Neler yeni

[ANLATIM] Pil Detayları Menüsünün Yüklenmemesi Sorunu

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere iOS 13'te kullandığımız jailbreaklerde pil detaylarının yüklenmesinden sorumlu olan powerlogHelperd servisinin çökmesine sebep olan bir sorun mevcut. unc0ver jailbreak ile sorun yaşamayan kullanıcılar olabilir. Checkrain kullanıcıları bu durumdan daha fazla muzdariptir.

Bu problemin çözümü için epey uğraştım ve bulduğum bir kaynaktan faydalanarak problemi hallettim, haliyle sizlerle de paylaşmak istedim.

1- Filza'yı çalıştırın ve "/System/Library/LaunchDaemons" konumuna gidin.

2- Ardından orada "com.apple.jetsamproperties." ismi ile başlayan ve "Dxxx.plist" ile biten iki adet dosya göreceksiniz. "xxx" kısmında kullanılan telefona bağlı olarak bazı rakamlar yazar, iki tane olmasının sebebi ise her telefonun bildiğiniz üzere hem GLOBAL hem GSM versiyonları bulunmaktadır. Orada göreceğiniz iki dosya işte bu iki versiyonun dosyalarının da telefonunuzda bulunmasından kaynaklanmaktadır. Biz kendi telefonumuza uygun olanı düzenleyeceğiz.

3- Telefonunuza uygun olan ".plist" dosyasını bulmak için yapmanız gereken işlem ise;

a- adrese gidin.

b- Kendi telefonunuzu listeden seçin.

c- Sayfa aşağı kaydıktan sonra karşınıza gelen pencerede telefonunuzun ismi yazan başlığa tekrar tıklayarak detay sayfasına girin.

d- Telefonunuzdan Ayarlar>Genel>Hakkında>Model Numarasına bir defa dokunun ve sağda A1865 tarzında görünecek olan model numaranızı aklınızda tutun.

e- Siteye geri dönün ve ilgili görsele bakarak kendi Dxxx rakamınızı bulun.

Ekran Alıntısı.PNG

Görselde göründüğü üzere "D22AP" > "A1865" modelinin AP numarası ve "D221AP" > "A1901" modelinin AP numarasıdır.
Mesela benim telefonum iPhone X Global A1865 model ve düzenlemem gereken .plist dosyası com.apple.jetsamproperties.D22.plist

4- Modelinize karşılık gelen com.apple.jetsamproperties.Dxxx.plist dosyasını tespit ettikten sonra dosyaya tıklayın ve sekmeleri sıraya göre genişletin.

( Version4/Daemon/Override/com.apple.powerlogHelperd ) ilgili girdiyi bulduktan sonra yanında ki ( i ) düğmesine tıklayın.

5- Açılan pencerede "Add item ... " diyerek aşağıda ki kayıtları ekleyin.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

( Oluşturduğunuz kayıtların TÜRünün "Number" olmasına DİKKAT EDİNİZ!!! )

( Eğer "ActiveSoftMemoryLimit" kaydı sizde varsa ve değeri 25 ise dokunmayın, diğerini ekleyin. Numarası farklı ise 25 yapın, yoksa oluşturun.)

ActiveSoftMemoryLimit: 25
InactiveHardMemoryLimit: 25

Geri gelip değişiklikleri kaydettikten sonra dosyadan çıkın.

6- Herşeyi doğru yaptığınızdan emin olduktan sonra cihazınızı yeniden başlatıp tekrar jailbreak yapın.

7- Saygılar...

Son düzenleme:

ugrbnk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Ben dediğiniz ayarları yaptım ve sorunum ortadan kalktı. Teşekkür ederim.

mazotanzarot

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Selamlar,

bende de şöyle bir durum var. Ana ekrandayken pil ve şebeke kısmında herhangi bir sorun yok fakat herhangi bir uygulama çalıştırdığımda bu simgeler görünmüyor. Örnek EK’te. Bu işlem sorunumu çözer mi acaba?D9E7893B-457E-4479-9D3F-42F4978D8876.jpeg

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
daha kolayı var. Ama bir süredir kullanmıyorum JB bir kaç ay öncesine kadar çalışıyordu ve çalışmaya devam ediyordur bence

75666732-CCF8-42D1-AA45-C424592DB624.jpeg

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Selamlar,

bende de şöyle bir durum var. Ana ekrandayken pil ve şebeke kısmında herhangi bir sorun yok fakat herhangi bir uygulama çalıştırdığımda bu simgeler görünmüyor. Örnek EK’te. Bu işlem sorunumu çözer mi acaba?Ekli dosyayı görüntüle 17677
Kullandığın statusbar temasında beyaz ekran adaptasyon sorunu var hocam dikkat edersen bar komple yok ne yüklediysen kaldır düzelir.

mazotanzarot

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Kullandığın statusbar temasında beyaz ekran adaptasyon sorunu var hocam dikkat edersen bar komple yok ne yüklediysen kaldır düzelir.
Bu sorunu yaşadığım cihazda hiçbir tema ya da görüntüye etki edecek tweak yok. Kapat aç yapınca düzeliyor checkra1n ile jb yapınca bir süre sonra tekrarlıyor.

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR
Daha önce paylaşılmış

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt