Neler yeni

A11 dahil BootROM exploiti yayınlandı!

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Bilgilendirme için teşekkürler
Peki bu her yeniden başlatmada bilgisayar yardımıyla açılma olayı onu da düzeltirler mi bunun hakkında bilgin var mı
bekleyip görmek lazım acele etmeyelim zaten stabil bir şekilde sürüldüğünde adminlerimiz gerekli konuyu açıp bize yol göstereceklerdir

Sinanishik2

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 5S
bekleyip görmek lazım acele etmeyelim zaten stabil bir şekilde sürüldüğünde adminlerimiz gerekli konuyu açıp bize yol göstereceklerdir
Bilgilendirme için teşekkürler iyi akşamlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Bilgilendirme için teşekkürler
Peki bu her yeniden başlatmada bilgisayar yardımıyla açılma olayı onu da düzeltirler mi bunun hakkında bilgin var mı
Böyle düşünmek gerekiyor... sadece USB üzerinden exploiti cihaza enjekte edebilirsin..

Onun için PC şart... (şimdilik)

Kira

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Bunun yapılışını adım adım anlatabilecek birisi yok mu ya. Hadi exploit yüklemeyi internetten bulurum. Exploiti yükledikten sonra ne yapacağım ?

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Bunun yapılışını adım adım anlatabilecek birisi yok mu ya. Hadi exploit yüklemeyi internetten bulurum. Exploiti yükledikten sonra ne yapacağım ?
acele etmeyin şuan sadece geliştiriciler deniyor her cihaza desteği yok bekleyin biraz zaten stabil bir duruma geldiğinde forumda konusu elbet açılacak

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
@efsane6 Öğretmen yarın exploitler tammalansın demiş, hepsinin bir exploiti varmış, neden benim oğlumun exploiti yok nedennnnnn... kaç para ulen bir exploit 😂

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Gerekli konular açılacaktır... exploit yeni yayınladığı için bir sürü geliştirici şu anda Test’ler yapıyor...

Donanımsal bir işlem olduğu için çok dikkatli olmak gerekiyor... kafanıza göre hemen işlem yapmayın..

1. Bu exploit gelmiş geçmiş tarihte bir ilk diyebiliriz...

Yani nerden baksan Apple’n gelecek yıllar için (3-4 yıl diyelim) hayatı kaydı gibi :)

2. Icloud kilitli cihazlarınız varsa biraz daha elinizde tutmak faydalı olabilir..

Kısacası gelişmeleri takip ediyoruz...
açığı denedim çalışıyor çok güzel şeyler oluyor güzel günler yakın

Temir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sanırım şu anda windows için exploidi çalıştırmak mümkün değil, macOS yada linux gerekli , bizim gibi fukaralar anca linux bulabilir onda da exploiti derleyip çalıştıramaz.. beklemekten başka çare yok gibi zaten 🤷‍♂️

Kira

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Sanırım şu anda windows için exploidi çalıştırmak mümkün değil, macOS yada linux gerekli , bizim gibi fukaralar anca linux bulabilir onda da exploiti derleyip çalıştıramaz.. beklemekten başka çare yok gibi zaten 🤷‍♂️
Hadi yapma be. Şimdi bu kadar bekledik bi bu kadar daha Windows versiyonunu mu bekliyecez ?

polat16polat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
bi kaç carplay uygulaması çalıştırcaz diye şekilden şekile giriyoruz. belasın iphone 😂

midezolam

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
geçenlerde forumda bir arkadaş Untethered jb olması için yazılımsal açığın olması yetersiz işlemcide de açık olması lazım demişti. Şimdi Untethered olmaması için sebep nedir?

Mustafagider1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Gerekli konular açılacaktır... exploit yeni yayınladığı için bir sürü geliştirici şu anda Test’ler yapıyor...

Donanımsal bir işlem olduğu için çok dikkatli olmak gerekiyor... kafanıza göre hemen işlem yapmayın..

1. Bu exploit gelmiş geçmiş tarihte bir ilk diyebiliriz...

Yani nerden baksan Apple’n gelecek yıllar için (3-4 yıl diyelim) hayatı kaydı gibi :)

2. Icloud kilitli cihazlarınız varsa biraz daha elinizde tutmak faydalı olabilir..

Kısacası gelişmeleri takip ediyoruz...
Hocam iCloud kilitli cihaz konusunu Acar misin biraz ? iCloud kilitli cihaz alsam bu yöntemle güncel surumu kursam kullanabilir miyim telefonu ?

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Hocam iCloud kilitli cihaz konusunu Acar misin biraz ? iCloud kilitli cihaz alsam bu yöntemle güncel surumu kursam kullanabilir miyim telefonu ?
Olay öyle değil kardeş şimdi bu donanımsal açıkla beraber cihaza shsh kaydı olmadan fr atılabiliyor veya custom yani düzenlenmiş ipsw yüklenebiliyor. Bunun anlamıda şu Apple dan çektiğimiz orjinal ipsw dosyasını editleyip içinde ki iCloud verilerini uçurduktan sonra cihaza restore yaparsak başlangıçta iCloud bilgisi istemeyecektir.

anilgokbulak

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
i6 cihazımı 9.3.5’e döndürebilmenin heyecanını yaşamak istiyorum.

Aegnor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Benim aklıma bişey geldi düzenlenmiş costum romlar yüklene bileceği söylemiş arkadaşlar peki bu romların içine kötü niyetli bir uygulama yükleyebilir mi editleyen. Verileri ve başka şeyleri çalabilir mi

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iOS 13.1.1 iPhone 5s için düzenlenmiş bir şekilde yüklemek mümkün olabilir mi ?

Sinanishik2

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 5S
iOS 13.1.1 iPhone 5s için düzenlenmiş bir şekilde yüklemek mümkün olabilir mi ?
Mümkün olduğunu sanmıyorum
Hem ben de 5s kullanıyorum ios 12 bile 5s için fazla gunde iki-üç defa şarja takıyorum
İos 13 değil de sen ios 10’a 9’a falan insen daha iyi olur hem telefon hızlanır hem de batarya daha uzun gider

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Mümkün olduğunu sanmıyorum
Hem ben de 5s kullanıyorum ios 12 bile 5s için fazla gunde iki-üç defa şarja takıyorum
İos 13 değil de sen ios 10’a 9’a falan insen daha iyi olur hem telefon hızlanır hem de batarya daha uzun gider
yapasabilsek çok mükemmel olurdu ya..

Sinanishik2

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 5S
Aslinda yapilabilir ama cok uğrasli bir islem olur baska bir iphone cihazinin ipsw dosyasini alip edit yapsalar olabilir ama işlemler çok uzun ve uğraşlı sürer geliştiricilerin bununla uğraşacağını sanmıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Eskiden iFaith ile SHSH kayıtlarıyla imzalı IPSW yaratıp sürüm düşürmek mümkündü (Hatta başkasının SHSH kayıtları da kullanılabiliyordu hatırladığım kadarıyla). Yine böyle bir şey mümkün olabilir yayınlanan exploit ile.
Benim merak ettiğim şey şu; mesela biz iOS 7.1.2'ye tethered downgrade yapıp Pangu ile untethered jailbreak yapabilir miyiz, mümkünse de bir sorun olur muydu? Veya yine aynı exploit ile mi (Checkm8) jailbreak yapmak zorunda kalırdık?

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Eskiden iFaith ile SHSH kayıtlarıyla imzalı IPSW yaratıp sürüm düşürmek mümkündü (Hatta başkasının SHSH kayıtları da kullanılabiliyordu hatırladığım kadarıyla). Yine böyle bir şey mümkün olabilir yayınlanan exploit ile.
Benim merak ettiğim şey şu; mesela biz iOS 7.1.2'ye tethered downgrade yapıp Pangu ile untethered jailbreak yapabilir miyiz, mümkünse de bir sorun olur muydu? Veya yine aynı exploit ile mi (Checkm8) jailbreak yapmak zorunda kalırdık?
bir sürü sorular var. benim de istediğim en son çıkan untethered jb yapabileceğim bir sürüme düşmek. yakın zamanda bilgilendirme yapılırsa çok güzel olur.

blackonder

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
bir sürü sorular var. benim de istediğim en son çıkan untethered jb yapabileceğim bir sürüme düşmek. yakın zamanda bilgilendirme yapılırsa çok güzel olur.
O sürümlere dönseniz bile artık o sürümleri uygulamalar desteklemiyor

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...
Tips
Tips
Üst Alt