Neler yeni

Apple'ın Bilinçli Yazılım Güncelemeleri

EmirS.

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Öncelikle Merhaba JailbreakTR Okurları / Yazarları

Özet en alt kısımda

Bu sohbette Sizlere IOS Sürümlerinin Jailbreakı Bıraktırma Çabası Ve Tamamen Ortadan Kaldırılması Hakkında Bilgileri Vericeğim

Öncellikle İlk IOS Sürümlerini Göz önüne alalım;Kolay Jailbreak işlemi ve az tweak çok tweak önemli değildi. Apple yeni farkettiği için Üzerinde Durmadı,
Ta ki Ortaya Jay Freeman [Saurik]'in Yayımladığı Cydia IOS içeren cihazları modlamaya kapatılmış özellikleri açmaya yarayan o ihtişamlı mağaza
Apple defalarca güncellemelerle hem jailbreak'i engellemeye hem de kullanıcılarına yenilikleri getirmeye devam etti. Ve hala ediyor ancak bir süre sonra
Günümüze Yakın zamanlarda hemen olmasa da bir şekilde jailbreak'i Cydia'yı telefonlara işlemeye devam ettiler.
İnsanlar illa ki bir açık bulup jailbreak Atma uygulamalarını halka arz ediyordu ios 7 den itibaren sırasıyla
Pangu,PPJailbreak,TaiG, ,Pangu, ve bunun gibi onlarca uygulama
Günümüzde ise IOS 10 /32-bit 64bit cihazlar için Helix ve DoubleH3lix IOS 11 için ise Electra

Ancak Farkındamısınız Bilmiyorum Ama IOS 11 de Çoğu Electra Kullanıcısı Şikayetçi 10 Tane Tweak Yükledim Telefon Donuyor Kasıyor Hata Veriyor
Yüklenmiyor ve bunun gibi binlerce şikayet.
Diğer Yandan ise Güncelleme Almamış IOS larda IOS 10 da Kullanıcılar Gayet Memnun.
Telefonlara değil 10 20 Hatta 30 Tweak Yükleseler bile Telefon Durduk yere
Arıza açmıyor IOS Kolay kolay bozulmuyor Telefon Aynı Olmasına Rağmen sırf o IOS Sürümü Farklı Olduğu için Telefon Rahat Kullanılıyor.

Benim Düşüncem Apple'ın Bilinçli Yazılım Güncellemeleri dediğim kısımda tam burası
Apple Jailbreak'i Engelleyemeyince Telefonlardaki IOS Sadeliğini [IOS 10 ve altı] Kaldırıp
Aşırı Gereksiz Animasyonlu Ve boş Özelliklerle Dolu Bir IOS Sürümü Getiriyor [IOS 11 ve üstü]
Eski Kolay atılabilen ve Stabil Jailbreakler VS. Electra kısacası
Sakın yalnış anlamayın Electrayı Kötülemiyorum,Adamlar yapmış enazından ancak genede düşünceme göre apple'ın
Bu güncellemeleri Sayesinde Artık pek bir faydası olmuyacaktır. Parası olana 256lık 128lik iphona ipad vb. alabilene jailbreak gene olabilir.
Ancak normal kitleye göre jailbreak Bitiyor olsa bile faydası olmuyor.
Ben Kendim iPhone 5s ios 10.3.1 kullanıcısıyım hiç bir sıkıntım yok telefonla ancak
Forumda gördüğüm bir iphone 5s ios 11 kullanıcısının jailbreakten Şikayetçi Olduğunu görüyorum. Okuduğunuz için Teşekkürler.

Yazım Hataları Olabilir Elimden Geldiğince Düzeltmeye Çalışıyorum.

Özet; Eski IOSlardaki stabil jailbreak Yeni IOSlardaki Apple Sayesindeki Hatalı Jailbreak.

Son düzenleme:

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Bu sorunların tek nedeni Saurik’in Cydia ve Substrateyi hala güncellememesidir ;)

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Doğru tweaklerle stabil bir jailbreak kullanabilirsiniz. Aylarca iPhone 6 cihazımla sorunsuz sıkıntısız jailbreak kullandım 11.1.2 sürümünde.. Önemli olan hangi tweakleri kullandığınız. Şu anda da gram sorun yaşamadan jailbreak kullanıyorum ve gayet de memnunum. Tabii ki Saurik Cydia ve Substrate i güncellerse stabillik adına çok ama çok büyük bir gelişme olur..

Nasıl diyecek olursanız; mevcut Cydia hala iOS 11 getirilerini karşılamayan geçiçi olarak uyumlu hale getirilmiş bir sürüm. Güncellenmesi durumunda tam uyumlu gale gelecek ve paket yüklemeleri, sistem ile uyumluluğu da olacağından çok daha asağlam ve stabil olacaktır. Farkındaysanız Cydia alternatifi daha 1 tane uygulama yok ve Cydia az-çok değişikliklerle 10 yıldır kullandığımız bir program.. Bu ölçekte ufak değişiklikleri eğer iOS a yapsaydınız onu bile kullanamazdınız şu anda ;)

Sözün özü.. Electra aslında stabil.. Önemli olan hangi tweakleri kurduğunuz :okay:

rafref

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iPhone x da sorun yaşamama sebebim coolstarın bu telefonu kullanması.😂😂

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Elctra stabil nasıl denebilirki anlamıyorum. electra yüzünden jb gelip gitti. Sürümü bile kurtaramadım. Cihaz kendini safe moda atmadı. Bir iki hafta daha uğraşıp stabil jb yapabilirlerdi final sorunsuz olur diye yükledik. Bu jailbreakta safe moduna asla girmedi ilk electra sürümünde cihazım... Yanlış tweakı kaldırsamda düzelmedi 64 bit pcim olsaydı tekrar restore ederdim gerçi. 2,3 haftada tweakların (Coolstar's substrate, önemli tweaklar vb ) güncellenmesini beklemek electra ipasının bir iki güncelleme almasını beklemek doğru olurdu, şuan ios 11.4 jb hazırlığı yapılıyor. İos 11.4.1 de beklemenizi öneririm. Ben şahsen jb çıksa bile hemen yüklemeyeceğim.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Şu an iPhone 7 kullanıyorum ve 11.1.1 jailbreak’inden daha stabil jailbreak kullanıyorum 11.3.1 ile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Şu an iPhone 7 kullanıyorum ve 11.1.1 jailbreak’inden daha stabil jailbreak kullanıyorum 11.3.1 ile

Hiç belli olmaz ufak bir tweak yüzünden gidebilir cihaz çok dikkatli olmak lazım, max 5 tweak kullanmak lazım şuanlık.

EmirS.

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Doğru tweaklerle stabil bir jailbreak kullanabilirsiniz. Aylarca iPhone 6 cihazımla sorunsuz sıkıntısız jailbreak kullandım 11.1.2 sürümünde.. Önemli olan hangi tweakleri kullandığınız. Şu anda da gram sorun yaşamadan jailbreak kullanıyorum ve gayet de memnunum. Tabii ki Saurik Cydia ve Substrate i güncellerse stabillik adına çok ama çok büyük bir gelişme olur..

Nasıl diyecek olursanız; mevcut Cydia hala iOS 11 getirilerini karşılamayan geçiçi olarak uyumlu hale getirilmiş bir sürüm. Güncellenmesi durumunda tam uyumlu gale gelecek ve paket yüklemeleri, sistem ile uyumluluğu da olacağından çok daha asağlam ve stabil olacaktır. Farkındaysanız Cydia alternatifi daha 1 tane uygulama yok ve Cydia az-çok değişikliklerle 10 yıldır kullandığımız bir program.. Bu ölçekte ufak değişiklikleri eğer iOS a yapsaydınız onu bile kullanamazdınız şu anda ;)

Sözün özü.. Electra aslında stabil.. Önemli olan hangi tweakleri kurduğunuz :okay:
Doğru Tweaklerle stabil olabiliyor ancak önümüze gelen beğendiğimiz güzel tweakleri kullanamayabiliyoruz anlatmak istediğim tam olarak işlevsel halde değil ios 10 ile karşılaştırmaya çalıştım hocam :D iphone 6 ios 11 cihaz ile aynı tweaki 5s ios 10 da kullandım ikiside açtı ancak electra şuan doubleh3lix ve konuda yazdığım jailbreaklar gibi stabil değil demek istiyorum görüşünüze saygı duyuyorum benimki sadece bir teori
Mesaj düzenlendi:

Elctra stabil nasıl denebilirki anlamıyorum. electra yüzünden jb gelip gitti. Sürümü bile kurtaramadım. Cihaz kendini safe moda atmadı. Bir iki hafta daha uğraşıp stabil jb yapabilirlerdi final sorunsuz olur diye yükledik. Bu jailbreakta safe moduna asla girmedi ilk electra sürümünde cihazım... Yanlış tweakı kaldırsamda düzelmedi 64 bit pcim olsaydı tekrar restore ederdim gerçi. 2,3 haftada tweakların (Coolstar's substrate, önemli tweaklar vb ) güncellenmesini beklemek electra ipasının bir iki güncelleme almasını beklemek doğru olurdu, şuan ios 11.4 jb hazırlığı yapılıyor. İos 11.4.1 de beklemenizi öneririm. Ben şahsen jb çıksa bile hemen yüklemeyeceğim.
Size katılıyorum konuyuda bu yüzden açtım aynı şekilde bir sorun yüzünden iphone 6 ios 11 cihaz gitti safe moda almadığı gibi telefon bile açılmadı 11.4 şuan abim kullanıyor telefonu.

Doğu

Emektar
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 5S
İos 10.2ye sanki kafama göre tweak kuruyorum.

Sıfır sıkıntı 🤔

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Hiç belli olmaz ufak bir tweak yüzünden gidebilir cihaz çok dikkatli olmak lazım, max 5 tweak kullanmak lazım şuanlık.
Yok hocam 5 tweak kuracağıma gider 12 betalarını denerim 5 tweakten fazlasını sunuyor

volcy123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Hatalar Olabilir Kusura Bakma Kardeşim. Fikri Anla Yeter.
Suan 23 adet tweak kurulu 11.3.1 de ne kasma ne baska birsey var.Apple guvenlik aciklarini her yeni ios surumunde gerek bug bounty gerekse kendi muhendisleri olsun dahada azaltarak ilerliyor Apple in politikasina gore olmasi gereken bu zaten kullaniciya guvenli bir os sunmak istiyorlar.Bir de su gercek var her zaman bir guvenlik acigi olacak ios da asil onemli olan o acigi para amaci gutmeyip halk ile paylasabilecek kisiler .O dedigin ios11 de sikayet edenler neyi kurup neyi kurmamasini bilmeyen kisiler, tutup da uyumsuz tweakleri yuklerse elmada da kalir loopta da.@gokmenecer in de dedigi gibi saurikin subsrateyi guncellemesine bakar hersey, ki suan gayet stabil.

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Güzel beyin fırtınası oldu. Hiçbir araç eski Jailbreak'in tadını vermiyor, haklısın. @Doğu'nun dediği gibi kafana göre Tweak kurabiliyorsun.

Suan 23 adet tweak kurulu 11.3.1 de ne kasma ne baska birsey var.Apple guvenlik aciklarini her yeni ios surumunde gerek bug bounty gerekse kendi muhendisleri olsun dahada azaltarak ilerliyor Apple in politikasina gore olmasi gereken bu zaten kullaniciya guvenli bir os sunmak istiyorlar.Bir de su gercek var her zaman bir guvenlik acigi olacak ios da asil onemli olan o acigi para amaci gutmeyip halk ile paylasabilecek kisiler .O dedigin ios11 de sikayet edenler neyi kurup neyi kurmamasini bilmeyen kisiler, tutup da uyumsuz tweakleri yuklerse elmada da kalir loopta da.@gokmenecer in de dedigi gibi saurikin subsrateyi guncellemesine bakar hersey, ki suan gayet stabil.
Benim cihazda da 23'den fazla Tweak kuruluydu ve Electra ilk çıktığından beri, sorunsuz kullanıyordum. (@gokmenecer hocamın kullandığı gibi)
Şikayet edenler, ilk defa Jailbreak kullanan kişiler olabilir fakat ben de sıfırlayıp temizden kurayım derken elma'da kaldı, aynı Tweakleri, aynı Repo'lardan eskiden kurduğum gibi kurmuştum halbuki. Bunu ne yapacağız? :) Electra'da her şey an meselesi, kalmak ya da kalmamak.

EmirS.

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hatırlatıyım yalnız kardeşim onu yayınlamak isteyenlerde senin deyişinle para gütmeyip halk ile paylaşanlar değil aldıkları bağışı görmedin galiba electranın benim anlatmak istediğim olay zaten appleın güvenliği arttırıp jailbreakçilerin işini zorlaştırması ama ayrıcada normal ios kullanıcılarını ki onlara jailbreakçilerde dahil oluyor yardım ediyor orda ki ironik olayı anlaman lazım ben apple'a laf sokmadım :D stabillik konusunda ise kendi fikrimi sundum sadece destekleyende var desteklemeyende iyi akşamlar.

Erol.K

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
O risk her sürümde ve tel modelinde var.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

volcy123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Hatırlatıyım yalnız kardeşim onu yayınlamak isteyenlerde senin deyişinle para gütmeyip halk ile paylaşanlar değil aldıkları bağışı görmedin galiba electranın benim anlatmak istediğim olay zaten appleın güvenliği arttırıp jailbreakçilerin işini zorlaştırması ama ayrıcada normal ios kullanıcılarını ki onlara jailbreakçilerde dahil oluyor yardım ediyor orda ki ironik olayı anlaman lazım ben apple'a laf sokmadım :D stabillik konusunda ise kendi fikrimi sundum sadece destekleyende var desteklemeyende iyi akşamlar.
Sen bug bounty den alinan parayla bir kiyasla o para devede kulak kalir.1000 dolar para bizim paramizla degerli onlara gore pek bir meblag degil.Benim anlatmak istedigim bu islerle ugrasan olsun o aciklar hep orda olacaktir.pngu taig luca vs nin bagis topladigini gormedim.misal j levin bu isi sirf hobi olarak yaptigini parayla isinin olmadigini belirtti ki kendisi coolstardan once remount r/w fixini yapmisti.alibaba, keenlab vb gruplar aciklari para icin degilde hayrina yapiyorlar olsalardi suan bu konu hakkinda konusuyor olmazdik ;)

@veyselfurkan elma da hic kalinmamis bir jb varmi hocam :) o riskin olmadigi jb mi var allasen.

Son düzenleme:

EmirS.

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Sen bug bounty den alinan parayla bir kiyasla o para devede kulak kalir.1000 dolar para bizim paramizla degerli onlara gore pek bir meblag degil.Benim anlatmak istedigim bu islerle ugrasan olsun o aciklar hep orda olacaktir.pngu taig luca vs nin bagis topladigini gormedim.misal j levin bu isi sirf hobi olarak yaptigini parayla isinin olmadigini belirtti ki kendisi coolstardan once remount r/w fixini yapmisti.alibaba, keenlab vb gruplar aciklari para icin degilde hayrina yapiyorlar olsalardi suan bu konu hakkinda konusuyor olmazdik ;)
Haklısın Kardeşim sende. :D

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus

Admin ben tweak yüklemediğim halde safe mode atıyor futurerestore yaptım yinde safe atıyor 2 saat olmasa 3 saat sonra telefon la uğraştığımda safe atyor bu sorunu çözümünde yok
Not: bu yazı yazarkende safe mode atı yeminle
1C4CA1E4-C844-46A2-B6D5-5C9C156CB5D0.png

Son düzenleme:

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Saurike gerek var mı ki artık ? Jb yapması ölüm oldu ama şuan da çok memnun şekilde kullanıyorum. Bi kaç hata verince üstteki arkadaşın attığı resim ile aynı hata veriyor hemen en son yüklenen tweakı kaldırıp sorunu çözebiliyorsun. Yoksa ben her jb’de elmada kalırdım. Bunda Allah’a şükür bir sorun yaşamadım. İleride ne olur bilemem de ben şimdilik memnunum 😂😂

Admin ben tweak yüklemediğim halde safe mode atıyor futurerestore yaptım yinde safe atıyor 2 saat olmasa 3 saat sonra telefon la uğraştığımda safe atyor bu sorunu çözümünde yok
Not: bu yazı yazarkende safe mode atı yeminle
Ekli dosyayı görüntüle 5122

Home tuşuna bas en son yüklediğin tweakı kaldır.

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Saurike gerek var mı ki artık ? Jb yapması ölüm oldu ama şuan da çok memnun şekilde kullanıyorum. Bi kaç hata verince üstteki arkadaşın attığı resim ile aynı hata veriyor hemen en son yüklenen tweakı kaldırıp sorunu çözebiliyorsun. Yoksa ben her jb’de elmada kalırdım. Bunda Allah’a şükür bir sorun yaşamadım. İleride ne olur bilemem de ben şimdilik memnunum 😂😂

Home tuşuna bas en son yüklediğin tweakı kaldır.
Hocam yazı iyi okudunmu tweak yüklemediğim halde safe mode atıyor sadece cercube for YouTube yüklüyorum siliyorum başka bir tane yüklüyorum yine aynı

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hocam yazı iyi okudunmu tweak yüklemediğim halde safe mode atıyor sadece cercube for YouTube yüklüyorum siliyorum başka bir tane yüklüyorum yine aynı

Hee kusura bakma ya. Forumda millet tweak yükleyince böyle hata alıyor diye görmeye alışınca aynısı oldu sandım. 😁

IgniteFun sitesinden kur electrayı bir de.

Şu linkten mp bir şey olanı indir.

Tips
Tips
Üst Alt