Neler yeni

Aşırı Batarya Tüketen Tweak Listesi.

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar homegesture cidden bataryayı çok etkiliyor mu?
Konu yanlış yöne doğru kaymaya başlamış.
Aslında cihaz tuş kilitliyken, cebimde durduğu yerden şarj tüketimine değinmek istemiştim. Bu olayıda fingertouch başarıyla sağlıyor.

Yetkili arkadaş üst mesajlarda açıklama gereği duyup sağolsun ayrıntılı şekilde açıklamış olayı.. Yani en başta jailbreak zaten stok iOS sürümüne bakış şarj yer, her tweak illaki etkiler.

Homegesture bana göre ölümcül bir batarya tüketimi yok.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

crimeboss

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Konu yanlış yöne doğru kaymaya başlamış.
Aslında cihaz tuş kilitliyken, cebimde durduğu yerden şarj tüketimine değinmek istemiştim. Bu olayıda fingertouch başarıyla sağlıyor.

Yetkili arkadaş üst mesajlarda açıklama gereği duyup sağolsun ayrıntılı şekilde açıklamış olayı.. Yani en başta jailbreak zaten stok iOS sürümüne bakış şarj yer, her tweak illaki etkiler.

Homegesture bana göre ölümcül bir batarya tüketimi yok.

bende sana katılıyorum. homegestureyi bende kullanıyorum çok fazla şarj yemiyor ve en sevdiğim tweaklerden bir tanesi 👍🏻

VitaEsMorte

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
HomeGesture ve Asteroid aşırı batarya yemiyor, minimum seviyedeler.

Senoltekintomgac

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Jailbrek olmuş cihazlarda şarj tüketimi fazla olur özellikle birden fazla işlevi olan tweaklar kurduğumuzda daha hızlı şarj gider. Ondan mütevellit ben plus modeli iphoneleri kullanıyorum çünkü şarj olarak diğerlerine göre daha iyi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Relics

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
JAİLBREAK olmuş iPhone’lar 20% ile 30% fazla Batarya tüketebilirler ve bu kullanımına bağlı...

Tweak:

Watusi 2 for Whatsapp için gerekli bağımlı dosya “WatusiTools” %4 fazla batarya tüketir ve buda normaldir..

“Anemone ve SnowBoard” 4-7% arası batarya
tüketir

OnlineNotify 6% ile 25 % (arkaplan açıksa daha çok tüketir)

Uyumlu olmayan Tweak veya Repo yada (Crack)

%75 fazla tüketir ve düzelmesi için en az bir DFU modu gerekir..

AppCake ve her hangi bir siteden indirdiğiniz İPA vs. %40’a kadar tüketebilir (reklam enjekte olduğu için)

Onun için ne yüklediğinizi iyi kontrol edin çünkü geriye dönüşü ancak FutureRestore veya Sürüm yükseltme ile sağlanabilir..

Çok gereksiz veya kullanmadığınız Tweak ve Repo yüklemeyin..

JailbreakTR
Belirttiğiniz %75 gerçekten çok iddialı bir miktar. Her crack yapılmış tweak için mi geçerli söyledikleriniz yoksa uyumsuz crack veya tweak’ler için mi?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@Relics
Crack’in her türlüsü zarardır ve sadece Bataryayı etkilemez cihazıda etkiler...
75% dediğim cracklenmiş zararlı Tweak ve uygulamalar için geçerli...

Aynı zamanda biz Forum olarak hepsini farklı cihaz ve sürümlerde Test ediyoruz..

JailbreakTR

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@Relics
Crack’in her türlüsü zarardır ve sadece Bataryayı etkilemez cihazıda etkiler...
75% dediğim cracklenmiş zararlı Tweak ve uygulamalar için geçerli...

Aynı zamanda biz Forum olarak hepsini farklı cihaz ve sürümlerde Test ediyoruz..

JailbreakTR
Dün noctis ve Eclipse deneyim dedim 3. Repodan son güncel halinide kurdum.. hop 3. Respring den sonra cihaz dondu ve yeniden başlatmak zorunda kaldım.

Apple 1-2 gün içinde app sertifika imzası ile ilgili geliştirme yapmiş. Ne yaptıysam cihaza unc0ver ı atamadım. Safariden ilgili yerden indirip tekrar jailbreak yapmış oldum. Bu arada beta 46 muazzam stabil. İlk defa cihaz tek sefer jailbreak olup seri şekilde yüklü tweakler ile açılmış oldu.

Yani gerekirse 2 paket sigara yerine 2-3 tweak almak şart.

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
JAİLBREAK olmuş iPhone’lar 20% ile 30% fazla Batarya tüketebilirler ve bu kullanımına bağlı...

Tweak:

Watusi 2 for Whatsapp için gerekli bağımlı dosya “WatusiTools” %4 fazla batarya tüketir ve buda normaldir..

“Anemone ve SnowBoard” 4-7% arası batarya
tüketir

OnlineNotify 6% ile 25 % (arkaplan açıksa daha çok tüketir)

Uyumlu olmayan Tweak veya Repo yada (Crack)

%75 fazla tüketir ve düzelmesi için en az bir DFU modu gerekir..

AppCake ve her hangi bir siteden indirdiğiniz İPA vs. %40’a kadar tüketebilir (reklam enjekte olduğu için)

Onun için ne yüklediğinizi iyi kontrol edin çünkü geriye dönüşü ancak FutureRestore veya Sürüm yükseltme ile sağlanabilir..

Çok gereksiz veya kullanmadığınız Tweak ve Repo yüklemeyin..

JailbreakTR
Güzel bilgiler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt