Neler yeni

3D touch çökme

zedd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
beyler biliyosunuz ki iphone 6 da 3dtouch yok yani bi uygulamaya uzun süre basınca ekranda uygulama ile ilgili şeyler çıkmıyor 6sten sonra var ama ben force3d tweakini indirerek bu ayara sahip oldum ve çalışıyor güzel ama şöyle bir sorun var BioProtect tweakini de kullanıyorum yani uygulamaları şifrelemek için şifreleidğim uygulamaya basılı tutunca aynı anda hem 3dtouch ayarları hem de şifre yeri geldiği için çöküyor ve safemoda geçiyor telefon bunun için ne yapabilirim ikisinde kullanmak istiyorum şifrelediğim uygulamaya basılı tutunca çöküyor yani çözülebilir mi

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Tam hatırlamıyorum ama bioprotect içinden masaüstü simgelerini silme yada yer değiştirme ile ilgili ayarı kapatırsanız sorun yaşamazsınız. Uygulamalar silinmeye karşı şifreli sanırım ve basılı tutunca iki tweak aynı anda devreye girip çöküyor.

zedd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Tam hatırlamıyorum ama bioprotect içinden masaüstü simgelerini silme yada yer değiştirme ile ilgili ayarı kapatırsanız sorun yaşamazsınız. Uygulamalar silinmeye karşı şifreli sanırım ve basılı tutunca iki tweak aynı anda devreye girip çöküyor.
maalesef her şeyi denedim olmuyor bütün ayarlarını kapadım bionun ama yine çöküyor şifre koyduğum programlar..

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İcleaner içinden kapatıp denedinizmi, ikisinide ayrı ayrı kapatıp deneyin. Başka bir tweakte sebep olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zedd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İcleaner içinden kapatıp denedinizmi, ikisinide ayrı ayrı kapatıp deneyin. Başka bir tweakte sebep olabilir.

ayarlardan bionun şifreleme hariç tüm ayarlarını kapadım sorun devam ediyor i cleaner ile bioyu tamamen devredışı bıraktığım zaman sorun olmuyor ama bu sefer bio olmamış oluyor şifre koymamış oluyorum programa yani isteğim iksiinie kullanabilmem ve force3d tweakini devredışı bıraktığım zaman şifreli bi programın üstüne basılı tuttuğum zaman şifre falan istemiyor sadece giriş yaparken istiyor ama force3d tweakini açınca basılı tutunca çöküyor şifre sekmesi gelmemesine rağmen

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Sadece şifreleme için kullanıyorsanız başka bir şifreleme tweaki kullanmayı deneyin. Normalde Cihazınızda touch id olmadığı için sanırım basılı tutunca uygulamaya giriş olarak algılıyor ve şifrelemede devreye giriyor. Aslında simge silme şifrelemesini devre dışı bırakınca çakışmaması lazım. Eğer crackli kullanıyorsanız buda sebep olabilir. İcleanerden bioprotec devre dışı bırakıp başka şifreleme yapan tweakle deneyin birde

zedd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Aslında simge silme şifrelemesi dediğiniz ikon taşıma koruması değil mi çünkü başka siri koruması fotoğraf koruması falan var onlar zaten kapalı sim kartı vs vs. aslında başka bir şifreleme programı denedim çakışmadı da o şifreleme programı da bi ağır gibime geldi şifreyi girdikten sonra falan tik işareti gelmesini bekliyosun falan geç açıyor programı o yüzden bio kullanıyorum da mecbur öyle yapıcam galiba

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İcon taşıma ve uygulama silme ye karşı (çocuklar silmesin diye) şifreleme vardı, çok uzun zaman oldu kullanmayalı hatırlayamıyorum seçenekleri. Son olarak icleanerden cydia substrate eklentilerinden bioprotecht’in sadece ilgili ayarını devre dışı bırakma seçeneği varsa onu devre dışı bırakıp diğer ayarları kalsın, o şekilde deneyin.. Bu arada 3d touch alternatifi varsa onuda deneyebilirsiniz..

zedd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
dediğin yerde 4 tane bioprotect ayarı var en üstteki hariç diğer üçünü kapatıyorum yine aynı sonuç ama en üsttekini kapattığım zaman şifreleme devre dışı kalıyor diğer 3ü açık olsa bile şifreleme olmuyor ama çökmüyor da aynı olay oluyor yani buna bir çözüm yok ya sanırım cok sagol ama yine yardımların için alternatif 3dtouch maalesef iphone 6 kullanıyorum bir sürü tweak denedim tek 1 tane çalışan buldum oda bioyla çakıştı şansıma

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Peek-a-boo cihazınızla uyumluysa deneyebilirsiniz

zedd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Peek-a-boo cihazınızla uyumluysa deneyebilirsiniz

onu da denedim de kurulu gözüküyor basılı tutunca hiç bir şey çıkmıyor ekrana

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Basılı tutup yukarı doğru kaydıracaksınız.

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Peek a boo için ayarlarından sensıtıve ayarını 2.50’e getirrmeyi unutmayın

zedd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Peek a boo için ayarlarından sensıtıve ayarını 2.50’e getirrmeyi unutmayın

oww bu sefer şifre koymadığım programa bile çöküyor basılı tutup yukarı çekiyorum direkt safe moda atıyor bu sefer 12.4 sürümündeyim ondan mı acaba

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
12.1.1 zamanında kullandığım tweaklerdi. O zaman malesef en gerekli gördüğünüzü bırakıp diğerini kaldırarak devam edin. Bioprotect kalsın mesela diğerini kaldırın.

zedd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
12.1.1 zamanında kullandığım tweaklerdi. O zaman malesef en gerekli gördüğünüzü bırakıp diğerini kaldırarak devam edin. Bioprotect kalsın mesela diğerini kaldırın.

force3d touch tweaklerini kaldırdım ya bio kalsın daha önemli zaten yardımların icin cok sagol

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
3DTouch olmayan telefonlarda hem 3DTouch tweaki hem şifreleme tweaki kurunca çöker. Zamanında bu konunun üstüne çok gitmiştim. Fakat aynı anda 2 tane tweak çalışmaya çalışıyor. Biri şifre isterken uygulamaya girmek için diğeri uygulamanın kısayollarını açmaya çalışıyor. Kısayolları açmak için ise öncelikle arka planda uygulamaya erişim sağlaması gerekiyor. Biri erişim sağlamaya çalışıyor diğeri müsaade etmiyor. E bir yandan da Touch ID çalışıyor. Böyle olunca maalesef çakışıyor ve cihazı zorluyor.
Çakışmayan tweak var mıdır diye düşünüyorum ama pekte zannetmiyorum. Çünkü tweak geliştiricileri artık 3DTouch'ın üzerinde pek durmuyorlar cihazların çoğunda olduğu için.
Şöyle bir önerim olabilir,
Şifrelemek istediğin uygulamalar günlük hayatta sürekli kullandığın uygulamalar değil ise, uygulama gizleyen tweakler vardı (isimlerini hatırlamıyorum :/ ).Bio yu kaldırdıktan sonra o tweakler ile uygulamayı gizleyip 3DTouch tweakini kullanabilirsin. İhtiyacın olduğunda ise uygulamayı gizliden çıkartabilirsin.

Tips
Tips
Üst Alt