Neler yeni

Apple Cihazlarını Eskitiyor İddiası?

Kontrol

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Apple'ın cihazlarını eskitmesi veya yavaşlatması hakkında ne düşünüyorsunuz?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Eğer son dönemdeki batarya durumundan bahsediyorsanız benim fikrim şöyle:
Bir telefonun temel işlevi iletişim kurmaktır. Bataryaların doğası gereği belirli bir kullanım sonrasında deforme olarak kapasite kaybı yaşarlar. Kayıp yaşamayan batarya/pil yoktur. Her güncelleme bir yenilik getirir örneğin iOS 6 ile iOS 7’yi karşılaştırmak istiyorum çok bariz farklar olduğu için. iOS 7 de çok büyük yenilikler geldi en basiti denetim merkezi. Bu basit bir ekran gibi görünse de aslında öyle değildir. O heran çalışmalı her an güncellenmelidir. Bütün bunların faturası işlemciye daha fazla iş bataryadan daha fazla güç çekilmesi olarak kesilir. Ancak güncellenen sistemin yanında donanım maalesef sabit kalıyor. Eski cihazlar bunu karşılamak için daha fazla işlemci gücü ve bataryadan güç gerektirir. Haliyle eskiye nazaran daha yavaş çalışmaya daha çabuk pilin bitmesi sorunları başlayacaktır. Pil eskidikçe sistem yenilendikçe arz ve talep dengesi birbirini karşılayamayacaktır. Bunun çözümleri güncellememek ya da talep’in daha az olması. Apple ikinci seçenekten yana oldu. Cihazın temel işlevi olan iletişim kurmayı uzun süre sağlamaya devam etmek için. Ama Apple bunu daha önceden kullanıcılara en uygun şekilde anlatması gerekiyordu.

Tips
Tips
Üst Alt