Neler yeni

AltSigner - IPA Yükleme (imzalama)

camature

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
AltSigner Bir IPA imzalama, Yükleme Aracı

Önemli ** 13.5 Unc0ver install sırasında sorun yaşayanlar Altsigner ile imzalayıp. U3tools ile ipa yüklemesi yapabilirler. **
Arkadaşlar detaylı okumuyorsunuz konuları sorun yaşıyorsunuz.
1-Unc0ver ipa sını Altsigner ile imzalayınız .
2-İmzalanmış ipa dosyasını install yazan yerin sağındaki klasör simgesinden imzalanmış ipayı bulunuz .

3- yada bunlardan birisiyle yükleyin. Tavsiyem şuan tongbu.

AltSigner, IPA'yı imzalamak için kullanılan bir Cydia impactor alternatif aracıdır. AltSigner, Cydia Impactor dışında bildiğiniz tek imzalama aracı değildir, ancak AltSigner'ın kendine özgü bir avantajı vardır. Denedikten sonra, bunu göreceksiniz. Altstore ve Altdeploy gibi Cydia Impactor alternatiflerini duymuş olabilirsiniz, ancak AltSigner her ikisinden de daha kararlı ve kullanımı daha kolaydır. Ayrıca AltSigner, Altdeploy tarafından desteklenmeyen Windows işletim sistemini de destekler.

1-İtunes kurulu olması gerek.
2-AltSigner .
3-Kurulum gerçekleştikten sonra programı çalıştırınız.
4-Appleid ve şifrenizi giriyorsunuz.

86fcc8de-f.png

5-Cihazı pc ye bağladığınızda otomatik olarak cihazın UDİD kodunu programa ekler.

1946d1a1-4.png

6-Daha sonra buradan ipa browse simgesine tıklayarak ipa dosyanızı seçiniz yada yandaki yıldız simgesinden halihazırdaki ipa dosyalarına göz atınız.

1de61a80-9.png

7-İpa seçtikten sonra start deyip 1.işlemi başlatınız. (Bu sırada sizden cihazınıza bir onay kodu gönderip kodu programa girmenizi isteyecek.) işlem tamamlanana kadar bekleyiniz.

8-Son olarak 2.işlem olarak install sekmesine basıp cihaza kurulmasını bekleyiniz.

w3.png

Dez avantajları ;
1 - 3 tane ipa dosyasını imzalayabilirsiniz ücretsiz olarak.(3 ten sonra sanırım geliştirici ücret talep ediyor.)
2 - 7 günde bir girip imzaladığınız ipaları tekrar cihaz kimliğinize imzalayıp yükleyebilirsiniz. (revoke olursa eğer)

Bunun haricinde çok basit ve zahmetsiz bir yazılım diğer yazılımlar gibi uğraştırmıyor. Windows'un tüm sürümlerine olan desteği dahada kullanışlı hale getiriyor.

Note : AltSigner tarafından imzalanan IPA dosyalarının yalnızca 13.3.1'den daha düşük iOS ürün yazılımında çalışan bir iOS aygıtına yüklenebileceğini lütfen unutmayın.

-- Sertifikasını iptal ettiğiniz. İpa dosyasının yerine başka ipa yükleyebilirsiniz.

Umarım herkese faydalı olur.
İyi forumlar..

Son düzenleme:

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Konu için teşekkürler elinize sağlık. Fakat diğer konuları baz alarak düzenlemeniz okunabilirliği açısından daha iyi olacaktır. Başlıkları büyük harfle, önemli olan kısımları Bold(kalın) olarak işretlemeniz daha iyi olacaktır.

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Hocam iOS 12 chimera jb imzalanıyor diye anladım, doğru mudur acaba?

camature

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Hocam iOS 12 chimera jb imzalanıyor diye anladım, doğru mudur acaba?
evet kardeşim her türlü ipa imzalıyor.
Mesaj düzenlendi:

y
Konu için teşekkürler elinize sağlık. Fakat diğer konuları baz alarak düzenlemeniz okunabilirliği açısından daha iyi olacaktır. Başlıkları büyük harfle, önemli olan kısımları Bold(kalın) olarak işretlemeniz daha iyi olacaktır.
Yarın düzenleyeyim hocam. Teşekkür ederim güzel yorumunuz için :)

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Şimdi şöyle bir sorun oldu... chimera nın ipasını buu araçla imzalattım.. aygıtlar profillerden de onaylattım... ama ana ekrandaki chimera aracına tıkladığımda açılmıyor.

Salihates69

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
AltSigner, IPA'yı imzalamak için kullanılan bir Cydia impactor alternatif aracıdır. AltSigner, Cydia Impactor dışında bildiğiniz tek imzalama aracı değildir, ancak AltSigner'ın kendine özgü bir avantajı vardır. Denedikten sonra, bunu göreceksiniz. Altstore ve Altdeploy gibi Cydia Impactor alternatiflerini duymuş olabilirsiniz, ancak AltSigner her ikisinden de daha kararlı ve kullanımı daha kolaydır. Ayrıca AltSigner, Altdeploy tarafından desteklenmeyen Windows işletim sistemini de destekler.

1-İtunes kurulu olması gerek.
2-AltSigner .
3-Kurulum gerçekleştikten sonra programı çalıştırınız.
4-Appleid ve şifrenizi giriyorsunuz.

Ekli dosyayı görüntüle 17282

5-Cihazı pc ye bağladığınızda otomatik olarak cihazın UDİD kodunu programa ekler.

Ekli dosyayı görüntüle 17284

6-Daha sonra buradan ipa browse simgesine tıklayarak ipa dosyanızı seçiniz yada yandaki yıldız simgesinden halihazırdaki ipa dosyalarına göz atınız.

Ekli dosyayı görüntüle 17285

7-İpa seçtikten sonra start deyip 1.işlemi başlatınız. (Bu sırada sizden cihazınıza bir onay kodu gönderip kodu programa girmenizi isteyecek.) işlem tamamlanana kadar bekleyiniz.
8-Son olarak 2.işlem olarak install sekmesine basıp cihaza kurulmasını bekleyiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 17287

Dev avantajları ;
1 - 3 tane ipa dosyasını imzalayabilirsiniz ücretsiz olarak.(3 ten sonra sanırım geliştirici ücret talep ediyor.)
2 - 7 günde bir girip imzaladığınız ipaları tekrar cihaz kimliğinize imzalayıp yükleyebilirsiniz. (revoke olursa eğer)

Bunun haricinde çok basit ve zahmetsiz bir yazılım diğer yazılımlar gibi uğraştırmıyor. Windows'un tüm sürümlerine olan desteği dahada kullanışlı hale getiriyor.

Note : AltSigner tarafından imzalanan IPA dosyalarının yalnızca 13.3.1'den daha düşük iOS ürün yazılımında çalışan bir iOS aygıtına yüklenebileceğini lütfen unutmayın.

-- Sertifikasını iptal ettiğiniz. İpa dosyasının yerine başka ipa yükleyebilirsiniz.

Umarım herkese faydalı olur.
İyi forumlar..
emeğine sağlık kardeş

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
ios 12 chimera jb i çalıştırmamaktadır, bilginize.

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
ayarlardan güven dediniz mi?
yapılabilecek herşeyi yaptım. hem usa hesabımdan denedim hem de tr hesabımdan denedim iki faktörlü kimlik doğrulama şeysinden ötürü.... herşeyi denememe rağmen olmuyor. cihazımdaki chimera aracını da sildim herşeyi yaptım.... sanırım chimerayı desteklemiyor

camature

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
yapılabilecek herşeyi yaptım. hem usa hesabımdan denedim hem de tr hesabımdan denedim iki faktörlü kimlik doğrulama şeysinden ötürü.... herşeyi denememe rağmen olmuyor. cihazımdaki chimera aracını da sildim herşeyi yaptım.... sanırım chimerayı desteklemiyor
İpa kaynaklıda olabilir yıldız simgesindeki ipa dosyasını yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
İpa kaynaklıda olabilir yıldız simgesindeki ipa dosyasını yüklemeyi deneyebilirsiniz.
yıldız simgesinde chimera yer almıyor. chimeranın kendi sitesinden indirdiğim ipa yı yüklemeye çalıştım.. .yükelemede sorun yok.. ipa'da da zaten sıkıntı yok... imzalamayı da gerçekleştiriyor... ama çalıştırmıyor....
Ben vazgeçtim artık 13.5 a geçip beklemeye koyulcam
Ama şunu chimera kullanan arkadaşlar bilsin isterim... chimeraya altsignere güvenerek hareket edilmesin...
bu arada emeğin bilgilendirmen için teşekkür ederim üstad.

camature

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
yıldız simgesinde chimera yer almıyor. chimeranın kendi sitesinden indirdiğim ipa yı yüklemeye çalıştım.. .yükelemede sorun yok.. ipa'da da zaten sıkıntı yok... imzalamayı da gerçekleştiriyor... ama çalıştırmıyor....
Ben vazgeçtim artık 13.5 a geçip beklemeye koyulcam
Ama şunu chimera kullanan arkadaşlar bilsin isterim... chimeraya altsignere güvenerek hareket edilmesin...
bu arada emeğin bilgilendirmen için teşekkür ederim üstad.
Chimera Jailbreak ~ iOS 12.0 - 12.4 buraya göz at bence chimera biraz karmaşık

Wolfgang

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İtunes is not detected diyor hocam. Yüklü oysaki itunes

flushixy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İtunes kurulu olmasına rağmen itunes'i görmüyor neden?

Wolfgang

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İtunes kurulu olmasına rağmen itunes'i görmüyor neden?
İtunes kurulu olmasına rağmen görmemesinin sebebi itunes'u microsoft storedan yüklemiş olmamız. Çünkü denetim masasında bile gözükmüyor. Sırasıyla başlat-arama-itunes-sağ tık kaldır dedikten sonra itunesi apple sitesinde linkle indirin. Yine microsoft store üzerinden indirmeyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

flushixy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İtunes kurulu olmasına rağmen görmemesinin sebebi itunes'u microsoft storedan yüklemiş olmamız. Çünkü denetim masasında bile gözükmüyor. Sırasıyla başlat-arama-itunes-sağ tık kaldır dedikten sonra itunesi apple sitesinde linkle indirin. Yine microsoft store üzerinden indirmeyin.

Onu düzelttim bu seferde Altsigneri açıyorum ama hiçbir şey ekrana gelmiyor. Arkaplandada çalışmıyor anlamadım

Wolfgang

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Onu düzelttim bu seferde Altsigneri açıyorum ama hiçbir şey ekrana gelmiyor. Arkaplandada çalışmıyor anlamadım
Sil tekrar yükle düzelebilir

camature

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Baslikta 13.5 yaziyor altta 13.3.1 den asagisini destekliyor yaziyor kafam karisti bu ne demek
Bu araç imzalama arıcıdır. Uncoverin 5.0.0 sürümünü bu araçla cihaz kimliğinize imzalayıp 3utools ile ipayı yükleyiniz. Şuan program 13.1.1 sürümüne ipa yükleyebiliyor. Üstüne şuan direk yükleme yapamıyor.
Mesaj düzenlendi:

İtunes yükledikten sonra pc yeniden başlattınız mı? Ve kullandığınız data kablosu orjinal mi?

ribon

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Tüm adımları yaptım ama şimdi de böyle bi hata veriyorFA32D396-5C1E-4CB9-B7DB-DB162C30B364.png

Tips
Tips
Üst Alt