Neler yeni

A11 dahil BootROM exploiti yayınlandı!

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...

MeTeCiK

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Peki ne zaman Anonim olarak kullanabilir. Yani basit bir ara yüz ve custom ipsw yükleyebiliriz.
herkesin mac'i yok. (benim olsa da yapabilecek o kadar rehber yok)

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Geohot, exploiti Windows'a da port etti. İlerleyen zamanlarda custom firmware yükleme işlemleri, jailbreak, downgrade vs. gibi şeyler de mümkün olacaktır ve elbette macOS'in yanı sıra Windows için de gerekli araçlar çıkacaktır. Bekleyip göreceğiz, geliştiriciler belirtmediği sürece kesin şu zaman veya şu kadar sürede yaparlar diye belirtmek yanlış olur sonuçta.

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Geohot, exploiti Windows'a da port etti. İlerleyen zamanlarda custom firmware yükleme işlemleri, jailbreak, downgrade vs. gibi şeyler de mümkün olacaktır ve elbette macOS'in yanı sıra Windows için de gerekli araçlar çıkacaktır. Bekleyip göreceğiz, geliştiriciler belirtmediği sürece kesin şu zaman veya şu kadar sürede yaparlar diye belirtmek yanlış olur sonuçta.
hocam sormak istediğim bir şey var. bu araçlar çıkacaktır dediniz peki bunu bir yazılım bilgisi olmayan kişilerin yapması mümkün olacak mıdır?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
hocam sormak istediğim bir şey var. bu araçlar çıkacaktır dediniz peki bunu bir yazılım bilgisi olmayan kişilerin yapması mümkün olacak mıdır?
Çok güzel şeyler olacak önümüzdeki günlerde...

Tüm çalışmalar olumlu ve iyi sonuçlar elde ediliyor...

Herkesin kullanabileceği bir araç olacak... (oto)

iPhone X - IOS 13.1.1 ‘de az önce test edildi ve işlem olağanüstü

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Eskiden kullanılan araçlarda (Redsn0w, iFaith, Bluejay vs.) genelde DFU moduna almak bile aşama aşama anlatılıyordu (Hatta kimisi görsellerle gösteriyordu). Yeni çıkacak araçlar da bu şekilde olursa ilk defa yapacak kişiler de bence kolayca halledebilir. Zaten eminim ki bunlar için de rehberler yayınlanacaktır.
Daha şimdiden bir iPhone X üzerinde verbose boot yapılmış bile 🙂

Kira

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Sabırsızlıkla bekliyorum. Sürekli f5 atıp yazılan bütün yazıları okuyorum. Umarım en kısa sürede çıkar. Çok heyecanlıyım. İllaki bir yol göstereceklerdir. Futurestore de bile adım adım komutlarına kadar göstermişlerdi. İnşallah hemen çıkar sabırsızlıkla bekliyorum.

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
iPhone Plus için hangi sürüm önerirsiniz @efsane6 hocam şimdiden hazırlık yapalım :beer-toast1:

Trafikci258

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Downgrade niye bu kadar meraklı özellikle ios 9-10 muhabbetleri göriyorum anca alo alo dersiniz o sürümlerde ne uygulama desteği kaldı nede güncelleme
Bencede ne 12.4.1 yada ios 13 derim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

caferbeyler

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
bir sürü sorular var. benim de istediğim en son çıkan untethered jb yapabileceğim bir sürüme düşmek. yakın zamanda bilgilendirme yapılırsa çok güzel olur.
En mantıklısı son sürüm+dev hesabı. Neredeyse untethered jb diye bilirim restart sonrası 3-5 saniye içinde jb tekrar aktif oluyor. Arkadaşların dediği gibi çoğu appstore uygulamaları düşük sürüm desteklemiyor malesef.

Kira

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Downgrade niye bu kadar meraklı özellikle ios 9-10 muhabbetleri göriyorum anca alo alo dersiniz o sürümlerde ne uygulama desteği kaldı nede güncelleme
Bir İPhone 6 kullanıcısı olarak konuşuyorum, jailbreak falan değil de İOS 10 daha stabil,uygulamalar daha hızlı ve batarya ömrü daha uzun. Ve 10 sürümünün temasını,arayüzünü,control centeri çok hoşuma gidiyor.

anilgokbulak

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bir İPhone 6 kullanıcısı olarak konuşuyorum, jailbreak falan değil de İOS 10 daha stabil,uygulamalar daha hızlı ve batarya ömrü daha uzun. Ve 10 sürümünün temasını,arayüzünü,control centeri çok hoşuma gidiyor.
iOS 9.3.5 ve 10 en sevdiğim sürümler. Ay yerim :D
Mesaj düzenlendi:

Ortalama ne zamana kadar bu işlemi yapabiliriz? Belli bir süre var mı?

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
En mantıklısı son sürüm+dev hesabı. Neredeyse untethered jb diye bilirim restart sonrası 3-5 saniye içinde jb tekrar aktif oluyor. Arkadaşların dediği gibi çoğu appstore uygulamaları düşük sürüm desteklemiyor malesef.
evet orası var fakat atıyorum ios 10 stabilliği ile 12'ninki bir değil maalesef. cihazı rahatlatmak adına sürüm düşürmek güzel olurdu.

sakuraaaaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Az önce idb haberine göre ios 13 üzerine yoğunlaştıklarını yazmışlar Sırf bu yüzden dev hesabı almıyordum jb çıktı . Zırrrrrrrt ios bilmem ne çıktı. Resmen oyun oynuyorlar Ama yazılım modifiye ile sürüm düşürülme tekrar aktif olursa herşeye değer herşeyi alır insan gözüne batmaz kaybedeceği jb için neden para harcasın insanlar

Ekli dosyalar

furkanozm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merak ettiğim bir durum var.Şuanda sahip olduğumuz jb'den farkı kalıcı bir jb olacak olması mı? Bakın sürüm düşürmekten vs bahsetmiyorum.Bu yeni çıkacak olan Jb aracı unc0ver'dan farklı olarak bize ne sunacak?unc0ver ile jailbreak yapanlar için geçmeyi cazip kılacaklar şeyler neler? Dediğim gibi sürüm düşürmek zaten harika bir detay ama ilgilendiğim kısım şuanki var olan JB ile o çıkacak olan JB arasındaki fark?

JailStar

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merak ettiğim bir durum var.Şuanda sahip olduğumuz jb'den farkı kalıcı bir jb olacak olması mı? Bakın sürüm düşürmekten vs bahsetmiyorum.Bu yeni çıkacak olan Jb aracı unc0ver'dan farklı olarak bize ne sunacak?unc0ver ile jailbreak yapanlar için geçmeyi cazip kılacaklar şeyler neler? Dediğim gibi sürüm düşürmek zaten harika bir detay ama ilgilendiğim kısım şuanki var olan JB ile o çıkacak olan JB arasındaki fark?
Anladığım kadarıyla telefonu yeniden başlatsan bile jb gitmeyecek

Kira

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Az önce idb haberine göre ios 13 üzerine yoğunlaştıklarını yazmışlar Sırf bu yüzden dev hesabı almıyordum jb çıktı . Zırrrrrrrt ios bilmem ne çıktı. Resmen oyun oynuyorlar Ama yazılım modifiye ile sürüm düşürülme tekrar aktif olursa herşeye değer herşeyi alır insan gözüne batmaz kaybedeceği jb için neden para harcasın insanlar
Yani şuan sürüm düşürmeye fazla odaklanmıyorlar mı ?

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
iCloud by-pass yaptıktan sonra normal sürüm yüklediğimizde iCloud istemeyecek mi?

furkanozm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Tek artısının o olmadığını, yeni çıkan iOS sürümleri içinde her hangi bir exploit yayınlamasına gerek kalmadan JB yapılabilecek oluşumuz en büyük artısı oluyor. Ama bir diğer merak ettiğim şey de bu JB aracının içinde hangi paket yükleyicisi olacağı. Yani Cydia mı olacak Sileo mu olacak? Onu biz mi seçeceğiz? Bunlar aklımda olan sorular ama mutlaka geliştiriciler en iyisini yapacaklardır. Bunlar JB Topluluğu için olağanüstü detaylar.Daha güzel ve daha kaliteli tweaklerin geliştirilmesi için gereken en harika ortam, en harika iklim :)

sakuraaaaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Yani şuan sürüm düşürmeye fazla odaklanmıyorlar mı ?
Sanırım bilmiyorum habere göre yama yapıyorlar izlenimi geldi buda böyle bir açığı kullanmamak için bir nedeni vardır elbelt adamların

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Arkadaşlar, önceki mesajları okumanızı tavsiye ederim. Sizin bahsettiğiniz şey untethered jailbreak. Bu exploit ile gelecek jailbreak tethered veya semi-tethered olur. En iyi ihtimalle semi-tethered olursa telefonu kapatıp açtığınızda telefon normal olarak açılır, ama jailbreak yapmak için bir bilgisayara ihtiyaç duyulur.
Semi-untethered jailbreaklerin yanında (unc0ver, Chimera, Dooubkeh3lix vs.) semi-tethered pek de hoş gelmiyor kulağa, ama bu durumun artıları şunlar:
  1. Kullanılan exploit bir BootROM exploiti olduğundan jailbreak için bir kernel exploit beklemeye gerek yok. Bu da bu açıktan etkilenen her cihazda herhangi bir iOS sürümüne jailbreak yapılabilir anlamına geliyor. İster iOS 12.4'te kalın, ister 13.1.1'e güncelleyin, her türlü jailbreak yapılabilecek.
  2. Şu anda kullanılan jailbreaklerin, Apple'ın bazı güvenlik mekanizmalarını aşmaları gerekiyor (KPP, KTRR gibi). Ama bu BootROM exploitiyle bütün bunlara gerek kalmadan telefonlar daha kolay modifiye edilebilecek ve jailbreak yapılabilecek. Bu da ayrıca daha stabil ve neredeyse stock iOS tarzı bir jailbreak deneyimi demek.
  3. Bu BootROM exploiti ile yazılım üzerindeki araştırmalar (Sadece iOS değil, mesela iBoot da olabilir) daha iyi ilerleyecektir.
  4. Developer hesabı olmayanlar 7 günde bir imzalama yapmak zorunda kalmayacaklar.
iCloud by-pass yaptıktan sonra normal sürüm yüklediğimizde iCloud istemeyecek mi?
Hayır, istemeyecek. Fakat bildiğim kadarıyla iCloud'u bu şekilde (Custom yazılım yükleyerek) kaldırsanız bile telefonun bazı özelliklerinde sorun olabilir (Servis ve bağlantı olmayabilir, yani telefonun asıl işlevini kullanamayabilirsiniz 🙂).
Tek artısının o olmadığını, yeni çıkan iOS sürümleri içinde her hangi bir exploit yayınlamasına gerek kalmadan JB yapılabilecek oluşumuz en büyük artısı oluyor. Ama bir diğer merak ettiğim şey de bu JB aracının içinde hangi paket yükleyicisi olacağı. Yani Cydia mı olacak Sileo mu olacak? Onu biz mi seçeceğiz? Bunlar aklımda olan sorular ama mutlaka geliştiriciler en iyisini yapacaklardır. Bunlar JB Topluluğu için olağanüstü detaylar.Daha güzel ve daha kaliteli tweaklerin geliştirilmesi için gereken en harika ortam, en harika iklim :)
Jailbreaki hazırlayan kişiye bağlı olur herhalde, ama tahminimce Cydia olur. Ama CoolStar yaparsa Sileo olurdu mesela 🙂 Dediğim gibi, geliştiriciye de bağlı bu.

tuana504268

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
İyi akşamlar böyle bir video gördüm fake mi değil mi?
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...
Tips
Tips
Üst Alt