Neler yeni

Çözüldü Başka hat takınca servis yok yazıyor.

cheaster33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Arkadaşlar merhaba iphone 6 10.3.1 jbli telefonuma kendi hattım dışında bir hat takınca servis yok uyarısı alıyorum. Bu konuda bilgisi ya da önerisi olan var mı?
Diğer hatları taktığımda pin kodu istiyor ancak servis yok yazıyor.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
İmei sorgular mısın ? Klonlama durumu olabilir belki de yazılımsaldır

cheaster33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Üstad harbiden imei klonlanmış. Telefonu 2 3 yıl önce Teknosa'dan almıştım. Şimdi e devletten sorgulama yaptım. Bu çıktı
Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Faturasıyla git teknosaya ver uğraşma hiç bir şekilde. Tamire falan verdin mi hiç ?

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Başka hat için e devlet üzerinden numara fatura imei falan zahmetli. Git hakkını ara. Ama tabii garanti dışında cihaz tamir gördüyse üstlenmeyebilir Teknosa.

cheaster33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Aynen üstad. Hukuksal yollara başvuracağım.

volsem

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
İmei nasıl klonluyorlar anladım merak ettim biri biliyorsa bizi aydınlatırsa sevinirim bu arada geçmiş olsun

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
İmei nasıl klonluyorlar anladım merak ettim biri biliyorsa bizi aydınlatırsa sevinirim bu arada geçmiş olsun
İnternette bol açıklama var. IMEI başkasının eline geçerse kaçak yoldan getirttikleri telefonlara sizin IMEI atılıyor. Sonra BTK da IMEI sorgulama da çıkacak şekilde ve IMEI olan cihazda hat varsa o numaraya da klonlanmıştır bilgisi gönderiliyor. Kısaca aynı IMEI olunca iki tarafta o süreçte takılı olan hattan başka okuyamıyor. Klonlanmış IMEI tek bir numaraya imzalı oluyor. E devlete başvurarak o hatta olanı kaldırıp yeni hat için izin alabiliyorsunuz ama her zamanki gibi meşakkatli bir süreç

Tips
Tips
Üst Alt