Neler yeni

Apple Music Ödeme Hatası

tolgasnigga

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
üyelik almak istiyorum bütün bilgilerimi doğru girmeme rağmen böyle bir problemle karşılaşıyorum çözümü nedir ?

crimeboss

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Ön ödemeli kart mı kullanıyorsun ?
Apple destek ile iletişime geçebilirsin.

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Kart bilgileriniz doğruysa;
Kartın içerisinde 4.5 TL para olması gerekmektedir.
Kartı onaylamak için hesaptan 4.5 TL çekilir ve anında hesabınıza geri yatırılır.
Ayriyeten kartınızın internette harcamaları için açılması gerekmekte,ama siz kartınızdan zaten başka yerlerde harcama yapılabildiğinizi söylemektesiniz,o halde kartta 4.5 TL yoktur sanırım...
Bunların dışında hala kabul edilmediyse Apple'a borcunuz var demektir.
Eski veya yeni Apple hesabınızda ne kadar borcunuz var öğrenin,örnek veriyorum 100 TL borcunuz var ise kartta 100 TL olması gerekmekte.100 TL'yi çeker ve kartı onaylar.
Bunlar sorununuzu çözmezse boş yere bankanızı aramayın çünkü internet harcamalarına kartınız zaten açıksa yapılabilecek bişey yok.
Apple'dan arama talebi isteyin ve sorunu onlara sorun.

tolgasnigga

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Kart bilgileriniz doğruysa;
Kartın içerisinde 4.5 TL para olması gerekmektedir.
Kartı onaylamak için hesaptan 4.5 TL çekilir ve anında hesabınıza geri yatırılır.
Ayriyeten kartınızın internette harcamaları için açılması gerekmekte,ama siz kartınızdan zaten başka yerlerde harcama yapılabildiğinizi söylemektesiniz,o halde kartta 4.5 TL yoktur sanırım...
Bunların dışında hala kabul edilmediyse Apple'a borcunuz var demektir.
Eski veya yeni Apple hesabınızda ne kadar borcunuz var öğrenin,örnek veriyorum 100 TL borcunuz var ise kartta 100 TL olması gerekmekte.100 TL'yi çeker ve kartı onaylar.
Bunlar sorununuzu çözmezse boş yere bankanızı aramayın çünkü internet harcamalarına kartınız zaten açıksa yapılabilecek bişey yok.
Apple'dan arama talebi isteyin ve sorunu onlara sorun.
borcu nerden kontrol ediyorum hocam

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
borcu nerden kontrol ediyorum hocam
Ayarlar > iTunes ve AppStore > Apple Kimliği > Apple Kimliğini Göster > Satın Alma Geçmişi'ne girin.
Beklemede gözüken bir fatura varsa borcu ödenmemiş veya faturalandırma henüz yapılmamıştır.
Beklemede olan faturanın ücretini kartınıza yatırın.
Eğer beklemede bir fatura gözükmüyorsa diğer Apple hesaplarınıza bakın.
Hangi Apple hesabınızda borç varsa o Apple hesabına kartı ekleyin.Sonrasında eski hesabınıza geçiş yaparsınız.
Eğer borcunuz yoksa Apple'dan arama talep edebilirsiniz.

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Arkadaşların önerileri dahilinde sonuca varamazsanız başka bir kart deneyin hocam.

Bende de VakıfBank banka kartı var hiçbir şekilde kabul etmiyor kartı. Enpara’nın banka kartını kabul ediyor.

Başka kartta denemek çözüm olabilir.

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşların önerileri dahilinde sonuca varamazsanız başka bir kart deneyin hocam.

Bende de VakıfBank banka kartı var hiçbir şekilde kabul etmiyor kartı. Enpara’nın banka kartını kabul ediyor.

Başka kartta denemek çözüm olabilir.
Hocam gerçekten ilk defa sizden duydum.
Apple ödeme olarak mastercard , visa ve american express kullanıyor.
Ben mastercard olan garanti kartımla Apple Store'da harcama yapabiliyorum.
Kısa bi araştırma yaptım vakıfbank kartlarında troy,mastercard ve visa var.
Sizin kartınızın üzerinde hangisi yazıyor?
Tahminimce troy olduğu için olmuyor olabilir çünkü aklımdan başka bir şey geçmemekte.
Troy Türkiye'ye ait , Türkiyede kart ile ödemelerinizde sıkıntı çıkartmaz,hepsiburada vs. Türk şirketlerindede sıkıntı çıkartmaz ama yurtdışında ve yurtdışına bağlı şirketlerde sıkıntılı olabilir.

Ayriyeten vakıfbank sanal kart özelliği var,eğer kartınız troy olduğu için olmuyorsa sanal kart oluşturarak bu sorunu aşabilirsiniz.Sanal kart büyük ihtimal visa veya mastercard olarak gelecektir.

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Hocam gerçekten ilk defa...
Troy değil hocam. Visa. Enpara'nın kartıda Visa ancak ek olarak altında da Debit yazıyor. İlginç olan Apple hariç her yerde Vakıf'ın kartını kullanabiliyorum. Netflix olsun DigitalOcean olsun birçok şirkette.

Apple bir türlü kabul etmiyor kartı.

tolgasnigga

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Troy değil hocam. Visa. Enpara'nın kartıda Visa ancak ek olarak altında da Debit yazıyor. İlginç olan Apple hariç her yerde Vakıf'ın kartını kullanabiliyorum. Netflix olsun DigitalOcean olsun birçok şirkette.

Apple bir türlü kabul etmiyor kartı.
ben spotify’da da hata aldım ama aliexpress, n11 gibi sitelerden alışveriş yapabiliyorum

Tips
Tips
Üst Alt