme:

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Bu cihaz olmaz, bu zaten accesspoint, sade anten değil
Mesaj düzenlendi:

Outdoor 4g anten olarak arama yapabilirsin, örnek olarak
Mesaj düzenlendi:

Son olarak da bu anteni yükseğe koyman lazım, yani çatı felan olabilir, etrafı açık olması lazım
Teşekkür ederim yardımın için. İlk önce şu ekip gelsin eve testini yapsınlar ondan sonra alabilirsem eğer superboxu bu cihazı da alır onzaman kurulum yaparız sağolasın hocam

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Tekrar aradılar ve 4.5g destekli sadece hatlar diyor anlamıyorum bu işi 3g e edge için wınn alabilirsiniz diyor yok gerek yok dedim. Biz bu anteni alabilirdik belki üstadlar ama daha superbox için teste bile gelemiyorlar hat çekimi zayıf. Üstelik soruyorum mobil hattan iyi mi diyorum ondan kat kar çekimi daha iyi diyorlar. Prize tak internete bağlan diye bangır bangır reklam yapmışlardı bumu yani

kadir1009

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
Tekrar aradılar ve 4.5g destekli sadece hatlar diyor anlamıyorum bu işi 3g e edge için wınn alabilirsiniz diyor yok gerek yok dedim. Biz bu anteni alabilirdik belki üstadlar ama daha superbox için teste bile gelemiyorlar hat çekimi zayıf. Üstelik soruyorum mobil hattan iyi mi diyorum ondan kat kar çekimi daha iyi diyorlar. Prize tak internete bağlan diye bangır bangır reklam yapmışlardı bumu yani

Bulunduğunuz yerde Turkcell 4G de mi az çekiyor yoksa 3G/4G de mi az çekiyor? Twitter üzerinden istekte bulunabilirsiniz ben yazları gittiğim yayla için şansımı deneyeyim diye bir başvuruda bulunmuştum 4G için, 500 nüfuslu yaklaşık, 3G’yi 4 yıl önce kurmuşlardı, 4G için nüfus az diye dönüş yapmışlardı. 3G de 24Mbpslere kadar da görüyorum orda, en azından 3G kurulu olsa 20Mbps’lik sınırsız paket çok rahat işinizi görürdü.

Düzenleme: Twitter üzerinden DM ile görüşmüştüm, diğer operatörlerin hizmetlerini de belirttim, 2-3 gün içerisinde dönüş sağlanmıştı.

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Bulunduğunuz yerde Turkcell 4G de mi az çekiyor yoksa 3G/4G de mi az çekiyor? Twitter üzerinden istekte bulunabilirsiniz ben yazları gittiğim yayla için şansımı deneyeyim diye bir başvuruda bulunmuştum 4G için, 500 nüfuslu yaklaşık, 3G’yi 4 yıl önce kurmuşlardı, 4G için nüfus az diye dönüş yapmışlardı. 3G de 24Mbpslere kadar da görüyorum orda, en azından 3G kurulu olsa 20Mbps’lik sınırsız paket çok rahat işinizi görürdü.

Düzenleme: Twitter üzerinden DM ile görüşmüştüm, diğer operatörlerin hizmetlerini de belirttim, 2-3 gün içerisinde dönüş sağlanmıştı.
3G/4G ikiside az çekiyor hocam hatta geçen denedik sıfır çubuk tu yani ama 4.5G yazıyordu. Ben zaten bi şansımı deneyeceğim gene Twitter linkini atarmısınız zahmet olmazsa

kadir1009

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
3G/4G ikiside az çekiyor hocam hatta geçen denedik sıfır çubuk tu yani ama 4.5G yazıyordu. Ben zaten bi şansımı deneyeceğim gene Twitter linkini atarmısınız zahmet olmazsa

Bulunduğunuz adresi ve ya koordinatları atabilirsiniz, belirtin sorunları ve diğer operatörlerin çekim güçlerini geri dönüş yapılacaktır. Ben sürekli burdan iletişime geçiyorum. Şansınızı deneyin siz de olumsuz bile olsa dönüş yapılıyor, nüfus yeterliyse en azından 3G baz istasyonu kurulur.

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Bulunduğunuz adresi ve ya koordinatları atabilirsiniz, belirtin sorunları ve diğer operatörlerin çekim güçlerini geri dönüş yapılacaktır. Ben sürekli burdan iletişime geçiyorum. Şansınızı deneyin siz de olumsuz bile olsa dönüş yapılıyor, nüfus yeterliyse en azından 3G baz istasyonu kurulur.
tamam hocam sağolasın

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Benimle iletişime geçtiler gerekli bilgileri verdim belki bir baz istasyonu veya 3G 4G için artık ne gerekiyorsa bilmiyorum ? böyle bir devirde 2mbps hız adamı kanser eder sanada teşekkür ederim @kadir1009 uğraştın benim için eyvallah

kadir1009

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
Benimle iletişime geçtiler gerekli bilgileri verdim belki bir baz istasyonu veya 3G 4G için artın ne gerekiyorsa yaparlarmı bilmiyorum ? böyle bir devirde 2mbps hız adamı kanser eder sanada teşekkür ederim @kadir1009 uğraştın benim için eyvallah
Rica ederim hocam, umarım sorununuz giderilir

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR
Turk telekom un sadece ev fiber interneti iyidir. Gerisi yalan !!

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Dün Twitter dan iletişime geçtim geri dönüş yapıldı artık gerisi onlarda. Telekom ekipleride dün arızayı gidermişler şuanda 2048 kbps hız geliyor neyseki stabil kopma yok idare edicez artık

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Evet arkadaşlar uzun uğraşlar sonucunda Superbox sahibiyim artık telefonun bile az çektiği yerde denedik 16 verdi. Bende çatıya koydum şuanda 20 Mbps paketini kullanıyorum ve memnunum. Benim gibi telekomun hızından bıkanlara şiddetle tavsiye ederim yakında fiyatlar artacakmış bilginize almak isteyen varsa acele etsin

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Evet arkadaşlar uzun uğraşlar sonucunda Superbox sahibiyim artık telefonun bile az çektiği yerde denedik 16 verdi. Bende çatıya koydum şuanda 20 Mbps paketini kullanıyorum ve memnunum. Benim gibi telekomun hızından bıkanlara şiddetle tavsiye ederim yakında fiyatlar artacakmış bilginize almak isteyen varsa acele etsin
Ben de geçmeyi düşündüm de fiyatı çok pahalı. Türk Telekom kullanırken 3-4 mbps hız alırdım. Aramaktan bıktım hızım yavaş diye. Üniversitedeki internetimi buraya taşıdım 8 alıyorum şimdi. Bu hızı alınca vaz geçtim. :D

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
ben 8 falan alsam asla geçmem katlanırdımda aga kablolar kopuyor bir ayı geçiyor yapılması onlarla uğraşamam yıllardan beridir bıktım inanın şimdi böyle güzel

Tips
Tips
Üst Alt