Neler yeni

Çözüldü 10.3.3 Jailbreak Sonrası İnternet Sorunu

g0blin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Evet o kısmı kaçırmışım.Filza jailed bu sürümde çalışıyor muydu bilmiyorum.Çalışıyorsa impactor ile yükleyip host dosyasının adını değiştirirse düzeleceğini umuyorum.Ya da orjinal dosyayı atacak cihaza

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
O host dosyasını düzeltmenin başka bir yolu yokmudur ?

g0blin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Jailbreak aktif değil hocam

Hocam goblin uygulaması ana ekrana geldi fakat hala internet bağlantısı yok ve cydia impactorda ise GenaratingApplicationMap da kaldı.

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Hocam goblin uygulaması ana ekrana geldi fakat hala internet bağlantısı yok ve cydia impactorda ise GenaratingApplicationMap da kaldı.
O önemli değil. ugulma geldiyse jailbreak aktif ederek yukarıda belirtilen işlemleri yap.

Linkte bulunan terminal ve filza ipalarını cihaza at bakalım çalışacaklar mı

g0blin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
O önemli değil. ugulma geldiyse jailbreak aktif ederek yukarıda belirtilen işlemleri yap.

Linkte bulunan terminal ve filza ipalarını cihaza at bakalım çalışacaklar mı
İnternet olmadığı için doğrulama yapmıyor.

21huseyin

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
Denemediğim şey kalmadı ki nasıl bir uğursuzluksa elimi attığım her şey kuruyor
Ağ ayarlarını sıfırlamak işe yaramaz hocam.Kendim host dosyasını değiştirerek denedim cihaz aynı şekilde internete girmedi.Orjinal dosyayı yüklediğimde internet geri geldi.Sorun belli de o cihaza filza nasıl yüklenip çalıştırılacak o kısma kafa yormak lazım

g0blin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ağ ayarlarını sıfırlamak işe yaramaz hocam.Kendim host dosyasını değiştirerek denedim cihaz aynı şekilde internete girmedi.Orjinal dosyayı yüklediğimde internet geri geldi.Sorun belli de o cihaza filza nasıl yüklenip çalıştırılacak o kısma kafa yormak lazım

Filzayı yükledim de internet olmadığı için profili doğrulayamıyorum göz göre göre sürüm yükseltmek istemiyorum 2 yıldır jb bekliyorum

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Filzayı yükledim de internet olmadığı için profili doğrulayamıyorum göz göre göre sürüm yükseltmek istemiyorum 2 yıldır jb bekliyorum
Doğrulasanda işe yaramaz. Jailbreak aktif olmadığı sürece ne filza nede terminal kullanabilirsin. Root erişimi sağlayabilmen için jailbreak şart hocam

g0blin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Doğrulasanda işe yaramaz. Jailbreak aktif olmadığı sürece ne filza nede terminal kullanabilirsin. Root erişimi sağlayabilmen için jailbreak şart hocam
g0blin de yükle doğrulansa jailbreak yapacam da doğrulayamıyorum işte

g0blin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Güncellemeyi yapayım mı arkdaşlar ?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Güncellemeyi yapayım mı arkdaşlar ?
Hocam jailbreak aktif olsa deneyebileceğimiz
bir çok yöntem var kesin sonuç alabiliriz. Fakat bu durumda benim yapabileceğim veya önerebileceğim başka bir şey bulunmuyor. Diğer arkadaşlarıda bekle biraz daha istersen

g0blin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam jailbreak aktif olsa deneyebileceğimiz
bir çok yöntem var kesin sonuç alabiliriz. Fakat bu durumda benim yapabileceğim veya önerebileceğim başka bir şey bulunmuyor. Diğer arkadaşlarıda bekle biraz daha istersen
Peki bekleyeceğim mecburen inşallah bir sonuç çıkar

21huseyin

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
Peki bekleyeceğim mecburen inşallah bir sonuç çıkar
Malesef benim de aklıma gelenleri yazdım.Sorunun host dosyasından olduğuna eminim ama onu nasıl değiştirebileceğin konusunda bildiklerim de kısıtlı.Filza jailed uygulamasını cihaza atıp çalıştırabilsen yokun yarısını geçmiş olacağız da onu yüklemek te internet istiyor.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Zamanında 6s cihazımda pangu jb kullanırken öyle bir hata olmuştu yabancı forumlar dahi fellik fellik gezdim kullanmadığım yöntem program vpn kalmadı sonunda pes edip sürüm güncellemiştim umarım çözüm bulunur ama sanmıyorum

21huseyin

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
Zamanında 6s cihazımda pangu jb kullanırken öyle bir hata olmuştu yabancı forumlar dahi fellik fellik gezdim kullanmadığım yöntem program vpn kalmadı sonunda pes edip sürüm güncellemiştim umarım çözüm bulunur ama sanmıyorum
Geçenlerde adblock hostunu attığımda benim başıma da geldi ama cihazda filza kurulu olduğundan hostu değiştirip çözdüm olayı.Burada yapılabilecek olan filza yı yükleyip çalıştırabilmek.İşin kötü yanı da internet olmadan hiç bir şey yapılamıyor.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Geçenlerde adblock hostunu attığımda benim başıma da geldi ama cihazda filza kurulu olduğundan hostu değiştirip çözdüm olayı.Burada yapılabilecek olan filza yı yükleyip çalıştırabilmek.İşin kötü yanı da internet olmadan hiç bir şey yapılamıyor.

İşte internet sorunu var ne yaparsan yap bağlantı sağlanmıyor

g0blin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Yani tek çare güncellemek mi oluyor o zaman ? Desenize bir 2 yıl daha bekleyecem.

g0blin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Aramadığım site,forum, program kalmadı her şeyi her yolu denedim fakat hiç bir sonuç alamadım iclouddan çıkış yapabilrsem sorun düzelir işte ondanda çıkış yapmak için internet gerekiyor icloud.com dan aygıtı sildim fakat telefonda internet olmadığı için senkronize olmuyor
Malesef benim de aklıma gelenleri yazdım.Sorunun host dosyasından olduğuna eminim ama onu nasıl değiştirebileceğin konusunda bildiklerim de kısıtlı.Filza jailed uygulamasını cihaza atıp çalıştırabilsen yokun yarısını geçmiş olacağız da onu yüklemek te internet istiyor.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Yani tek çare güncellemek mi oluyor o zaman ? Desenize bir 2 yıl daha bekleyecem.
Sen Carrier Bundles dosyalarını fırlatmışsın

İki alternatif var :

1. Operatör den sana SMS linki yollasınlar internet için

2. O sürümün Dosyasını (Firmware) Mac'da açıp içinden "Carrier Bundles" Dosyalarını Cyberdock ile cihaza taşıyacaksın. Eğer cyberdock çalışırsa.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

g0blin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

İki alternatif var :

2. O sürümün Dosyasını (Firmware) Mac'da açıp içinden "Carrier Bundles" Dosyalarını Cyberdock ile cihaza taşıyacaksın. Eğer cyberdock çalışırsa.

1. yolu deneyecem hemen ama 2. yolu deneyemem Mac'im yok

g0blin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

İki alternatif var :

İnternet ayarları gelmiyor iki farklı operatörden denedim

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@g0blin wifi bağlantın yokmu ??

g0blin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@g0blin wifi bağlantın yokmu ??

Yok işte sorunda bu ya ne wi-fi ne de hücresel veriye bağlanmıyor.

Bu arada "Telefon modeliniz servisin uzaktan ayar alımını desteklemiyor."diye mesaj geldi internet ayarını istedikten sonra

g0blin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

İki alternatif var :

iTools ile müdahele edemezmiyiz acaba ?

Tips
Tips
Üst Alt