Neler yeni

A11 dahil BootROM exploiti yayınlandı!

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...

MeTeCiK

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Biraz mantnıklı düşünelim lütfen...

1. Aktivasyon bölümü zaten yok >
( Hello>Dil ayarı>konum) bitti

2. Yeni bir ICloud hesabını verebilirsin farketmez ( iphone bul etkin olmaz)
Ama telefonu kullanabilirim? AppStore’dan uygulama indirip kullanabilirim ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Yumuşatıcı da kullanmalı mıyız?

Olmaz, yumuşatıcı bataryanın ömrünü kısaltır ve nand üzerinde rehavete yani yavaşlamaya yol açabilir, çok teklikeli 🤫

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Ama telefonu kullanabilirim? AppStore’dan uygulama indirip kullanabilirim ?

Başka bir iCloud hesabını verebiliyorsan o zaman AppleID ‘de verebilirsin AppStore için..

Çift aşamalı hesapta takılıp kalmazsan...

MeTeCiK

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Başka bir iCloud hesabını verebiliyorsan o zaman AppleID ‘de verebilirsin AppStore için..

Çift aşamalı hesapta takılıp kalmazsan...
Bakalım Hocam şu açık İçin nasıl ne yapacaklar kestiremiyorum :) 10 yıllık kırılmayan sistemi çözdüler ise şu bu olur demek için erken gibi :) süprizlerde dolu zaman bekliyoruz

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Arkadaşlar benim sorum olacak konuyu okudum gözden geçirdim, ya göremedim yada anlayamadım. iPhone X 12.4 sürümündeyim bu açıktan faydalanabiliyor muyum?

Trafikci258

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar benim sorum olacak konuyu okudum gözden geçirdim, ya göremedim yada anlayamadım. iPhone X 12.4 sürümündeyim bu açıktan faydalanabiliyor muyum?

Elbette ios 13 olsan bile

Afyonteam

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
eskiler bilir 3gs de bootrom açığı vardı new bootrom old bootrom diye millet deli gibi eski bootrom arıyordu.

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
8 ekimde yayınlanacak diye gördüm github sayfasında tam olarak nedir bilmiyorum.

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus

Kira

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Tarih belli oldu ya içim rahat etti. Jailbreaktan anlamıyorum. Sadece sürüm düşürücem ve bu aşırı güzel birşey. 8 Ekimde kimse tutamaz bizi.

anilgokbulak

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iPhone 6 sizce düşmem gereken sürm nedir? Bir de cihazı ios 8.4.1 yapsam sonra tekrar sürüm yükseltebilir miyim?

muratkisi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
iPhone 6 tı desteği var mı ona göre yapayım şuan 12.4.2 sürümün de bari Jailbreaklı bir sürüme düşürebilirim

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba,
Birkaç sorum var.
1) imzalı sürümün cfw’sini kurduğumuz zaman yine tether mi oluyor.
2) iCloud by-pass yaptığımızda telefonun simkart özelliklerini (arama/ SMS/ internet) kullanabiliyor muyuz?
3) bu açık iPad’lerde de çalışıyor mu?

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Merhaba,
Birkaç sorum var.
1) imzalı sürümün cfw’sini kurduğumuz zaman yine tether mi oluyor.
2) iCloud by-pass yaptığımızda telefonun simkart özelliklerini (arama/ SMS/ internet) kullanabiliyor muyuz?
3) bu açık iPad’lerde de çalışıyor mu?
  1. Bu açığı kullanıp CFW yüklediğiniz sürece her türlü tethered olur, sonuçta sizin kuracağınız şey Apple'ın imzaladığı orijinal IPSW dosyası olmayacak.
  2. Bildiğim kadarıyla hayır. iCloud bypass olayı, telefonlarda iCloud dosyalarını kaldır iş bitsin gibi basit bir şey değil, buna bağlı bazı ek fonksiyonlar da var telefonlarda. WiFi modeli iPadler'de ise iCloud bypass yapılmasında bir sorun olmayabilir gerçi. Yine de bekleyip görmek gerek.
  3. iPadler de Apple'ın A serisi işlemcilerini kullanıyorlar (A8X, 9X vs. olması mimariyi değiştirmiyor), bu nedenle checkm8 iPadler'de de çalışmalı. Deneyen birini görmedim ben gerçi.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
„chronic Dev Team“ demeyelim de „chronic“ diyelim yani „Willi Strafach“ isimli ünlü ve eski bir Dev Geliştirici (Jailbreak vs.) önümüzdeki günlerde yepyeni bir araç sunacak Jailbreak dünyasına...gelişmeleri tabiki yakından izliyoruz...

Bu exploit ile beraber bir şey daha tespit edildi..

—IOS 12.4’de Jailbreak yaptıysanız ve SHSH kayıtları almadıysanız bu exploit sayesinde IOS 12.4 SHSH kayıtlarını almaya imkan sağlıyor—

Exploit üstünde bir sürü çalışmalar var şu anda...

Gelişmeleri zaten buraya yazarız...

Kira

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
„chronic Dev Team“ demeyelim de „chronic“ diyelim yani „Willi Strafach“ isimli ünlü ve eski bir Dev Geliştirici (Jailbreak vs.) önümüzdeki günlerde yepyeni bir araç sunacak Jailbreak dünyasına...gelişmeleri tabiki yakından izliyoruz...

Bu exploit ile beraber bir şey daha tespit edildi..

—IOS 12.4’de Jailbreak yaptıysanız ve SHSH kayıtları almadıysanız bu exploit sayesinde IOS 12.4 SHSH kayıtlarını almaya imkan sağlıyor—

Exploit üstünde bir sürü çalışmalar var şu anda...

Gelişmeleri zaten buraya yazarız...
Hocam tahmini çıkış tarihi 8 ekim diyorlar. Peki bu araç çıkınca hatasız bir uygulama olarak mı yayınlanacak yoksa çok mu fix yiyecek ?

Son düzenleme:
Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...
Tips
Tips
Üst Alt