Neler yeni

Apple kimliği çalınması

BreWerS

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bugün App Store'a girdim ve bir uygulama indirmek istedim. O an Apple, şifremi girmemi istedi normalde Touch ID ile giriş yapabiliyordum "Touch ID neden sormadı ki?" deyip şifreyle gireyim dedim. Bi baktım şifre yanlış uyarısı verdi. Ayarlar kısmına girdiğimde ise "Apple kimliği güncel değil" uyarısı çıktı şifreyi unuttum vs. dedim oradan adımları takip ettim sonrasında "hesap kurtarma devam ediyor" şeklinde pencere çıktı. "Durum bilgisi 23 saat içinde hazır olacak devam ederseniz kimliğinizi doğrulamak için diğer mevcut bilgileri kullanacağız" dedi. Şu an bekliyorum hesabı alabilir miyim sizce? Çoğu bilgilerimi biliyorum telefon numaram vs. apple kimliğine kayıtlı. İlginç olanı da hesabım gerçekten çalındıysa mail üzerinden "şuradan giriş yapıldı veya şifreniz değiştirildi" gibisinden bi uyarı karşıma çıkmadı. Ne zaman hesabıma giriş yapsam bu uyarı mailime gelirdi.

Cihazım Jailbreak'li herhangi kötü amaçlı bi repo kullanmıyorum. Tavsiye ettiğiniz repoları kullanmaktayım. Bundan 3-4 ay önce civarı Jailbreak aracının ipasını Unc0ver sitesinden yükledim ve bu konudaki araçla ipa'yı, Apple kimliği ile mecbur giriş yaparak imzaladım. Sonrasında zaten Unc0ver'ı, hep ReProvision kullanarak imzayı devam ettirdim. Sizce Sideloadly den kaynaklı bi durum olabilir mi? başka aklıma bir şey gelmedi. Şu an 23 saat içinde durum bilgisi hazır olacağı söyleniyor hesabı kurtarabilir miyim arkadaşlar? Eğer gerçekten Sideloadldy ile ilgili bi durumsa bu tür imza yapan araçlar baya bi tehlikeli olabilir belki..

Görselde kullandığım repolarımın hepsi mevcut. Tweakler de en popüler olanları kullanıyorum.

1.jpg2.jpg

Baz_X_0

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Her Hangi Çalıntı söz konusu Olamaz. appStore Üzerinden uygulamaların öyle yetkileri yok.

Tips
Tips
Üst Alt