Neler yeni

Apple Destekle Sorun Yaşayan Oldu Mu?

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhaba,gerçekten merak ediyorum hiç Apple Destek hattını aradığınızda sorununuzu çözemedikleri oldu mu?

Enliron

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Genius Bar'da arızalı olan telefonumu bu arızalı değil diye tekrar bana vermişlerdi. 2 ay sonra tekrar gittiğimde donanımsal sorun varmış cihazda diyip yenisini verdiler :)
Apple Destek ilede sorunum çözüme kavuşmayınca Genius Bar randevusu oluşturma yoluna gidilmişti en son.

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ben çağrı merkezini sormuştum
Turkcell kullandım,Türk Telekom kullanıyorum ve çağrı merkezini aradığımda bilgisiz bir çok kişiyle karşılaşıyorum.Beni bilgili birine aktarmak yerine hatta bekletip takım liderine sorup cevap veriyor,başka bir sorum olduğunda yine bekletiyor görüşme böyle devam ediyor
10 dakika görüştüysem bir buçuk dakikası müşteri temsilcisine bağlanmak,7 dakikası müşteri temsilcisinin bekletmesi geri kalan bir buçuk dakikası ise bilgi vermesiyle geçiyor
Apple Destek ile çok konuşmadım (Apple çok sorunu olan bir cihaz değil diye belki de) ama 3 senelik iPhone kullanıcısı olarak kendi cihazım için 5 görüşme arkadaşlarım içinde 1-2 görüşme yapmışlığım var.
Hiçbir zaman bilmediği konu hakkında beni bekleten kişilerle karşılaşmadım.
Çoğu zaten bilgili ama mesela ödeme ile ilgili bir sıkıntım olmuştu ve sorunu dahi dinlemeden ben sizi yönlendiriyorum dedi ve ödeme konusuna bakan müşteri temsilcisine yönlendirdi beni.
Bunu herhangi bir çağrı merkezinde göremezsiniz.
Sizin güvenliğiniz için kim olduğunuzu teyit etmek amacıyla zamanınızı çalar,sonrasında konuyu dinler ve eğer gerçekten iyi birisiyse sizi çağrıda bekletmez ve yönlendirir.Eğer kendini her şeyle ilgilenebileceğini sanan biri ise zamanınızı çalmaya devam eder.Eğer sizi aktarırsa tekrar bağladığı kişide kim olduğunuzu teyit etmek için size sorular sorar vee kafanız şişer.

Apple'da faturalandırmayla ilgili sorunum vardı.
Karşımdaki müşteri temsilcisinin bana aktardığı bilgi ise faturalandırmayı manuel olarak yapamayacağı,Apple'ın otomatik yaptığıydı.Ben ne yapacağım diye sorduğumda ise "Elimizden bir şey gelse sizi asla mağdur etmeyiz,ama şuanda zaten uygulama indirme/güncellemeyle ilgili bir problem yaşamamaktasınız.Faturalandırma en yakın zamanda yapılacaktır yoksa sizi kardeşiniz olarak mağdur etmem evellah."
dedi :) Ciddi ciddi böyle yakın konuşması beni tatmin etti.
Sorunumu çözmese dahi görüşmeden verim aldım.
Bu arada aradıktan 2 saat sonra faturalandırma olmuştu :)

Hani bu Apple düşmanları var ya,gerçekten masaya iPhone'u koymak için aldığımızı düşünenler hani
Hiçbir markadan böyle destek alamazlar :)
Apple'ı seviyorum

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Apple destekte ben sorun yaşadım maalesef sorunumu anlattım sizce sorumlu ben miyim diyorum hayır diyor. Ben mağdurmuyum diyorum evet diyor. O zaman yardımcı olun diyorum yardımcı olamıyorum diyor. 1 saat dertleştik ben dertlerimi anlattım sağolsun dinledi ama çözüm sunamadı vedalaşıp kapattık.

67MustanG

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ben bugün aradım çünkü faturamda hiçbir aboneliğim olmamasına rağmen 17.85 ₺ İtunes Store harcaması görünüyordu. Bir önceki kullandığım Apple Hesabımı ve şu an kullandığım hesabı kontrol edip 15 DK. içerisinde daha konuşma bitmeden bu arada 13.95 ₺ para iadesi gerçekleştirdiler...Kalan 4₺ Turkcell beyciğimin kesintisi :rocket: APPLE STORE ÜrÜN DEĞİŞİM DESTEK VS.. HER TÜRLÜ TEKNİK DESTEKDE ÜLKEMİZDE ÖZELLİKLE AÇIK ARA EN İYİSİ BENCE.

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Apple destekte ben sorun yaşadım maalesef sorunumu anlattım sizce sorumlu ben miyim diyorum hayır diyor. Ben mağdurmuyum diyorum evet diyor. O zaman yardımcı olun diyorum yardımcı olamıyorum diyor. 1 saat dertleştik ben dertlerimi anlattım sağolsun dinledi ama çözüm sunamadı vedalaşıp kapattık.
Hocam en azından size mağdur olduğunuzu söylemiş,yardımcı olamayacağınıda belirtmiş.Bunu hiçbir kimse yapmaz.Mutlaka sizden oluştuğuna dair yalanlar atarlar.
Ben ellerinden bişey geliyorsa mutlaka yaptıklarına şahit oldum.Telefondan doğru verebildikleri maksimum hizmeti vermekteler.Bilmiyorum ama benim düşüncem Apple'ın Türkiye'deki en iyi çağrı merkezi olduğu yönünde :)

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Hocam en azından size mağdur olduğunuzu söylemiş,yardımcı olamayacağınıda belirtmiş.Bunu hiçbir kimse yapmaz.Mutlaka sizden oluştuğuna dair yalanlar atarlar.
Ben ellerinden bişey geliyorsa mutlaka yaptıklarına şahit oldum.Telefondan doğru verebildikleri maksimum hizmeti vermekteler.Bilmiyorum ama benim düşüncem Apple'ın Türkiye'deki en iyi çağrı merkezi olduğu yönünde :)
Kesinlikle öyle en iyi desteği yine de apple dan aldım. Beni dinledi konuyu anladı en azından bende onlara hak verdim zaten tek sorun mağduriyetin çözülmedi ama yine de canları sağolsun 😂

hs1987

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 10.5'
2013 yılından beri Samsung cep telefonu kullanıyorum (Note 3, Note 4, Note 8). Çok şükür bir problem yaşamadım ama yaşayan çevremin hiçbir sıkıntısı çözülmedi. sürekli garanti kapsam dışı yapıp muhattap bile olmadılar. Zaten Samsung kendi servisi yok. Sürekli teleservice vs. yerlerde yapılıyor cihazlar. Eşim iPhone kullanıcısı bir kaç kere problem yaşadık Apple Destek hemen çözüm sağladı. Aldığı parayı sonuna kadar hak ettiğini o anda anladım.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Benim kendileriyle aram baya iyidir :D
MacBook şarj olmayıp kapanmıştı ( ilk Mac'im olduğu için durumumu anlayın :) ) sabahın 8'inde arayıp sorunumu çözmüştü sağolsun

Tips
Tips
Üst Alt