Neler yeni

A11 dahil BootROM exploiti yayınlandı!

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Konuyu bu sorular yüzünden kitlemeye mecbur bırakıyorsunuz... sorduğun sorunun zamanı değil şimdi..

zaten zamanı gelince istediğin sürümü yükleyebilirsin...
Özür dilerim 😔

hansebahattin

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Hic biri degilde yurt disi cihazlara imail cakilabilirse super olur....

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

omrrtt

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
benim en çok merak ettiğim icloud hackleme şimdi bütün herkesin icloud ' undaki resimler de hacklenebilir mi bu açıkla? online olarak ya da telefon elimizdeyken.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
benim en çok merak ettiğim icloud hackleme şimdi bütün herkesin icloud ' undaki resimler de hacklenebilir mi bu açıkla? online olarak ya da telefon elimizdeyken.
Bilgisayara bağlıyken hacklendiği için hayır galiba.

Baz_X_0

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@omrrtt icloud hAck mantığı öyle deyl İclouda düşmüş bir cıhaza yalnızca custom .ipsw dosyası yükleyerek bu acık sayesinde icloud etikleştirme adımını kolaylıkla geçebiliyoruz :)

omrrtt

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
@omrrtt icloud hAck mantığı öyle deyl İclouda düşmüş bir cıhaza yalnızca custom .ipsw dosyası yükleyerek bu acık sayesinde icloud etikleştirme adımını kolaylıkla geçebiliyoruz :)
hayır demek istediğim telefon elimizdeyken kilit ekranını kolaylıkla aşabiliriz o zaman doğru mu?

omrrtt

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
bu açığın geliştirilmesi ve gelecekte fiziksel erişim gerektirmeyecek bir noktaya gelerek milyonlarca cihazı savunmasız bırakabilmesi riski var umarım böyle bişey olmaz. çünkü telefonları güvenliği tamamen ortadan kalkacak hadi hayırlısı bakalım.

sakuraaaaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
bu açığın geliştirilmesi ve gelecekte fiziksel erişim gerektirmeyecek bir noktaya gelerek milyonlarca cihazı savunmasız bırakabilmesi riski var umarım böyle bişey olmaz. çünkü telefonları güvenliği tamamen ortadan kalkacak hadi hayırlısı bakalım.
Zaten bu yüzden pasif bir jb yaması hazırlıyorlar sanırım haberlere göre. Banada mantıklı gelmedi. Zaten apple tatmin eder gibi geliyor bana piyasayı. Ayrıca çok fazla uygulama riske girer bu durumda onları sabçvunmak applenin görevi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
hayır demek istediğim telefon elimizdeyken kilit ekranını kolaylıkla aşabiliriz o zaman doğru mu?
Eğer 32-bit cihaz kullanmıyorsanız (iPhone 5 ve öncesi) hayır. Şifreler, Touch ID, Face ID gibi şeyler SEP tarafından kontrol ediliyor ve SEP aşılmadan şifreli telefon öylece açılamaz. Fakat 32-bit cihazlarda SEP olmadığından bu BootROM exploitiyle şifreli telefonlar bazı yöntemlerle açılabilir.

MeTeCiK

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
bu Açık için Apple'den hala bir hamle gelmedi Donanımsal bu açığı yazılımsal olarak kapatılabilir mi? birde @axi0mX vyea bunu windows, Linux, mac hangi işletim sistemi olursa artık bu açık için ne zaman bir halka açık uygulama verecek? tarih felan da bir bilgi yok sanırım.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Donanımsal bu açığı yazılımsal olarak kapatılabilir mi?
Bence cevabı kendiniz veriyorsunuz 🙂 Bulunan açık, bir donanım revizyonu (Yani yeni BootROM ile yeniden iPhone üretimi) olmadan kapatılamaz. Bu da, Apple isterse iOS 15 yayınlasın, yine de bu açığı kapatamaz demek.
Yayınlanacak uygulamalar için herhangi bir tarih yok, doğru. Ama yakın bir zamanda gelişmeleri göreceğiz gibi geliyor. Daha şimdiden custom bootlogolar Reddit ve Twitter'da geliştiriciler tarafından paylaşılıyor, daha fazlası eminim gelecektir.

patriot_83

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
telefonun arka yüzündeki kod ile kontrol ettiğimde GLOBAL olduğunu öğrendim ancak o kısımda da en düşük 12.4.1 imzası açık işime yaramıyor, GSM olan kısımda ise 10.3 imzası açık bunu indirsem sürüm düşürme yapabilir miyim?

teşekkür ederim.

MeTeCiK

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bence cevabı kendiniz veriyorsunuz Bulunan açık, bir donanım revizyonu (Yani yeni BootROM ile yeniden iPhone üretimi) olmadan kapatılamaz. Bu da, Apple isterse iOS 15 yayınlasın, yine de bu açığı kapatamaz demek.
Yayınlanacak uygulamalar için herhangi bir tarih yok, doğru. Ama yakın bir zamanda gelişmeleri göreceğiz gibi geliyor. Daha şimdiden custom bootlogolar Reddit ve Twitter'da geliştiriciler tarafından paylaşılıyor, daha fazlası eminim gelecektir.
İPad mini vermiştim kuzenime iCloud’larını değiştirmişler oyun icin faturasını da bulamadım custom ipsw bekliyorum yani :) birde arkadaşımın iPhone X için ayni şekilde . Teşekkürler cevabınız İçin

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Üst yorumlarda ICloud’lu cihazlarınızı şimdilik elinizde tutun derken bu demek değildir hemen ICloud pazarına çıkıyım ne kadar ICloud’lu cihaz varsa toplayım :-)

Hayır...

IPad cihazlar hadi herneyse WiFi ile kullanılabilir CF-Firmware yükledikten sonra

ama IPhone cihazlar için bu geçerli değil..
-IMEI değişebilir OK
-Bluetooth ve WiFi adresi değişebilir bu da OK
ama SIM kartını tanımaz! Ve sadece WiFi ile çalışan bir IPhone’nuz olur..

Başka bir yol tanımıyorum..

MeTeCiK

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Üst yorumlarda ICloud’lu cihazlarınızı şimdilik elinizde tutun derken bu demek değildir hemen ICloud pazarına çıkıyım ne kadar ICloud’lu cihaz varsa toplayım :-)

Hayır...

IPad cihazlar hadi herneyse WiFi ile kullanılabilir CF-Firmware yükledikten sonra

ama IPhone cihazlar için bu geçerli değil..
-IMEI değişebilir OK
-Bluetooth ve WiFi adresi değişebilir bu da OK
ama SIM kartını tanımaz! Ve sadece WiFi ile çalışan bir IPhone’nuz olur..

Başka bir yol tanımıyorum..
Yani icloudlu cihazları etkilemez mi diyorsunuz Hocam . Etkileşime şeyini atlatıktan sonra yeni bir İcloud hesabı ile tanımlasak sorun ortadan kalkmaz mı ?

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Yani icloudlu cihazları etkilemez mi diyorsunuz Hocam . Etkileşime şeyini atlatıktan sonra yeni bir İcloud hesabı ile tanımlasak sorun ortadan kalkmaz mı ?

Tek çözümü var o da perwolle yıkamak 😭😭😂 iclouddan eser kalmaz 👍

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz

Biraz mantnıklı düşünelim lütfen...

1. Aktivasyon bölümü zaten yok >
( Hello>Dil ayarı>konum) bitti

2. Yeni bir ICloud hesabını verebilirsin farketmez ( iphone bul etkin olmaz)

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...
Tips
Tips
Üst Alt