Neler yeni

11.3.1 e Güncellesek mi Güncellemesek mi?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Selam arkadaşlar ,
Bu konuda baya bir kafa karışıklığı var şu anda herkeste biliyoruz bu nedenle de genel bir konu açalım ve bu konu altında geçip geçmeme konusunu tartışalım istedim ;)

Herşeyden önce SHSH kayıtlarınız almayı unutmayın. FutureRestore geldiğinde kullanabilmeniz için SHSH olması şart. Nasıl alınacağını bilmiyorsanız bu konudan adım adım işlemleri yapabilirsiniz. SHSH Kaydı Alma

Eğer cihazınızı güncelleyecekseniz bunu JB olsa da olmasa da mutlaka iTunes üzerinden DFU moda alarak restore ile yapmanız gereklidir.Aksi takdirde jailbreak de sorun yaşarsınız hatta daha kötüsü jailbreak yapamazsınız

[HELP]DFU mod a nasıl alırım? Dfu mod ile nasıl restore ederim soruları için --> DFU Mode ile Yazılım Yükleme[/HELP]https://www.jailbreaktr.com/konular/dfu-mode-ile-yazilim-yukleme.4/

Sürümler özelinde açıklamaya çalışacağım:

10.x Sürümlerinde olanlar:
Eğer cihazınız iPhone 6s ve üstü sürümse tamamen sizin tercihinize kalmış bir durum. Bu cihazlar iOS11 de performans sorunu yaşamadığından sürümden memnun değilseniz, yeni çıkan tweakleri denemek istiyorum diyorsanız veya sadece artık iOS 11 kullanmak istiyorum diyorsanız geçebilirsiniz Tabii ki... Ama unutmayın jailbreak in ne zaman geleceği belli değil.;)

Eğer cihazınız 6s aşağısında olan bir cihazsa (iPhone 6 ve 5s) zaten 11 e güncellemeyin. Emin olun çokça performans sıkıntısı çekersiniz iOS 11 de ;)

11.0.0 - 11.1.2 Arasında olanlar:
Eğer cihazınızda sorun yaşıyorsanız ve bir süre jailbreak olmadan idare ederim diyorsanız geçebilirsiniz. Şu anda jalbreak olan son sürümdesiniz ne zaman geleceği belli olmayan bir durum için risk almak istiyorsanız geçmek en doğal hakkınız :D

11.2.0 - 11.2.6 Arasında olanlar:
Mevcut durumda en yakın jailbreak gelme ihtimali 11.3.1 olduğu için güncellemenizde fayda var. Yüksek ihtimalle 11.3.1 için jailbreak 11.2.x sürümlerinden önce gelecek.

Hala aklınıza takılan sorular varsa bu konu altına yazabilirsiniz :okay:

Son düzenleme:

ShekiL

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
11.1.1 de memnunum hiç bi güç bana sürüm yükselttiremez :alkış::nono:

wiz4rd

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Elimde malesef pc yok :)

YvzEser

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
6s 64gb telefonum 11.0.3 elecktra jb kullaniyorum suan sizce iyimi guncelemek istemiyorum acikcasi bence tlf performansi suan bana gore oldukca iyi selamlar

yavuzgurkan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hocam ben 11.3.1 e güncellemeyi düşünüyorum ama yanımda bilgisayat yok acaba telefon üzerinden kuramam mı 11.3.1 i telefonum jailbreakli

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
6s 64gb telefonum 11.0.3 elecktra jb kullaniyorum suan sizce iyimi guncelemek istemiyorum acikcasi bence tlf performansi suan bana gore oldukca iyi selamlar
Yazdığım gibi tamamen size bağlı bir durum😃 sonuçta henüz yok ama gece gelen haberlere bakılırsa çok yakın 11.3.1 e jb gelmesi. Şunu da yapabilirsin shsh kayıtlarını alıp FR çıkmasını bejleyebilirsin. FR çıktığında da onunla geçersin 11.3.1 imzaları kapanmış olsa bile 😉

Hocam ben 11.3.1 e güncellemeyi düşünüyorum ama yanımda bilgisayat yok acaba telefon üzerinden kuramam mı 11.3.1 i telefonum jailbreakli
İlk mesaja da bununla ilgili bir güncelleme ekleyeceğim. Eğer 11.3.1 e geçecekseniz kesinlikle iTunes üzerinden temiz kurulumla geçin 👍🏼

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Coolstar 11.3.1 e güncelleme konusunda teşvik ediyor zaten 11.1.x lerde bulunan hatalardan da bahsetmiş çok yakın zaman da 11.3.1 e jailbreak gelecek gibi :) kendisinde a10 işlemcili cihaz olmadığını söylemiş anında bağışlar gelmiş iPhone x alacak muhtemelen ve onda test edecek yeni jailbreak aracını
Mesaj düzenlendi:

11.3.1 in shsh2 kayıtlarını alın güncelleme yapmayın bence muhtemelen futurestore ile bu sürümlere geçilebilecek coolstar öyle olacağını söylüyor en azından ama yine karar sizin tabi ki

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

timurc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
ipsw.me coolstar.org ve daha birçok sitede 11.3.1 güncellemesine teşvik ediliyorsa bence hiç düşünmeden güncelleme yapılmalı.
Bunun yanı sıra 11.2x sürümlerini de kapsama ihtimali var olmasına rağmen 11.3.1 e Electra nın uyumlu hale getirildiğini düşünürsek acaba electrayı 11.2x sürümleri içinde uyumlu hale getirmek için uğraşırmı. 11.3.1 için uyumlu hale getirdikten sonra bence uğraşmaz.

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
11.2.x sürümleri için ayrı bir çalışma yapmaları gerekecektir. Oradaki açık durumu biraz daha farklı. benm tavsiyem 11.3.1 e güncelleyerek orda beklemek.. Ama hep dediğim gibi tercih meselesi bu ;)

timurc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@gokmenecer hocam adam altını çize çize güncelleyin diyor sonra çıkıpta kardeşim o kadar söyledik güncelleseydiniz deme ihtimali var. Kendi sitesinde bile yırtınıyor güncelleyin diyor. Tabi bu sadece benim fikrim ki geriye dönük 11.2x sürümlerine cydia entegreli jb zor ihtimal yada ilerki zamanlarda belki.

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Suan 11.1.1 electra jb kullanıyorum. 11.3.1 shah kaydı nasıl alabilirim ? Jb cikarsa okuduklariniza göre ona geçmek daha mantıklı

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bu konunun açılması çok iyi olmuş teşekkürler @gokmenecer aklıma gelmişti ama yönetici olmadığım için karışmak istememiştim. Diğer konuda yorumlar konuyu dağıtıyor. Hala orada konuşulsa da bilgi kısmı ayrı sohbet ve merak edilenlerin sorulduğu kısmın ayrı olması daha yararlı olacaktır.

yavuzgurkan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İlk mesaja da bununla ilgili bir güncelleme ekleyeceğim. Eğer 11.3.1 e geçecekseniz kesinlikle iTunes üzerinden temiz kurulumla geçin 👍🏼
Hoca finaller sebebiyle bilgisayarımı memlekette bıraktım yani 11.3.1 e bilgisayarsız geçmem lazım telefonumda jailbreak var ota güncellemesinde 11.4 var sanırım 11.3.1 e geçebilirmiyim telefon üzerinden

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Hoca finaller sebebiyle bilgisayarımı memlekette bıraktım yani 11.3.1 e bilgisayarsız geçmem lazım telefonumda jailbreak var ota güncellemesinde 11.4 var sanırım 11.3.1 e geçebilirmiyim telefon üzerinden
Maalesef.. OTA dan 11.3.1 e geçemezsin.. En azından bir internet cafeye giderek yapabilirsin ;)

beko

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Shsh kaydı olan ileride ios 10.3.1'dan 11.3.1'e geçebilir mi?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Yüksek ihtimalle evet. Önceki FR de de oludu gibi yine bunda da geçilebilecektir.

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Jailbreak li sürümden geçiyorsa insanlar demek ki olay ciddi 😂 ama ben sizin yerinizde olsam beklerdim sonuçta yine bir bekleme süresi olacak

Tips
Tips
Üst Alt