Neler yeni

15.6 'ya Downgrade Mümkün! 5 Aralık itibarıyla güncel

takarcan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Baştan özür dileyeyim, açtığım konu yanlış çünkü Genel kanalına konu açamıyormuşum. 15.6 RC paketine downgrade yapılması mümkün. Bu sürümde iPhone X'e kadar palera1n ile jailbreak de varmış (mış diyorum çünkü denemedim, cihazım daha yüksek - JB REHBERI LINK) Basitçe iTunes Shift+Restore yöntemiyle 22 Kasım 2022 tarihinde başarılı bir şekilde geçtim. İmzalar kapanmadan yapacaksanız yapın. Cihazınızın yedeğini almayı unutmayın!!

Yüksek versiyonun backup'ı düşük versiyonda çalışmaz diyenlere yöntem:

ipsw linki

konuya ilişkin reddit linki
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

ADMINLERE NOT: Konu Downgrade'e taşınabilir isterseniz.

Son düzenleme:

Sertug

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Az önce denedim ve sorunsuz bir şekilde yüklendi, haber verdiğiniz için teşekkür ederim

takarcan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
İşinize yaradıysa ne mutlu, Ecnebi forumlarında JB'nin 15.6'ya gelmesi muhtemel deniyor. Bekliyoruz bakalım

sbariskoroglu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Merhaba 12.4 ten direkt olarak geçmek mümkün mü yoksa son sürüme yükseltip downgrade mi daha uygun olacaktır. Birde palerain jb ile ilgili sayfayı paylaşır mısınız bu sürümde mümkün mü deneyen oldu mu acaba

takarcan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Merhaba 12.4 ten direkt olarak geçmek mümkün mü yoksa son sürüme yükseltip downgrade mi daha uygun olacaktır. Birde palerain jb ile ilgili sayfayı paylaşır mısınız bu sürümde mümkün mü deneyen oldu mu acaba
Bu resmi bir yöntem olduğu için direkt yüklemek sorun olmaz diye tahmin ediyorum. JB’nin rehberini ekledim ilk posta

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Baştan özür dileyeyim, açtığım konu yanlış çünkü Genel kanalına konu açamıyormuşum. 15.6 RC paketine downgrade yapılması mümkün. Bu sürümde iPhone X'e kadar palera1n ile jailbreak de varmış (mış diyorum çünkü denemedim, cihazım daha yüksek - JB REHBERI LINK) Basitçe iTunes Shift+Restore yöntemiyle 22 Kasım 2022 tarihinde başarılı bir şekilde geçtim. İmzalar kapanmadan yapacaksanız yapın. Cihazınızın yedeğini almayı unutmayın!!

Yüksek versiyonun backup'ı düşük versiyonda çalışmaz diyenlere yöntem:

ipsw linki

konuya ilişkin reddit linki
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

ADMINLERE NOT: Konu Downgrade'e taşınabilir isterseniz.
kardeşim geçtinde bende başarılı bir şekilde yaptım ama ayarlarda ilerlerken güncelle ekranında kalıyor o ekranden ileri gitmiyor geçemiyor mecbur tekrar 16 rertore etmek zorunda kaldım iphone 13 pro telefon

mertkaya529

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X

takarcan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
kardeşim geçtinde bende başarılı bir şekilde yaptım ama ayarlarda ilerlerken güncelle ekranında kalıyor o ekranden ileri gitmiyor geçemiyor mecbur tekrar 16 rertore etmek zorunda kaldım iphone 13 pro telefon
Serdar hocam reddit'e de baktım şunu öneriyorlar; 16'dayken otomatik güncellemeler ayarını kapatın sonra 15.6'ya restore yapın. Benim otomatik güncelleme ayarım zaten kapalı, açıksa kapatarak dener misiniz

cengisb

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
“xxx Iphone” adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Declined to authorize this image on this device for this user.

bu şekilde bir uyarı veriyor. şuan ki sürüm 16.1.1
neden acaba? yoksa kapatıldı mı..

flankes

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Evet bende bugün farkettim sistem çöktüğü için 15.7.1 e yükseltmiştim acaba düşüreyim mi diye düşünüyorum

caglar_fb

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Konuyu yeni gördüm iPhone SE 2020 16.1 sürümü, benim cihaz geri dönebilir mi şimdi? (Açıp bakicam tabi zaman kazanırım diye soruyorum)

alikaya

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
yakın günlerde yapan varmı oluyoer mu ? benim cihaz ip11 16.1.1 var

fatihctn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad
Forumda yeniyim de bilmiyorum. Bu yöntemle ipad'te sürüm düşürmek mümkün mü acaba ?

Bratislaw

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bende düşürdüm inşallah ya trollstore gelir yada jailbreak beklemedeyim.

caglar_fb

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Arkadaşlar ikinci el xs max aldım 15.7 sürümünde çıktı sizce 15.6 ya düşüreyim mi yoksa farketmez mi

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
düzeltme:
16.1.1 güncellemesini 15.6'ya başarılı bir şekilde düşüremedim tam olacak iken elmada kaldı telefon. 16.1.2 sürümdeyim şuan 🤣🤣

Son düzenleme:

takarcan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 12 Pro'yu dün bir kez daha düşürdüm. linkteki ipsw'yi indirdiğinizden ve restore atmadan önce otomatik güncellemeleri kapattığınızdan emin olun lütfen.

Lvntdmrci

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba değerli grup üyeleri , 16.1 sürümünden 15.6 sürümüne konuda yöntemler ile downgrade yaptım fakat şöyle bir sorum olacak , neredeyse tüm iOS 15 shsh kaydım var bir şekilde bu sürümde shsh kaydım olan sürümlere düşmem mümkün olur mu Futurerestore denedim İBBS hatası alıyorum o yüzden düşüremedim , telefon ip8 bilgisi olanlar açıklık getirebilir mi şimdiden teşekkürler .

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iPhone 12 Pro'yu dün bir kez daha düşürdüm. linkteki ipsw'yi indirdiğinizden ve restore atmadan önce otomatik güncellemeleri kapattığınızdan emin olun lütfen.
Bir de bu şekilde deneyeyim bakalım 🤔

barzo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Merhaba değerli grup üyeleri , 16.1 sürümünden 15.6 sürümüne konuda yöntemler ile downgrade yaptım fakat şöyle bir sorum olacak , neredeyse tüm iOS 15 shsh kaydım var bir şekilde bu sürümde shsh kaydım olan sürümlere düşmem mümkün olur mu Futurerestore denedim İBBS hatası alıyorum o yüzden düşüremedim , telefon ip8 bilgisi olanlar açıklık getirebilir mi şimdiden teşekkürler .
Shsh kaydı olmakla bitmiyor telefonun jailbrekli olmasıda gerekiyor. Çünkü jailbreak üzerinden nonce ayarlaman gerekiyor.

caglar_fb

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Bu sürümün imzası kapalı olmasına rağmen hala nasıl yüklenebiliyor eğer hala yüklenebiliyorsa 16.2 ye güncelleyip geri dönmek istiyorum telefonu servise vericem çünkü mecburen sıfırlıyorlar, öyle gıcık bir durum var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bu sürümün imzası kapalı olmasına rağmen hala nasıl yüklenebiliyor eğer hala yüklenebiliyorsa 16.2 ye güncelleyip geri dönmek istiyorum telefonu servise vericem çünkü mecburen sıfırlıyorlar, öyle gıcık bir durum var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
2 saat önce 16.1.1 den 15.6 ya düşürdüm açık hala imzası

Tips
Tips
Üst Alt