Neler yeni

%80 şarj tweaki var mı?

pay2play

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Merhaba pilleri %80e kadar şarj etmemiz gerektiği fazlasına ihtiyaç olmadığı pile zarar verdiği yönünde birçok şey okudum. iPhone 8 Plus kullanıyorum. Acaba %80'e geldiğinde otomatik olarak şarj almasını durduracak bir tweak var mı? iOS 13.4.1

mert2782

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhaba pilleri %80e kadar şarj etmemiz gerektiği fazlasına ihtiyaç olmadığı pile zarar verdiği yönünde birçok şey okudum. iPhone 8 Plus kullanıyorum. Acaba %80'e geldiğinde otomatik olarak şarj almasını durduracak bir tweak var mı? iOS 13.4.1
Bana mantıksız geldi %80 meselesi ben inanmam böyle şeylere

Emrmlkc

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Benim bildiğim %80 ne kadar değilde %80 ile %100 arasında şarj etmeyi durdurmamak gerekiyor

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı altında "İyileştirilmiş Pil Şarjı" seçeneği var. Aktif ettiğinizde şarjı %80'e kadar getirip şarjı kesiyor. Bir süre sonra 80'den 100'e şarj etmeye başlıyor.

pay2play

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı altında "İyileştirilmiş Pil Şarjı" seçeneği var. Aktif ettiğinizde şarjı %80'e kadar getirip şarjı kesiyor. Bir süre sonra 80'den 100'e şarj etmeye başlıyor.
Zaten aktif ama bahsettiğiniz gibi bir kesinti yaptığını daha hiç görmedim 100e kadar kesintisiz şarj ediyor

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Bende gün içinde şarja takarsam %100'e kadar şarj ediyor. Ancak akşam üzeri 8 civarlarında takarsam %80'de durduruyor. Sanıyorum şarj etme rutinlerinizden dolayı sürekli şarja ihtiyacınızın olduğunu düşünüp %100'e şarj ediyor.

Tweak araştırması yaptım ancak bende bulamadım 3. parti yollar ile yapmak için. Bekleyelim bakalım, iş gören bir tweak'i bilen biri belki çıkar.

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Şöyle ki o özellik kullanıcı alışkanlıklarına göre otomatik olarak aktifleşmekte, belki de sadece gece bu özelliğiniz etkinleşiyor. Çünkü ben kendi telefonumda birkaç defa yakaladım gece %80 de şarjımın durduğunu?

brayn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8
iosun ki çalışıyor diye biliyorum

ANIL007

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
%80e geldiginde kestirmeler uygulamasiyla alarm caldirabilirsin. %80e geldiginde cihaz kendiliginden dusuk guc modundan cikiyor ya hani dusuk guc modundan ciktiginda bildirim gelsin diye ayarlayabilirdijiz

Tips
Tips
Üst Alt