Neler yeni

Baseband Arızalı Etkinleştirmede Kalan cihaz

XBK

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Baseband arızalı , tamir edilmiyor , jb ile yada farklı bir yöntemi varsa etkinleştirmeden çıkartma şansımız var mı cihazı?
Aslında ben sadece youtube a girse de yeter diyorum basebandı tamir ettirmek de istemiyorum. Sadece etkinleştirmeden kurtarsak yetecek. Bu konuda yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
iPhone 7 256 GB
Yurtdışı cihaz.

Cihaz
iPhone 7
Sürüm
14.3

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Baseband arızalı , tamir edilmiyor , jb ile yada farklı bir yöntemi varsa etkinleştirmeden çıkartma şansımız var mı cihazı?
Aslında ben sadece youtube a girse de yeter diyorum basebandı tamir ettirmek de istemiyorum. Sadece etkinleştirmeden kurtarsak yetecek. Bu konuda yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
iPhone 7 256 GB
Yurtdışı cihaz.
Aynısı bende var, tamir edemedik, @ugacomtr

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iPhone 7 256 GB
Yurtdışı cihaz.
tekrar lehim bacaklarını yeniden lehimleyecek temizleyip.

baseband arızası donanımsal bir arızadir.

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
tekrar lehim bacaklarını yeniden lehimleyecek temizleyip.

baseband arızası donanımsal bir arızadir.
Yok kardeş, @ugacomtr kendisi ve Ankara’da bu işin piri bir arkadaşında benim Iphone7 yi açtı baktı, olmadı. Ben umudumu kestim, İstanbul Tahtakalede sırf baseband için yerler varmış, pandemiden dolayı bir türlü fırsat olmadı gidemedim @kdrbrn Bu kadar lehimlik birşey olsa, internette 600₺ civarı fiyat veriliyor, aç kapa bu kadar olmaz, zaten garanti yaparız demiyorlar, sizin bildiğin lehim yapan biri varsa, sevabınıza söyleyin lehimletelim :)

deadra123

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
hocam eğer istanbuldaysan tamir ettirmeyi düşünüyorsan işin biri tanıdık usta var bilgin olsun

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
hocam eğer istanbuldaysan tamir ettirmeyi düşünüyorsan işin biri tanıdık usta var bilgin olsun
Evet istanbuldayım, kaça yapıyor, iletişim bilgilerini Pm den atar mısınız?

eminmertcanyilmaz4

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Evet istanbuldayım, kaça yapıyor, iletişim bilgilerini Pm den atar mısınız?

Olmaz kanka şöyle ki bende anakartçıyım istanbul kadıköy de senin gibi elime belki yüzlerce cihaz geldi qualcomm işlemcileri düzelmiyor he yaparız 6 ay garantili ama her ay tekrar gelirsin eskisi gibi olur diyerekten yaparım diyen de ağır sıkıyordur. İyi forumlar

erkan163

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
aynı durumda benim cihazımda. 1 senedir yatıyor, etkinleştirmeyi atlatabilsem araçta navigasyon ve çocuğa youtube cihazı olarak kullanacağım.
yok mu yol gösterecek kimse bu konuda?

XBK

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba , Baseband ı yaptıramadık, Telefon olarak Çöp! ama sadece telefon olarak çöp . bildigin ipod gibi kullanılabiliyor. yaptım. onun detaylarını paylaşayım sizlerle.
öncelikle videoyu hazırlayan arkadaş 7 haziranda yapmış benimde telefonum bugün e kadar çöp olarak duruyordu.
Ekli dosyayı görüntüle Untethered Bypass Broken Baseband how to fix Unable to Activate iPhone, iPad.mp4

Videodaki kullanılan dosyaları. video sahibinin kendi sitesinden indirebilirsiniz. ben kullandım sorunsuz çalışıyorlar.

Baseband ı bypass edip telefonu açmayı başardım. sadece youtube kullanıcam o yüzden çok mühim degildi benim için diger özellikleri. wifi olan her yerde sorunsız çalışıyor.

herkese iyi günler dilerim.

Mesaj düzenlendi:

aynı durumda benim cihazımda. 1 senedir yatıyor, etkinleştirmeyi atlatabilsem araçta navigasyon ve çocuğa youtube cihazı olarak kullanacağım.
yok mu yol gösterecek kimse bu konuda?
Aynısı bende var, tamir edemedik, @ugacomtr

ben sorunu çözdüm. nasıl olduğunu anlatan video ve dosyaları da ekledim. kendiniz de yapabilirsiniz
iyi günler

Ozerr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Selamlar bu işlem için Bilgisayar olması şart mı Tablet vs olmaz mı

Tips
Tips
Üst Alt