Neler yeni

Appstore uygulama güncelleme sorunu

memurchan34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhabalar jailbreak ailesi i7 plus 11.2.6 uncover sorunum appstore da bi uygulama indirmek istediğimde “bitti /yeniden dene “ şeklinde çıktığı gibi mevcut uygulamalara gelen güncellemeyide yapamıyorum cydia dan app admin appstore ++ bunları kaldırdım icleaner pro dan da temizlik yaptım nafile bilen yardımcı olur mu ??? Çözüm ???

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Appstore++ tweakını yükleyip tekrar deneyin.

neosoul

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Adsız.jpg
aynı sorun bende de var xsmax cihazımda uncover yuklu iken sorun duzelir diye reboot ettim fakat simdi uncoverde yuklenmiyor uygulamada yukleyemiyorum itunes ile baglanınca boyle bir hata alıyorum ne yapmam lazım telefonu sıfırla desem guncelleme yapar mı ?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Neyden olabilir denedin mi çözüm olarak
Mesaj düzenlendi:

Denedim aynı başkan
Appadmin ve appstore++ tweaklarını kaldırdıktan sonra icleaner içerisinden ayar dosyalarını silin ve icleaner ile temizle yapın
Daha sonra filza içerisinden root kısmında tweakların ismi ile arama yaparak kalan tweak uzantılarını temizleyin.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Ekli dosyayı görüntüle 15557
aynı sorun bende de var xsmax cihazımda uncover yuklu iken sorun duzelir diye reboot ettim fakat simdi uncoverde yuklenmiyor uygulamada yukleyemiyorum itunes ile baglanınca boyle bir hata alıyorum ne yapmam lazım telefonu sıfırla desem guncelleme yapar mı ?
Jb yapılmış bir cihaz (jb cihazdan kaldırılmadan) ayarlardan sıfırlama yapılırsa elma da kalır ve sürüm güncellemek zorunda kalırsınız ve hali ile jb yi unutun.
Uncover malum eskisi gibi çoğu yerden yüklenemiyor artık (3utools veya site üzerinden yüklemeyi deneyin).

neosoul

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Jb yapılmış bir cihaz (jb cihazdan kaldırılmadan) ayarlardan sıfırlama yapılırsa elma da kalır ve sürüm güncellemek zorunda kalırsınız ve hali ile jb yi unutun.
Uncover malum eskisi gibi çoğu yerden yüklenemiyor artık (3utools veya site üzerinden yüklemeyi deneyin).
3utools ilede siteden de denedim yuklenmiyor unc0ver 🥺

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
3utools ilede siteden de denedim yuklenmiyor unc0ver
Konu linkinde bulunan yöntemi deneyin.

karaserhat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Aynı sorun bende de var dün akşam tespit ettim. Repovision ile unc0ver' ı imzalarken bir anda unc0ver silindi. Bu arada sadece app store değil, ipa arşivimden de bir şey yükleyemiyorum, unc0ver' da hiçbir platformda yok ve ne yazık ki cihazımı restart etmek zorunda kaldım.
Apple' dan kaynaklanmıyor bence 12.4 sürümde farklı hesapla jb olmayan cihazlarda güncelleme ve yükleme yapabiliyorum. Onlara sorarsan vereceği yanıt sürüm güncelleyin sonra tekrar deneyin olacaktır.

odiyy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
dün aynı sorun bende vardı (iphone x 13.2.3 chekra1n jailbreakli) hiçbir şey fayda etmeyince telefonu 13.3 e güncelleyerek çözebildim. Şimdi burdaki şikayetleri görünce sorunun Apple kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

karaserhat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Kesinlikle apple kaynaklı bir çakallık. Bütün ipa arşivim telefonda kaldı 13.3' e geçsem kaybederim diye düşünüyorum o yüzden unc0verla jb yapıp yedek aldıktan sonra geçerim 13.3' e sonra jb beklerim.

sempozyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Ben ip 8 plus 11 3 1 sürümü uncover kullanıyorum gayet sorunsuz appstore güncelleme indirme sorunsuz bence jb için en iyi sürüm 11 3 1 ios 12 bile jb ye tam uyumlu değil tweak desteği az

finchello

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Xs Max ve İpad cihazlarım 12.4 uncover ve ikisindende ne uygulama indirebiliyorum ne güncelleme yapabiliyorum appstore üzerinden. 2 gündür ara ara uğraşıyorım fakat çözüm bulamadım. Geşişme var mı bildiğiniz?

brnoali

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bende de aynı sorun yaşanmıştı imzalar kapanmadan biran önce 13.3 sürümüne getirilip jailbreak yapılması kanaatindeyim.Bunlar hep apple'ın başının altından çıkıyor ya hadi hayırlısı

gibilir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Genel sorun sanırım aynı şekilde güncelleme yapılamıyor.

memurchan34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Aynen tweaklerle alakalı sanmıştım ilkin ama alakası yokmuş bunun altında başka bişi var
Mesaj düzenlendi:

Appstore dan bişi indirilemediği gibi güncelleme de yapılmıyor farklı şeyler denedim sorun geçmedi araştırmaya devam ediyorum bende bişiler bulan paylaşsın çözüm olarak

karaserhat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hiç uğraşmayın sıfırlayıp aynı sürümde kalarak yedekten geri yükleyip hayata devam edin.

jakin33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
dün aynı sorun bende vardı (iphone x 13.2.3 chekra1n jailbreakli) hiçbir şey fayda etmeyince telefonu 13.3 e güncelleyerek çözebildim. Şimdi burdaki şikayetleri görünce sorunun Apple kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Aynı sorun bendede vardı hatta şunu deneyin bir uygulama silin tekrar kurdurmuyor entrasan 12.4 den 13.3 versiyonun güncelledim İphone 7 Plus telefonum. İlk benden kaynaklı diye düşündüm ama sanırım apple jailbreak önüne geçmek için birşey deniyorlar :H

odiyy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Aynı sorun bendede vardı hatta şunu deneyin bir uygulama silin tekrar kurdurmuyor entrasan 12.4 den 13.3 versiyonun güncelledim İphone 7 Plus telefonum. İlk benden kaynaklı diye düşündüm ama sanırım apple jailbreak önüne geçmek için birşey deniyorlar :H

aynen ben twitter in uygulamasını silmiştim deneme yaparken sonra geri yükleyemedik, checkra1in varken bunların jailbreak a bir zararı yok da (çoğu telefon için) uğraştırıyorlar insanı :D

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
*AppStore kaynaklı bir sorun değil*

—App Admin kullananlar (12.1.2 ve altı) tekrar App Admin yüklesinler...

—Appstore++ kullananlar aynen yukarda yazılanları yapsınlar...

— Jailbreak deaktif > AppStore çıkış/giriş yapsınlar

— Jailbreak aktif “Cydia Substrate” tekrar yükleme yapın

—Ext3nder veya ReProvision kullanıyorsanız aynı hesap ile , o her iki araçtan (hesabınızdan) çıkış yapın...

— telefon ayarlarını JB deaktif modunda silebilirsiniz..
Not: sadece tel. Ayarlarını “ İÇERİK” değil!!

—son çare sıfır bir kurulum yapmak

*ben denedim ve sorunsuz güncelleme ve yükleme yapıldı+

Türkiye AppStore alakalı bir hata’da duymadım...

defjeam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
*AppStore kaynaklı bir sorun değil*

—App Admin kullananlar (12.1.2 ve altı) tekrar App Admin yüklesinler...

—Appstore++ kullananlar aynen yukarda yazılanları yapsınlar...

— Jailbreak deaktif > AppStore çıkış/giriş yapsınlar

— Jailbreak aktif “Cydia Substrate” tekrar yükleme yapın

—Ext3nder veya ReProvision kullanıyorsanız aynı hesap ile , o her iki araçtan (hesabınızdan) çıkış yapın...

— telefon ayarlarını JB deaktif modunda silebilirsiniz..
Not: sadece tel. Ayarlarını “ İÇERİK” değil!!

—son çare sıfır bir kurulum yapmak

*ben denedim ve sorunsuz güncelleme ve yükleme yapıldı+

Türkiye AppStore alakalı bir hata’da duymadım...
Hepsini tek tek denedim olmadı
Mesaj düzenlendi:

Hiç uğraşmayın sıfırlayıp aynı sürümde kalarak yedekten geri yükleyip hayata devam edin.
Bunu nasıl yapabilirim telefonu sıfırladıktan sonra yedekten nasıl yükleyeceğim
Mesaj düzenlendi:

Hepsini tek tek denedim olmadı
Mesaj düzenlendi:

Bunu nasıl yapabilirim telefonu sıfırladıktan sonra yedekten nasıl yükleyeceğim hatta adım adım söylerseniz çok iyi olur daha önce jbli telefon sıfırlamadım

Son düzenleme:

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@defjeam

•Forumda hiç araştırma yapmıyorsunuz ve aynı sorular defalarca farklı yerlerde soruluyor*

*Site içinde Arama motorunu kullanmak faydalıdır*

defjeam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
@defjeam

•Forumda hiç araştırma yapmıyorsunuz ve aynı sorular defalarca farklı yerlerde soruluyor*

*Site içinde Arama motorunu kullanmak faydalıdır*
Baktım ama tam olarak emin olamadım doğru adımlar mı diye önyargılı olmayın. Ayrıca jailbreak kaldırma haricini merak ediyorum kaldırdıktan sonra telefonu yedekleyip içeriği sıfırlamı diyeceğim ?

Tips
Tips
Üst Alt