Neler yeni

Apple bazı modeller için ücretsiz tamir programını duyurdu

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Öncelikle bu konuyu yanlış yere açtığımın farkındayım. ilgili doğru yere konuyu açamadım çünkü “konu aç” butonu yok çıkmadı.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri için ücretsiz tamir programı başlattığını duyurdu.

Bende bunun üzerine ufak bi senaryo ekleyerek iletişime geçip ve herkesin merak ettiğ o 1-2 soruyu sordum 😉

Tamir sorgulama sayfası

203D47B3-6AA0-4B8B-831B-D9FB185A80C9.png617A59B3-4CD0-4551-8768-DAED80C17B35.jpeg88534ECA-14C1-4A38-8464-0EC48CFEAD85.pngB14A942A-CFB9-4E05-BA37-5261EEF81E59.pngE75698C5-C5E1-4D37-85DA-47CD1F23EED7.png4E4DFCA9-4CEF-4AA2-A9D6-5B9EB191387A.pngD6F6110B-9DC6-4BCE-8D39-620685740476.png046C71BD-2955-4A4E-B292-B2253C3EBFE2.png

Furkan_ata

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Neden sistematik bir şekilde bozulan bir telefonun 2 yıl garanti süresi dışında olan cihazlara destek sağlamıyorlar bu kadar düştümü apple bumu yani yeni nesil telefonları 10.000 üzeri satılıyor ve eski telefonlarınada daha fazla garanti vermiyorlar ben apple ın yaptığı yazılımsal yada donanımsal hatanın bedelini 2 sene içinde yaşamadım diye telefonu çöpe atmak zorundamıyım diye sorası geliyor insanın , yazık. zaten apple ın harddisk gibi bir donanımı samsungdan tedarik ettiğini öğrendiğimden beridir bi garip bakıyorum applecığıma ( dünya devisin ve zamanında ezeli rakibin samsung hem telefon üretip seninle bu pazarda yarışacak kadar güçlü hemde senden harddisk üretimini kesmiyor ) bi dur bi sor kendine ne hale geldik diye. :)

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Neden sistematik bir şekilde bozulan bir telefonun 2 yıl garanti süresi dışında olan cihazlara destek sağlamıyorlar bu kadar düştümü apple bumu yani yeni nesil telefonları 10.000 üzeri satılıyor ve eski telefonlarınada daha fazla garanti vermiyorlar ben apple ın yaptığı yazılımsal yada donanımsal hatanın bedelini 2 sene içinde yaşamadım diye telefonu çöpe atmak zorundamıyım diye sorası geliyor insanın , yazık. zaten apple ın harddisk gibi bir donanımı samsungdan tedarik ettiğini öğrendiğimden beridir bi garip bakıyorum applecığıma ( dünya devisin ve zamanında ezeli rakibin samsung hem telefon üretip seninle bu pazarda yarışacak kadar güçlü hemde senden harddisk üretimini kesmiyor ) bi dur bi sor kendine ne hale geldik diye. :)
Apple donanım üretmez tasarlar ve tasarladığı donanımı ürettirir. Bütün büyük şirketler aynı şeyi yapıyor ve yapması daha mantıklı ekonomik olarak.

brynos

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
çünkü zaten belirttikleri tarih döneminde üretilen cihazları geri çağırıyorlar o tarih donemindeki üretimde hata olduğu icin. o tarih doneminin en başı da 2 sene etmiyor zaten.hata da cihaz birden kapanip bi sure boyunca "hic bir sekilde" cihaza guc gelmemesi. gercekten boyle bi sorunun olduguna inanıyorsan git götür. eger ki sorun butun 6slerde olsaydı o zaman 2 seneyi geç 4 sene olsa yine de tamir sunuyorlar zaten.

Tips
Tips
Üst Alt